اخبار خارجی

کیف پول لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) با ویژگی بلوتوث وارد بازار شد!

کیف پول سخت افزاری لجر اخیرا کیف پول لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) خود را عرضه کرده است. این محصول جدید با یک معماری سخت افزار جدید ساخته شده است.

لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) ویژگی اتصال با بلوتوث (BLE) را دارد که می توان با دستگاه های آندروید یا iOS بدون نیاز به اتصال کابل از آن استفاده کرد. به گفته لجر این ویژگی تجربه کاربری خوبی فراهم می کند اما نگرانی هایی در مورد امنیت اتصال وایرلس یا بدون سیم این کیف پول وجود دارد. لجر نیز در این خصوص به توضیحاتی پرداخت:

  • فقط داده و اطلاعات عمومی توسط بلوتوث انتقال می یابند، اطلاعات مهم نظیر کلیدهای خصوصی و سید هرگز از دستگاه خارج نمی شوند.
  • حتی اگر اتصال بلوتوث نیز هک شود، امنیت کیف پول لجر نانو ایکس بر اساس اصول امنیتی SE می باشد که برای هر اقدام از شما سوال خواهد پرسید.
  • در پیاده سازی بلوتوث لجر نانو ایکس از پروتکل بلوتوث مطابق با آخرین توسعه ها و پیشرفت ها استفاده شده است. این پروتکل بلوتوث با استفاده از جفت شدن، احراز هویت را تایید می کند و براساس مقیاس عددی است و محرمانه بودن آن با استفاده از رمزنگاری مبتنی بر AES تضمین شده است.
  • اگر در استفاده از اتصال وایرلس لجر نانو ایکس راحت نیستید می توانید قابلیت بلوتوث را غیرفعال کنید و از کابل USB نوع C برای اتصال استفاده کنید.

کیف پول لجر

معماری لجر نانو ایکس

معماری این کیف پول کمی با لجر نانو اس متفاوت است اما در بعضی موارد کمی شبیه به هم می باشند. این کیف پول دارای ۲ چیپ می باشد:

  • جدیدترین اصول امنیتی (ST33J2M0)
  • MCU های دو هسته ای با پشتیبانی بی سیم (STM32WB55)

MCU STM32 به منظور ارتباط بین گوشی های هوشمند یا دسکتاپ و SE است و به عنوان یک پروکسی عمل می کند.

SE ورودی های کاربر را دریافت می کند و صفحه نمایش را در جایی که اطلاعات مهم نمایش داده می شود کنترل می کند. البته وظیفه امن نگه داشتن این محصول را نیز دارد. کلیدهای خصوصی و سید را نگهداری می کند و تمام عملیات کریپتوگرافیک را برای مدیریت ارزهای دیجیتال اجرایی می کند.

ویژگی بلوتوث

اتصال بلوتوث تنها به عنوان یک لایه انتقالی برای اطلاعات عمومی مورد استفاده قرار می گیرد و کلیدهای خصوصی و سید را هرگز انتقال نمی دهد.

به عنوان مثال هنگامی که یک معامله را انجام می دهید، معامله در برنامه لجر لایو (Ledger Live) گوشی هوشمند یا دسکتاپ آماده می شود و سپس با استفاده از بلوتوث یا USB به MCU STM32 ارسال می شود که به طور مستقیم آن را به SE انتقال می دهد. سپس از شما درخواست می شود تا مقدار تراکنش و آدرس گیرنده بر روی صفحه نمایش را بررسی کنید. اگر همه چیز صحیح بود می توانید با فشار دو دکمه تراکنش را تایید کنید.

استفاده از کابل USB

اگر استفاده از اتصال وایرلس یا بی سیم لجر نانو ایکس برای شما راحت نیست می توانید اتصال بلوتوث را غیرفعال کنید و از کابل USB نوع C برای اتصال در کامپیوتر خود استفاده کنید. قیمت کیف پول لجر نانو ایکس در حال حاضر  ۱۱۹.۰۰ دلار است.

منبع
ledger

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا