اخبار داخلی

کلاهبرداری ۴،۵۰۰ میلیارد تومانی کینگ‌مانی؛ بزرگ‌ترین کلاهبرداری رمز ارز در ایران

هفته گذشته وزارت اطلاعات طی بیانیه‌ای، از دستگیری باند کلاهبرداری و سوداگران رمز ارز خبر داد. در این بیانیه آمده بود این باند با فریب افکار عمومی و تشویق افراد به خرید و سرمایه‌گذاری در رمز ارز مجعول کینگ‌مانی، مبالغ هنگفتی را از زیرمجموعه‌های خود کسب کرده و با ایجاد نوسانات ساختگی در قیمت رمز ارز ادعایی، اقدام به خرید و فروش آن کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از تسنیم، ابوالفضل ابوترابی نماینده مجلس شورای اسلامی گفته است پروژه رمز‌ ارز جعلی «کینگ مانی» بزرگترین پرونده کلاهبرداری در حوزه رمز ارزها بوده و بیش از ۴،۵۰۰ میلیارد تومان از قربانیان خود کلاهبرداری کرده است.

این کلاهبرداری سازمان‌یافته توسط یک شرکت بازاریابی شبکه‌ای شناخته شده در سطح کشور و در قالب یک رمز ارز جعلی (Kingmoney) صورت گرفته است. به گفته وی گردانندگان کینگ مانی، با ایجاد نوسانات قیمتی به صورت ساختگی و غیرواقعی، اشتیاق و رغبت مضاعفی در اعضای شرکت برای سرمایه‌گذاری بیشتر در این رمزارز جعلی به وجود آوردند.

مدیران و سرشبکه‌های شرکت با ایجاد اعتماد در بین بازاریابان و زیرمجموعه‌های خود و ارزش‌گذاری صوری برای این رمز ارز جعلی، مبالغ قابل توجهی از افراد دریافت کردند. در پی این اتفاق تعدادی از زیرمجموعه‌های این شرکت بازاریابی شبکه‌ای، نسبت به فروش ملک، خودرو و سایر اموال خود برای سرمایه‌گذاری در این رمز ارز اقدام کرده‌اند.

میهن بلاکچین نیز قبلا به بررسی پروژه کینگ مانی پرداخته است.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا