اخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

صرافی KuCoin به دنبال ایجاد یک صرافی برای توکن‌های NFT است!

توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) توجه پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو مثل صرافی KuCoin را به خود جلب کرده‌اند. این صرافی برنامه دارد تا یک صرافی NFT از طریق پلتفرم نقدینگی خود راه اندازی کند.

صرافی KuCoin که در هنگ کنگ چین واقع شده، برنامه دارد تا به بازار NFT وارد شود و از ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، معاملات توکن‌های غیر قابل تعویض را از طریق پلتفرم Pool-X خود راه اندازی کند.

صرافی KuCoin در پی راه اندازی یک صرافی برای NFT است

صرافی kucoin nft توکن های غیر قابل تعویض دارایی های غیر قابل تعویض

 

در راستای معرفی که در روزهای گذشته انجام شده، پلتفرم Pool-X از تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۲۰، خدمات واریز دارایی‌های غیر قابل تعویض پلتفرم Dego.Finance را راه اندازی می‌کند. برداشت‌ها نیز از تاریخ ۲۰ نوامبر باز می‌شوند و پلتفرم معاملاتی NFT صرافی کیوکوین در اوایل سال ۲۰۲۱ شروع به کار می‌کند.

با این که سال ۲۰۲۰ برای NFTها سال بسیار خوبی از لحاظ حجم معاملات بود، اما آنها همچنان از جریان اصلی بازار رمز ارزها فاصله زیادی دارند. صرافی‌های متمرکز از وارد کردن توکن‌های غیر قابل تعویض به صرافی‌شان امتناع می‌کنند؛ اما کیوکوین قصد دارد این رویه را تغییر دهد.

وضعیت پذیرش NFTها برای صرافی‌های متمرکز دیگر، به این دلیل است که کاربران دانش کافی را درباره این نوع توکن‌ها ندارند. به هر حال، صرافی متمرکز KuCoin معتقد است که افزودن دارایی‌های غیر قابل تعویض به پلتفرم معاملاتی، می‌تواند معامله NFTها را بسیار کاربرپسندتر و ساده‌تر کند. مدیرعامل صرافی کیوکوین می‌گوید:

 کیوکوین به بازار NFTها توجه زیادی می‌کند. با این که در حال حاضر به این بازار توجه زیادی نمی‌شود، اما پتانسیل آن فوق العاده است. به علاوه، توکن‌های غیر قابل تعویض سناریوهای زیادی برای اپلیکیشن‌های بیمه، اوراق قرضه، معاملات آپشن و زمینه‌های دیگر دارند. این همچنین می‌تواند حتی دنیای واقعی مجازی بر روی بلاک چین بسازد.
بنابراین ما یک پلتفرم معاملاتی برای NFTها راه اندازی می‌کنیم تا به کاربران کمک کنیم که در NFTها سرمایه گذاری کنند.

NFTها و اهمیت کنونی آنها

صرافی kucoin nft توکن های غیر قابل تعویض دارایی های غیر قابل تعویض

NFTها دارایی‌های رمزنگاری شده‌ای هستند که محتوی اطلاعات و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند، که از قابل تعویض بودن آنها به صورت فرد به فرد جلوگیری می‌کند. برخی از اپلیکیشن‌های آنها می‌توانند به عنوان دارایی‌های قابل جمع آوری و آثار هنری استفاده شوند.

محبوبیت توکن‌های غیر قابل تعویض از زمان شروع سال ۲۰۲۰، در حال افزایش است؛ به حدی که توسط افراد مشهور دریافت و تایید شده‌اند. بازیگر کانادایی، ویلیام شاتنر (William Shatner) که به عنوان بازیگر نقش کاپیتان کرک (Captain Kirk) در سری فیلم‌های Star Trek شناخته می‌شود، حدود ۱۲۵.۰۰۰ عکس دیجیتالی که از خاطرات سال‌های اولیه خود ثبت کرده را به فروش رسانده است.

پس از شاتنر، یکی دیگر از بازیگران هالیوودی به نام اشتون کاچر (Ashton Kutcher) به همراه پاریس هیلتون (Paris Hilton)، یک پلتفرم مبتنی بر اتریوم ایجاد کرده‌اند و کارهای هنری خود را به صورت مزایده‌ای و برای کمپین‌های خیریه به فروش می‌رسانند.

برخی پروتکل‌های دیفای نیز از مزایای جنون NFTها استفاده می‌کنند و به کاربران اجازه فارم کردن توکن‌های غیر قابل تعویض را می‌دهند. این کار باعث پامپ‌های شدید قیمتی در تابستان شد؛ اما هنوز هم محبوبیت لازم در بین مردم را ندارد.

منبع
cryptopotato

آرن امیریان

من آرن امیریان هستم و از سال ۲۰۲۰ در بازار رمزارزها و تکنولوژی بلاکچین فعالیت می‌کنم. از همان زمان اعتقاد داشتم که این تکنولوژی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک، سیستم‌های مالی و بانکداری سنتی را متحول کند. پس از مدت کوتاهی که در میهن بلاکچین مشغول به کار شدم، به این حوزه گسترده بسیار علاقمند شدم. اکنون حوزه مطالعاتی من راهکارهای لایه ۲، بلاکچین‌های لایه ۱، DAGها، شبکه‌های حریم خصوصی و آدیت کردن کدهای پروژه‌هاست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا