اخبار آلتکوین

شرکت اسکوئر (Square) تراکنش های ارز دیجیتال به ارز سنتی را امکان پذیر می‌سازد!

ارائه دهنده خدمات پرداخت اسکوئر (Square) پتنت یا حق اختراع شبکه جدیدی را ثبت کرده است که تراکنش های یکپارچه ارز دیجیتال به ارز سنتی را امکان پذیر می‌سازد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این پتنت که توسط دفتر نشان های تجاری و پتنت های آمریکا اعطا و ثبت شده است، سیستم پرداختی می‌باشد که به کاربران امکان می‌دهد تا به صورت همزمان به تراکنش انواع دارایی های مختلف با یکدیگر بپردازند.

در درخواست اسکوئر آمده است:

این فناوری به شخص پرداخت کننده امکان پرداخت با هر ارز و به شخص دریافت کننده نیز امکان دریافت با هر ارز مورد نظر خود را می‌دهد. این شبکه می‌تواند به طور خودکار، پرداخت های ارسال کننده را به دارایی مورد نظر دریافت کننده تبدیل کند.

طبق درخواست ارائه شده توسط اسکوئر، این سیستم جدید به ویژه می‌تواند برای بخش خرده فروشی مفید باشد. بسیاری از ارزهای دیجیتال برای تبدیل شدن به یک راهکار پرداخت کارآمد، پرنوسان و بسیار آهسته اند. فروشندگان اندکی می‌توانند پرداخت هایی که پردازش آنها چند ساعت طول می‌کشد و در این بین ممکن است قیمت آنها تغییر کنند را بپذیرند.

اما اسکوئر معتقد است سیستمی که دارای ویژگی تبادل خودکار و تسویه همزمان است می‌تواند این مانع را از سر راه بردارد. مشتریان می‌توانند هزینه های خود را با ارز دیجیتال مورد نظر خود پرداخت کنند و فروشندگان نیز با ارز دیجیتال مورد نظر خود هزینه را به صورت کامل دریافت کنند.

این پتنت بیان می‌کند که می‌توان پشتیبانی از سایر کلاس های دارایی نظیر اوراق بهادار، اوراق مشتقه یا وام ها را به این سیستم اضافه کرد.

جک دورسی (Jack Dorsey) مدیرعامل توییتر و اسکوئر بارها گفته که به معتقد است بیت کوین می‌تواند به ارز اصلی اینترنت تبدیل شود. اسکوئر به طور کل در خصوص سایر ارزهای دیجیتال صحبتی نکرده است. هنگامی که از سرپرست تیم ارز دیجیتال اسکوئر پرسیده شد که آیا برنامه ای برای پشتیبانی از سایر کوین ها دارید وی پاسخ داد تیم اسکوئر در تابستان سال گذشته بر بیت کوین متمرکز بوده است و به پشتیبانی از توسعه و پذیرش گسترده این شبکه ادامه خواهد داد.

اسکوئر هم چنین در پست بلاگ خود اعلام کرد که کیت توسعه لایتنینگ را عرضه خواهد کرد و به توسعه دهندگان برنامه و کیف پول امکان خواهد داد تا راهکارهای لایه دوم بر بستر پروتکل بیت کوین ایجاد کنند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا