ایردراپ

مرحله «شکارچیان جایزه‌بگیر» ایردراپ لیر زیرو (LayerZero) به صورت موقت متوقف شد

لیر زیرو لبز (LayerZero Labs)، شرکت سازنده پروتکل بلاکچینی لیر زیرو (LayerZero)، با تلاش برای محدود کردن فعالیت‌های به اصطلاح حمله سیبل (Sybil) قصد دارد طی اولین ایردراپ خود، استاندارد جدیدی را برای عادلانه بودن توزیع ایردراپ خود تعیین کند. Sybil به وضعیتی گفته می‌شود که در آن کاربران از چندین کیف پول استفاده می‌کنند تا به طور غیرمنصفانه‌ای از ایردراپ پاداش بگیرند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

جریان توقف چیست؟

به گزارش میهن بلاکچین، برایان پلگرینو (Bryan Pellegrino)، مدیر عامل لیر زیرولبز دیروز اعلام کرد که مرحله فعلی ایردراپ پلتفرم، فرآیند شکارچیان جایزه بگیر برای گزارش دادن سیبل‌های مشکوک را برای «یک یا دو روز آینده» به صورت موقت متوقف خواهد کرد تا طراحی آن را تغییر دهد.

پلگرینو پلگرینو از وضعیت آشفته‌ای که پس از آخرین مرحله ایردراپ لیر زیرو رخ داد، ابراز شگفتی کرد. وی در پست X خود نوشت:

انگار در یک منطقه جنگی بیدار شدیم! می‌دانستیم که وضعیت این‌ طور می‌شود اما چنین چیزی فراتر از انتظارات ماست.

طبق گفته پلگرینو، تنها چند ساعت پس از آخرین مرحله ایردراپ لیر زیرو که در آن کاربران به دنبال سیبل‌هایی بودند که موفق نشده بودند خوداظهاری کنند، این شرکت بیش از ۳,۰۰۰ گزارش جایزه (Bounty) و ۳۰,۰۰۰ درخواست تجدیدنظر دریافت کرده است.

علاوه بر این، از آنجایی که گزارش‌ها در گیت هاب آپلود شده بود، برخی از کاربران برای دسترسی به حساب، حساب‌های افراد متهمان را گزارش کرده بودند و بنابراین این گزارش از سایت گیت هاب حذف شد.

پلگرینو اکنون به منظور برطرف کردن این مسائل، روند گزارش‌دهی را برای «یکی دو روز آینده» متوقف کرده است. یکی از راه‌حل‌های پیشنهادی پلگرینو، درخواست یک وثیقه به ارزش ۰.۰۲ اتر (حدود ۶۰ دلار با توجه به قیمت اتریوم) به منظور ارائه گزارش است. این راهکار در تلاش برای از کار انداختن سیستم‌های گزارش‌دهی خودکار پیشنهاد شده است.

پلگرینو نوشت:

مهم‌ترین مواردی که باید حل شوند عبارتند از: اطمینان از اینکه بهترین شکارچیان جایزه‌بگیر همچنان می‌توانند گزارش خود را ارسال کنند (وثیقه پیشنهادی خیلی زیاد نیست) و در حالت ایده‌آل، مشخص کردن اینکه اولین گزارش‌دهنده واجد شرایط در وضعیت‌های مورد مناقشه چه کسی بوده است. در حال حاضر، گزارشات و درخواست‌های تجدیدنظر زیادی برای بررسی وجود دارد.

درخواست‌های تجدیدنظر برای افرادی است که حساب آن‌ها به عنوان سیبل شناسایی شده است.

اسنپ شات (Snapshot) نهایی لیر زیرو در ۱ می (۱۲ اردیبهشت) نشان داد که شش میلیون کیف پول با این پروتکل تعامل داشته‌اند. با این حال، این پروژه به امید کاهش آسیب‌های فعالیت سیبل، انگیزه‌ای ارائه کرد و از کاربران سیبل خواست تا ظرف دو هفته آینده خوداظهاری کنند.

این تیم به شرکت‌کنندگان وعده ۱۵٪ از تخصیص توکن این پروژه را داده است. پاسخ به این طرح قابل توجه بوده است و ۱۰۰٬۰۰۰ آدرس گزارش شده است.

منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا