اخبار آلتکوین

جاستین سان: ترون تراکنش‌های استیبل کوینی بدون کارمزد ارائه می‌کند

جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون اعلام کرد تیمش در حال توسعه یک راهکار استیبل کوینی بدون گس است تا انتقال همتا‌به‌همتا را برای همگان رایگان کند. سان امیدوار است این راهکار در سه‌ماهه چهارم امسال در بلاکچین ترون عرضه و پس از آن در اتریوم و دیگر شبکه‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم وارد شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، سان روز گذشته در توییتی از ایده انجام تراکنش‌ها بدون پرداخت کارمزد خبر داد و مدعی شد این کارمزد می‌تواند به طور کامل توسط خود استیبل کوین‌ها پرداخت شود.

وی در این رابطه نوشت:

تراکنش‌ها را می‌تواند بدون پرداخت هیچ کارمزد گسی انجام داد و کارمزدها به طور کامل توسط خود استیبل کوین‌ها پوشش داده می‌شود.

سان اما در این توییت هیچ توضیحی در رابطه با اینکه چگونه این مکانیسم کار خواهد کرد ارائه نکرد.

ارائه تراکنش‌های استیبل کوینی بدون کارمزد در ترون

بنیانگذار ترون معتقد است تراکنش‌های استیبل کوینی اصطلاحا گس لس (gasless) یا بدون کارمزد می‌تواند بازی را برای شرکت‌هایی که به دنبال ارائه خدمات استیبل کوین‌ها هستند تغییر دهد.

وی در این رابطه می‌گوید:

من معتقدم خدمات مشابه کار شرکت‌های بزرگ را در ارائه خدمات استیبل کوین در بلاکچین‌ها تسهیل می‌کند و پذیرش انبوه آنها را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.

بر اساس داده‌های شرکت تحلیلی آرتمیس، در حال حاضر ترون بازار تراکنش‌های همتا به همتای استیبل کوین‌ها را رهبری می‌کند و به طور مداوم حجم معاملاتی استیبل کوینی دو تا سه برابر اتریوم دارد.

حجم تراکنش‌های استیبل کوینی در شبکه‌های مختلف - منبع: Artemis
حجم تراکنش‌های استیبل کوینی در شبکه‌های مختلف – منبع: Artemis

بر اساس داده‌های وب‌سایت دیفای لاما، در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیارد دلار از ۱۱۲ میلیارد دلار تتر موجود در بازار در بستر شبکه ترون عرضه شده است.

راهکار ترون برای ارائه تراکنش‌های استیبل کوینی بدون گس می‌تواند با شرکت‌هایی مثل پی‌پل رقابت کند. شرکت پی‌پل نیز با استیبل کوین PYUSD خود به برخی از کاربران آمریکایی این امکان را می‌دهد تا تراکنش‌های برون‌مرزی بدون کارمزد داشته باشند.

همچنین امکان انجام تراکنش‌های بدون کارمزد استیبل کوین USDC نیز از طریق شبکه لایه ۲ بیس و کیف پول کوین بیس ولت وجود دارد.

شرکت سرکل (Circle)، صادرکننده استیبل کوین USDC و صرافی بایننس چند وقت پیش پشتیبانی این اسیبل کوین در شبکه ترون را متوقف کردند. اتفاقی که ممکن است انگیزه‌ای برای ساخت راهکار استیبل کوینی خود ترون ایجاد کرده باشد.

ترون همچنین در حال بررسی ساخت و توسعه یک راهکار لایه ۲ بیت کوین است که از نسخه رپد شده تتر استفاده می‌کند و به طور بالقوه می‌تواند میلیاردها دلار را به اکوسیستم بیت کوین سرازیر کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا