اخبار خارجی

آیا قیمت بیت کوین در آستانه روند صعودی قرار دارد؟

قیمت بیت کوین هم چنان کمتر از سطوح مقاومتی کلیدی قرار دارد اما این موضوع باعث نشده است که سرمایه گذاران در خصوص این ارز دیجیتال به شدت خوش بین نباشند.

اطلاعات کلیدی درون زنجیره ای نشان می‌دهند که تمایل سرمایه گذاران به حفظ کوین های خود تقریبا در بیشترین حالت ممکن است قرار دارد. این خوش بین بودن دارندگان ارزهای دیجیتال مشابه با روند صعودی اوایل سال ۲۰۱۷ است.

اطلاعات کلیدی درون زنجیره ای نشان می‌دهد بیت کوین در آستانه روند صعودی قرار دارد

شرکت تحلیل بلاک چین گلس نود (Glassnode) اخیرا دریافته است که ۶۰ درصد تمام بیت کوین های در گردش بیش از یک سال است که انتقال پیدا نکرده اند. این موضوع تمایل سرمایه گذاران به هودل کردن را نشان می‌دهد.

آخرین بار که چنین حجمی از بیت کوین بدون انتقال باقی مانده بود دقیقا قبل از بازار صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ و قبل از افزایش ۲۰۰۰ درصدی قیمت بیت کوین بود که باعث شد قیمت این ارز دیجیتال از ۱۰۰۰ به ۲۰,۰۰۰ دلار برسد.

تمایل به انباشت در سرمایه گذاران بیت کوین تنها نکته ای نیست که نزدیک بودن روند صعودی را نشان می‌دهد.

نونیا بیزنیز (Nunya Bizniz) تحلیلگر ارزهای دیجیتال اخیرا دو نمودار زیر را به اشتراک گذاشته و گفته است:

نمودار روزانه قیمت بیت کوین: برای اولین بار پس از کف قیمت در سال ۲۰۱۵، تقاطع طلایی، تقاطع مرگ و توالی تقاطع طلایی همگی طی ۱۰۰ روز رخ داده اند.

بیزنیز نشان داد آخرین بار که میانگین متحرک ساده ۵۰ و ۲۰۰ روزه دقیقا به شکل حالت کنونی بودند، بیت کوین طی یک سال بعد خود شاهد افزایش قیمت ۶۴۰۰ درصدی بود.

از نظر فاندامنتال این موضوع منطقی است.

در Investopedia برای تعریف تقاطع طلایی بیان شده است:

الگوی کندل استیک که یک سیگنال صعودی که در آن، میانگین متحرک نسبتا کوتاه مدت از میانگین متحرک بلندمدت عبور می‌کند. تقاطع طلایی نشان می‌دهد که بازار صعودی پیش رو است و توسط حجم زیاد معاملات پشتیبانی می‌شود.

اضافه شدن فاندامنتال های صعودی به شرایط کنونی

اگر این اندیکاتورهای تکنیکال برای متقاعد کردن سرمایه گذاران کافی نیست، تحلیلگران بیان کرده اند که اندیکاتورهای فاندامنتال نیز به رشد بیت کوین کمک می‌کنند.

دن مورهد (Dan Morehead) از شرکت Pantera Capital) بیان کرده است که چاپ پول توسط بانک های مرکزی و دولت ها باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد.

از آغاز سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۲۰ تریلیون دلار محرک پولی و مالی به سیستم اقتصادی تزریق شده است.

با وجود اینکه بیت کوین تنها دارایی قابل سرمایه گذاری در جهان است که کمیاب است و موجودی مشخصی دارد، مورهد و سایر افراد معتقدند چاپ پول بی رویه به سود بیت کوین خواهد بود. ایلان ماسک نیز دو هفته قبل در این خصوص گفت:

چاپ پول توسط بانک های مرکزی باعث می‌شود که بیت کوین در مقایسه با پول، منسجم تر به نظر بیاید.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا