اخبار خارجی

دیگر از تراکنش های ناشناس صرافی لوکال بیتکوینز (LocalBitcoins) خبری نیست؛ تراکنش ها رصد می شوند

صرافی همتا به همتای LocalBitcoins که قطب تبادل‌های ناشناس بیت کوین بود، دو ابزار پیگیری بلاک چین جدید از شرکت تحلیلی Elliptic را به محصولات خود افزود تا فعالیت‌های مجرمانه جلوگیری کند.

صرافی لوکال بیتکوینز روز سه‌شنبه استفاده از ابزار تحلیل ریسک Navigator از شرکت Elliptic و ابزار نظارت‌کننده کیف پول Lens برای سرکوبی فعالیت‌های مجرمانه و غیرقانونی را اعلام کرد.

شرکت‌های تحلیل بلاک چین قبلا مدعی شده‌اند که LocalBitcoins مقدار بسیار زیادی کوین مجرمانه فنلاند را دریافت می‌کند.

صرافی لوکال بیت کوینز که در هلسینکی فنلاند واقع است در پاسخ به برنامه AMLD5 اتحادیه اروپا به تقویت اقدامات ضدپولشویی خود پرداخته است.

با نزدیک شدن به پایان مهلت نهاد قانونگذاری فنلاند، LocalBitcoins معاملات ارز سنتی به ارز دیجیتال را متوقف کرد و احراز هویت اجباری را به صرافی خود افزود. این صرافی هم‌چنین پیرو تحریم‌های آمریکا، دسترسی کاربران ایرانی را به معاملات بیت کوین ممنوع کرد.

تام رابینسون (Tom Robinson) دانشمند ارشد Elliptic به کوین‌دسک گفت که این تغییر سیاست منجر به کاهش ۵۰ درصدی ورود ارز دیجیتال از دارک‌نت شده است.

وی گفت: کاهش ورود سرمایه از بازارهای دارک‌نت به صرافی‌های همتا به همتا، نتیجه اجرای احراز هویت و اقدامات ضدپولشویی توسط این کسب و کارها است. اکنون مجرمان در حال تجدیدنظر برای انجام معاملات ارز سنتی به ارز دیجیتال در صرافی‌های همتا به همتای بزرگ هستند.

گفتنی است صرافی پکسفول (Paxful) نیز از ماه مارس سال جاری ابزارهای نظارت بلاک چین چینالیسیس استفاده می‌کند تا تراکنش‌های ارز دیجیتال پرریسک را شناسایی و بررسی کند.

رابینسون در این خصوص گفته است که شرکت Elliptic با تعدادی از صرافی‌های ارز دیجیتال همتا به همتا همکاری می‌کند و در حال مذاکره با چندین صرافی دیگر است. رابینسون از بیان اسامی این صرافی‌ها امتناع کرد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا