اطلاعیه صرافی

🔴 کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس شکایت کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ساعاتی پیش در دادگاه ناحیه کلمبیا علیه صرافی بایننس و چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل آن شکایت کرد. به دنبال این خبر، قیمت بیت کوین به زیر ۲۵،۵۰۰ دلار سقوط کرد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش کوین تلگراف، کمیسیون بورس در این شکایت ۱۳ اتهام مختلف را علیه بایننس مطرح کرده است. SEC معتقد است بایننس با ارائه توکن‌های بایننس کوین و استیبل کوین BUSD و همچنین خدمات استیکینگ، Simple Earn و BNB Vault خود قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است.

کمیسیون بورس مدعی است بایننس نتوانسته است پلتفرم Binance.com و شرکت BAM Trading را به عنوان یک کارگزار یا صرافی در کشور آمریکا ثبت کند. همچنین در این شکایت چانگ پنگ ژائو نیز تحت عنوان «فردی کنترل‌کننده» توصیف شده است.

در متن این شکایت آمده است:

متهمان با در معرض خطر قرار دادن دارایی‌های سرمایه‌گذاران، میلیاردها دلار به ثروت خود اضافه کرده‌اند. آنها همچنین چندین طرح سرمایه‌گذاری از جمله اوراق بهادار ثبت نشده و توکن‌های ناقض اوراق بهادار ارائه کرده‌اند.

در ادامه این شکایت آمده است:

دو شرکت BAM Trading و BAM Management به سهام‌داران، سرمایه‌گذاران خرد و سرمایه‌گذاران نهادی خود در مورد جلوگیری از دستکاری بازار در شعبه آمریکایی بایننس (پلتفرم Binance.US) دروغ گفتند و هیچ کنترلی بر آن نداشتند.

کمیسیون بورس در این شکایت صرافی بایننس را به خاطر اینکه نتوانسته است دسترسی سرمایه‌گذاران آمریکایی به این پلتفرم را محدود کند متهم کرده است. همچنین SEC مدعی است بایننس با استفاده از شرکت Sigma Chain (شرکتی که متعلق به ژائو است) تجارت شستشو (wash trading) انجام داده است.

گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس در این رابطه گفت:

ژائو و بایننس به دروغگویی به سرمایه‌گذاران در مورد کنترل ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری آنها و دستکاری حجم معاملات متهم هستند. در همین حال این صرافی اطلاعات مربوط به افراد اداره‌کننده این پلتفرم، شیوه‌های دستکاری بازار و محل نگه‌داری از دارایی کاربران را مخفی کرده‌اند.

کمیسیون بورس خواستار توقف دائمی فعالیت صرافی بایننس و چانگ پنگ ژائو و همچنین بازگرداندن پولی که مدیران این صرافی با نقض قانون جمع‌آوری کرده‌اند و پرداخت جریمه‌های مالی است.

بر اساس این شکایت، توکن‌های BNB، BUSD، SOL، ADA، MATIC، FIL، ATOM، SAND، MANA، ALGO، AXS و COTI اوراق بهادار هستند و بایننس با ارائه آنها قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است.

در واکنش به این شکایت، ژائو، مدیرعامل بایننس در توییتی خاطرنشان کرد تیم پشتیبانی این صرافی برای پردازش درخواست‌های واریز و برداشت مشتریان آماده است. همچنین وی خاطرنشان کرد به محض مشاهده متن شکایت، به اتهامات وارده پاسخ خواهد داد.

توییت cz
منبع: توییتر

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا