اخبار خارجی

نسخه ۲۲.۰ نرم‌افزار بیت کوین کور (Bitcoin Core) منتشر شد

نسخه ۲۲.۰ نرم‌افزار متن باز بیت کوین کور (Bitcoin Core) روز دوشنبه منتشر شد. این دومین به‌روز رسانی بیت‌کوین کور در سال ۲۰۲۱ میلادی است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاک‌کریپتو این نسخه جدید بیشتر به بهبود روند فراخوانی رویه‌ای دوردست (RPC) – کانال‌های ارتباطی که به کاربران اجازه تعامل با شبکه بیت کوین را می‌دهند – اختصاص یافته است. همچنین در رابط گرافیکی، بخش مربوط به کیف پول‌ها، ابزارها و فایل‌ها تغییراتی صورت گرفته است.

در این نسخه دیگر از مرورگر ناشناس تور نسخه ۲ پشتیبانی نمی‌شود و کاربران باید از نسخه ۳ این مرورگر استفاده کنند. همچنین امکان استفاده از امضای دیجیتال خارجی (برای مثال والت‌های سخت‌افزاری) فراهم شده است.

اگرچه پیش از این پشتیبانی از کیف پول‌های سخت‌افزاری در بیت کوین کور ممکن شده بود، اما برای اولین بار کاملا در رابطه گرافیکی کاربر در دسترس است. همچنین از لایه حریم خصوصی I2P (Invisible Internet Project) – نوعی پروتکل امن برای ارتباط شبیه به شبکه تور – نیز پشتیبانی می‌شود.

برخی از کارایی‌های ابتدایی تپ روت، در این نسخه گنجانده شده است. تپ روت در ماه نوامبر (آذر) امسال فعال خواهد شد. همچنین منطق test mempool accept در این به‌روز رسانی دچار تحول شده است. با این تغییر،‌ راه برای ارسال تراکنش‌ها به شکل بسته‌ای متشکل از چندین تراکنش به شکل همزمان در شبکه بیت کوین باز می‌شود.

بیت کوین کور ۲۲.۰ با لینوکس کرنل و ویندوز ۷ سازگار است. همچنین از تمام نسخه‌های سیستم عامل مک ۱۰.۱۴ به بعد پشتیبانی می‌کند اما از نسخه‌های قبلی آن پشتیبانی نمی‌کند.

پیش از این، آخرین به‌روز رسانی بیت کوین کور در تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۵ دی ۱۳۹۹) منتشر شده بود. ۱۲۸ نفر در توسعه آخرین نسخه این نرم افزار مشارکت داشتند.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا