مبتدی کیف پول

مراقب دارایی‌ های دیجیتال خود باشید!

ذخیره سازی آفلاین (سرد) دارایی‌ های دیجیتال اغلب به عنوان یک روش ایمن برای ذخیره کردن دارایی‌ های دیجیتال در نظر گرفته می‌شود. از این طریق اطلاعات شما فقط در صورتی قابل هک و دزدی است که کیف پول فیزیکی شما به دست کسی بیفتد. بنابراین اگر کیف پول خود را در یک مکان امن نگه دارید، در حالت تئوری، دارایی شما غیر قابل دسترس می‌باشد. البته اگر کیف پول سخت‌افزاری خود را از دست بدهید، شرایط کمی سخت می‌شود.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

لجر نانو اس

در ابتدای ماه آوریل، گزارش شده‌ است که یک مرد اهل لوسرن سوییس، یک کیف حاوی دو کیف پول سخت‌افزاری را گم کرده است. به طور کلی، حدود ۸۰۰،۰۰۰.۰۰ دلار ارزهای دیجیتال، داخل این کیف‌ پول‌ ها بوده است. این شخص اعلام کرده که معمولا کیف پول سخت‌افزاری خود را در یک صندوق در بانک نگه می‌داشته و فقط مواقعی که برای انجام معاملات به آنها نیاز داشته آنها را خارج می‌کرده و درست همین موقع آنها مفقود شده‌اند. در ابتدا، او یک پاداش ۴۰،۰۰۰ دلاری به هر کسی که بتواند کیف را پیدا کند پیشنهاد داد، اما هفته گذشته گزارش داد که او این جایزه را به ۱۳۵،۰۰۰ افزایش داده است. کیف حاوی یک Keepkey و یک لجر نانو اس به علاوه یک لپتاب Acer بوده است.

این شخص واقعا هم بدشانس بوده‌ است! چرا که او پیش از این ماجرا یک نسخه پشتیبان از دارایی خود را به صورت آنلاین داشته، اما رمز  مورد نیاز برای بازیابی آن را هم فراموش کرده است. یعنی می‌شود گفت ذخیره آنلاین اطلاعات او نیز بی فایده بوده است.

درس مهم برای کاربران ارزهای رمزنگاری‌شده این است که این نوع دارایی‌ها به شدت آسیب‌پذیر هستند و مهم نیست که شما چطور آنها را ذخیره می‌کنید. چیزی که مهم است این است که شما چطور از آنها نگه‌داری می‌کنید. اگر به روش آنلاین اینکار را انجام می‌دهید، کلیدهای بازیابی خود را چطور نگه می‌دارید؟ آنها را حفظ می‌کنید؟ یا در جایی آنها را یادداشت می‌کنید؟

پیشنهاد می‌کنیم اگر از کیف پول سخت‌افزاری استفاده می‌کنید، هرگز آن را در ماشین یا محل کار یا در کیف لپتاب خود رها نکنید.

منبع
cryptodaily

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا