اخبار خارجی

گزارش بانک جی‌پی مورگان: تقاضا برای بیت کوین بیشتر از ETF های طلا است

طبق گزارشی توسط مایکل سوننزهاین (Michael Sonnenshein)،جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) بزرگترین بانک آمریکا از لحاظ میزان دارایی، خاطرنشان کرد که بیت کوین در حال تصاحب سهم تقاضا برای ETF های طلا است.

سرمایه‌گذاران سازمانی نظیر دفاتر اداری خانوادگی، بیت کوین را به عنوان جایگزین دیجیتالی برای طلا می‌دانند که دارایی امن در نظر گرفته می‌شد.

در ماه اکتبر، بیت کوین‌های بیشتری به Grayscale Bitcoin Trust یا GBTC تبدیل شدند، در حالی که ETF های طلا بدون تغییر باقی ماندند.

این موضوع بیانگر آن است که بعضی از سرمایه‌گذاران که از قبل بر روی ETF های طلا سرمایه‌گذاری کرده‌اند، به دنبال بیت کوین به عنوان جایگزینی برای طلا هستند.

در ماه سپتامبر، بلومبرگ درباره پیشی گرفتن گری‌اسکیل از ۹۷ درصد کل ETF های آمریکا گزارش داده بود.

این گزارش بیان کرده است که شرکت مدیریت ارز دیجیتال گری‌اسکیل هفته بسیار خوبی پشت‌سر گذاشته است. طبق گزارش سوننزهاین، این شرکت بیشترین سود یعنی ۲۳۷ میلیون دلار را از مجموعه محصولات خود کسب کرده است.

اگرچه GBTC هم‌چنان محبوب‌ترین ابزار سرمایه‌گذاری است، اما Ethereum Trust نیز با رکورد ۵۸ میلیون دلاری توجهات را به خود جلب کرده است.

ماه گذشته، Ethereum Trust به شرکت گزارش دهنده به کمیسیون SEC تبدیل شد، یعنی هر سه ماه یکبار و هر سال باید به قانونگذاران اوراق بهادار آمریکا، گزارش مالی ارائه دهد.

طبق گزارش U.Today، گری‌اسکیل بیش از یک میلیارد دلار ورود سرمایه در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ داشته است. ورود سرمایه از ابتدای سال تاکنون نیز نزدیک به ۳ میلیارد دلار است. در مجموع، گری‌اسکیل بیش از ۹.۱ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت خود دارد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا