آموزشیکیف پول

آموزش کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس – بازیابی دارایی با استفاده از 24 کلمه +ویدئو

در این مقاله آموزشی قصد داریم شما را با نحوه بازیابی دارایی کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس آشنا کنیم. همانطور که می دانید دارایی های شما در بلاکچین ذخیره می شود و کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس، صرفا یک رابط سخت افزاری است که از طریق آن می توانید به محتویات کیف پول خود دسترسی داشته باشید. البته شما می توانید دارایی های خود را از طریق رابط های کاربری موجود، مثل لجر لایو مشاهده بکنید ولی برای ارسال ارزهای دیجیتالی نیاز به امضای دیجیتالی دارید که فقط با کلید خصوصی شما ساخته می شود.

شما می توانید از طریق نرم افزار Ledger Manager یا از طریق نرم افزار لجر لایو فرآیند بازیابی دارایی های خود را انجام دهید. به دلیل اینکه به تازگی نحوه کار کردن با نرم افزار لجر لایو را آموزش دادیم، در این آموزش نیز از برنامه Ledger Live استفاده میکنیم.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

در گام اول شما بایستی نرم افزار Ledger Live را اجرا کنید که با تصویر زیر مواجه خواهید شد. برای بازیابی دارایی های خود باید گزینه دوم را انتخاب کنید.

Ledger recovery

در گام بعدی شما باید دستگاه سخت افزاری خود را انتخاب کنید. چون ما در این آموزش می خواهیم دارایی های کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس را بازیابی کنیم، پس روی گزینه لجر نانو اس و بعد روی ادامه کلیک می کنیم.

Ledger recovery

در این قسمت شما باید کیف پول سخت افزاری خود را به کامپیوتر متصل کنید و دو کلید آن را با هم فشار دهید. در این قسمت با پیغامی روی دستگاه مواجه می شوید که از شما می پرسد که “می خواهید به عنوان یک دستگاه جدید پیکربندی کنید؟” و شما بایستی گزینه خیر (ضربدر) را انتخاب کنید. پیغام بعدی از شما می پرسد که “می خواهید فرآیند بازیابی را انجام دهید؟”، در این قسمت شما باید گزینه بله (تیک) را انتخاب کنید. بعد شما باید یک PIN Code برای کیف پول سخت افزاری خود انتخاب کرده و با وارد کردن دوباره، آن تایید کنید.

Ledger recovery

در این قسمت کیف پول سخت افزاری پیغامی به شما نشان می دهد و از شما می خواهد که تعداد کلماتی که می خواهید با استفاده از آن ها دارایی خود را بازیابی کنید را وارد کرده و بعد به ترتیب آن ها را مشخص کنید. به طور مثال اگر تعداد کلمات ۲۴ باشد، با وارد کردن ۲۴ کلمه، کیف پول سخت افزاری شما بازیابی خواهد شد و با پیغام “دستگاه شما الان آماده است” مواجه می‌شوید.

حال شما باید با استفاده از برنامه Ledger Live که یک رابط نرم افزاری است، به محتویات کیف پول خود دسترسی پیدا کنید. برای این کار باید در نرم افزار لجر لایو بر روی ادامه کلیک کنید. در صفحه زیر باید به سوالات امنیتی جواب دهید و مجدد بر روی ادامه کلیک نمایید.

Ledger recovery

در این صفحه باید برای ورود به نرم افزار لجر لایو یک کلمه عبور در نظر بگیرید.

Ledger recovery

در گام آخر شما با صفحه زیر مواجه می شوید که نشان می دهد دستگاه شما آماده است.

Ledger recovery

در این قسمت شما بایستی مطابق آموزش قبلی لجر لایو، اکانت دارایی های خود را معرفی کنید. به طور مثال اگر دارایی شما اتر می باشد، شما باید در قسمت اضافه کردن اکانت، اتریوم را انتخاب و اضافه کنید. حال شما می توانید به دارایی ارز دیجیتالی اتر دسترسی داشته باشید. البته صبر کنید! قبل از هر چیز شما باید در برنامه لجر لایو به قسمت مدیریت رفته و برنامه اتریوم را روی دستگاه کیف پول سخت افزاری خود نصب کنید.

Ledger recovery

شما با انجام دادن این فرآیند یا فرآیند مشابه آن برای ارزهای دیجیتالی دیگر، می توانید به دارایی های خود دسترسی داشته باشید.

میهن بلاکچین توصیه‌ای برای ساخت هیچ کیف پول خاصی ندارد و این مطالب صرفا معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های رمز ارزهاست.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

104 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا