اخبار عمومی

دادگاه درخواست SEC برای دسترسی به نرم‌افزارهای بایننس آمریکا را رد کرد

دادگاه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و شعبه آمریکایی بایننس (Binance.US) در ۱۸ سپتامبر (۲۷ شهریور) برگزار شد و درخواست این کمیسیون برای دسترسی فوری به نرم‌افزارها و زیرساخت‌های فناوری پلتفرم بایننس آمریکا رد شد. علاوه بر این، قاضی این پرونده اعلام کرد در حال حاضر تمایلی به تایید اجازه بازرسی ندارد.

به نقل از کوین تلگراف، در این دادگاه ۲ مورد از درخواست‌های SEC بررسی شد که یکی از آنها شامل وادار کردن بایننس آمریکا به ارائه یک سری اطلاعات دقیق بود و در درخواست دوم نیز از مدیران آن خواسته‌ شده بود که به عنوان شاهد در دسترس باشند و شهادت دهند.

در این جلسه، قاضی فاروکی (Faruqui) اعلام کرد در حال حاضر تمایلی به صدور اجازه بازرسی ندارد. طبق آخرین گزارش‌ از بلومبرگ، فاروکی اظهار داشت SEC باید درخواست‌ دقیق‌تری ارائه دهد و با شاهدان بیشتری صحبت کند.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، SEC در ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) از شعبه آمریکایی بایننس، شرکت «Binance Holdings Ltd» و چانگ پنگ ژائو شکایت کرد و از آن زمان تاکنون بارها ادعا کرده که نتوانسته اطلاعات موردنظر خود را از این صرافی دریافت کند. SEC در ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) نیز بایننس آمریکا را به عدم همکاری در تحقیقات متهم و تاکید کرد شرکت «BAM Trading (شریک آمریکایی بایننس در بخش معاملات آمریکا)» تنها ۲۲۰ سند را به آن ارائه کرده است.

SEC اظهار داشت بخش زیادی از این اسناد، اسکرین شات و اسناد نامفهومی هستند که تاریخ یا امضای دقیقی ندارند. این آژانس تاکید کرد BAM Trading از معرفی شاهدان ضروری خودداری کرده و فقط با حضور چهار نفر از شاهدانی که خود مناسب تشخیص داده، موافقت کرده است.

با این حال، بایننس قبلا گفته بود درخواست‌های مکرر SEC در فرآیند حقوقی به دست آوردن اطلاعات و شواهد مختلف «بیش از حد دردسرساز و پر زحمت» است. به طور کلی، تصمیم قاضی فاروکی یک شکست جزئی برای SEC محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد یکی از نگرانی‌های اصلی SEC چگونگی نگهداری دارایی‌های مشتریان بایننس آمریکا است. به همین دلیل، این آژانس ادعا کرده است بایننس آمریکا باید با دقت بیشتری بررسی شود تا ارتباط احتمالی با شعبه بین‌المللی‌ آن کشف شود.

طبق گزارش‌های وب سایت دبلاک، قاضی فاروکی از SEC و بایننس آمریکا خواسته است:

هر دو طرف باید آرامشتان را حفظ کرده و گذشته را فراموش کنید. سعی کنید من را در جریان چیزی قرار بدهید که به نظر خودتان می‌تواند برای حل و فصل این قضیه استفاده شود.

گفتنی است گزارش‌های وب سایت بیت‌ کوینیست نیز نشان می‌دهد حجم معاملات بایننس آمریکا در روزهای گذشته به ۵.۰۹ میلیون دلار رسیده و در مقایسه با حجم معاملات ۲۳۰ میلیون دلاری آن در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۶ شهریور ۱۴۰۱) به شدت کاهش یافته است.

حجم معاملات بایننس یو اس
حجم معاملات بایننس یو اس؛ منبع: توییتر

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا