اخبار خارجی

بورس بزرگ اروپا اولین محصول ETP بیت کوین و ارزهای دیجیتال را عرضه کرد

بورس وین (Wiener Börse) که یکی از بزرگترین بازارهای بورس اروپا است، امروز اولین محصول ارز دیجیتال خود را فهرست کرد. اگرچه به نظر می‌رسد که این موضوع، نشانه پذیرش قوی ارزهای دیجیتال است، اما این محصولات قابل معامله در بورس (ETP) ممکن است آخرین رویداد در روندی باشد که به کاهش ارزش ارزهای دیجیتال بیانجامد.

این محصول که توسط شرکت فین‌تک سویسی Shares AG 21 صادر شده است به دنبال رصد و پیگیری نتایج سرمایه‌گذاری در بیت کوین و اتریوم است.

به عبارت دیگر، مشتریان Wiener Börse می‌توانند از طریق پلتفرم معاملات قانونگذاری شده در عرصه ارزهای دیجیتال حضور داشته باشند بدون آنکه مجبور باشند مستقیما ارز دیجیتال بخرند.

هانی راشوان (Hany Rashwan) مدیرعامل این شرکت گفت:

ما مفتخریم که اعلام کنیم اکنون بیت کوین در همه‌جا برای خرده‌ سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاران سازمانی در سراسر منطقه DACH (آلمان، اتریش و سویس) در دسترس است.

اگرچه فهرست شدن در بازار بورس وین یک نقطه عطف به حساب می‌آید، اما اولین ETP ارز دیجیتال شرکت 21 Shares نیست. در ابتدای ماه جولای، ETP بیت کوین این شرکت در پلتفرم معاملاتی Deutsche Börse’s Xertra فهرست شد. در سال ۲۰۱۸ نیز این شرکت اولین سبد ETP ارز دیجیتال خود حاوی ۴۸.۶ درصد بیت کوین، ۳۰.۸۹ درصد اتریوم، ۱۲.۵۴ درصد ریپل، ۳.۰۱ درصد بیت کوین کش و ۲.۹۵ درصد لایت کوین را عرضه کرد.

این شرکت با بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دارایی فهرست شده تحت مدیریت خود، ۱۱ محصول ارز دیجیتال قابل معامله در بورس را ارائه می‌دهد. ۶ مورد، محصولاتی تک دارایی هستند که قیمت بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل، بایننس کوین و تزوس را رصد و پیگیری می‌کنند. فقط یک محصول به اسم SBTC یک ETP معکوس است. این شرکت هم چنین چهار شاخص ETP نیز ارائه می‌دهد که عبارتند از: Crypto Basket Index, Bitcoin Suisse Index, Sygnum Platform Winners Index, and Bitwise Select 10.

اگرچه این موضوع نشانه مثبتی برای پذیرش ارزهای دیجیتال است، اما نگرانی‌هایی وجود دارد که ورود سرمایه‌گذاران جدید به عرصه ارزهای دیجیتال از طریق ETP ها ممکن است با هدف اصلی ارزهای دیجیتال مغایر باشد.

آنیتا پوش (Anita Posch) یکی از اعضای هیات مدیره سازمان غیرانتفاعی Bitcoin Austria که از سال ۲۰۱۱ به آموزش مطالب بیت کوین مشغول است درباره این موضوع صحبت کرده است.

آنیتا پوش علیرغم آنکه از ورود بیت کوین به اتریش خشنود است، اما به نقاط ضعف ورود افراد و سرمایه‌گذاران به عرصه ارزهای دیجیتال از طریق این محصولات سرمایه‌گذاری اشاره کرده است.

وی بیان کرده است که ترجیح می‌دهد به جای آنکه مردم از طریق شخص ثالث به خرید بیت کوین بپردازند، این کار را خودشان انجام دهند و کلیدهای خصوصی را نزد خودشان نگه دارند. متخصصان و مشتاقان عرصه بیت کوین همواره نگهداری کلیدهای خصوصی آدرس‌های بیت کوین را به عنوان یک اقدام امنیتی مهم بیان کرده‌اند.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا