اخبار خارجی

بنیانگذار اتریوم: بیت کوین و اتریوم با مسائل قانون گذاری مواجه نمی شوند!

جوزف لوبین هم‌بنیانگذار اتریوم طی مصاحبه ای با خبرگزاری Forkast بیان کرد که اتریوم و بیت کوین نیازی به پیروی از قوانین ندارند.

لوبین طی این مصاحبه که در هفته فین تک هنگ کنگ تشکیل شد خاطرنشان کرد، پروژه های جدید مجبورند از قوانین پیروی کنند و تاثیر کاربرد قوانین امنیتی را در فضای ارز دیجیتال خود شفاف سازی کنند.

دیگر نمی توانید توکن کاربردی به فروش برسانید

لوبین همچنین بیان کرد که پروژه ها برای جذب سرمایه گذاران وعده می دهند که توکن آنها با افزایش قیمت مواجه می شود. بنابراین، رسیدن به چنین هدف و افزایش قیمتی مستلزم کار و تلاش توسعه دهندگان است و بدین وسیله دارایی که فروخته شود اوراق بهادار به حساب می آید. وی در ادامه افزود:

قوانین اوراق بهادار از این پس پیاده سازی می شوند و شما نمی توانید توکن های کاربردی خود را به فروش برسانید، زیرا دیگر توکن کاربردی محسوب نمی شوند بلکه توکن های اوراق بهادار به حساب می آیند. شما نمی توانید آنها را به طور گسترده و منصفانه به فروش برسانید.

مزایا پیشگام بودن اتریوم

لوبین در این نشست به طور کل به مزایای پیشگام بودن اتریوم اشاره کرد. وی این موضوع را خاطرنشان کرد که توسعه دهندگان این فرصت را داشتند تا ارز دیجیتال خود را بدون رعایت مقررات اوراق بهادار بفروشند زیرا این ارز در صنعت بزرگ بدون قانونی فعالیت می کند.

از طرف دیگر پروژه های رقابتی به راحتی نمی توانند مدعی شوند محصولی که آنها در حال فروش اند توکن کاربردی می باشد و از ثبت توکن خود به عنوان اوراق بهادار خودداری کنند. قوانین جدید توکن های آنها را به عنوان اوراق بهادار در نظر می گیرد.

وی بیان کرد پروژه های خیلی قوی از لحاظ فنی به دلیل مسائل قانونی، شروع زود هنگام و تاثیر بزرگ شبکه ای که اتریوم در جامعه داشت را به همراه نخواهد داشت.

به عنوان مثال می توان پروژه تلگرام را ذکر کرد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار اخیرا تلگرام را به علت فروش توکن های خود که به گفته آنها اوراق بهادار محسوب می شود محکوم کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا