مبتدی سرمایه گذاری

استراتژی هودل کردن بیت کوین کاری مهیج است یا خسته کننده؟!

در اینجا به یک استراتژی، که چند سالی است در زمینه بیت کوین (Bitcoin) استفاده می‌شود، می‌پردازیم. این استراتژی هیچ چیز استثنایی نیست؛ زیرا اکثر کسانی که بیت کوین دارند از آن استفاده می‌کنند. با این وجود، این استراتژی به ما اجازه می‌دهد که تا آنجایی که ممکن است از بیت‌کوین سود کسب کنیم. این استراتژی بسیار ساده است و در عین حال بهتر است در دسترس همه کسانی که اعتقاد کامل به بیت کوین دارند، قرار گیرد. این استراتژی شامل ۴ مرحله است :

  • بیت کوین را بطور خودکار با رویکرد میانگین دلار (DCA) خریداری کنید. برنامه‌های بسیاری برای این کار وجود دارد.
  • با استفاده از یک برنامه، ارسال خودکار این بیت کوین‌ها به کیف پول سخت افزاری خود را برنامه ریزی کنید.
  • تحت هر شرایطی بیت کوین خود را هودل (HODL) کنید.
  • دوباره از مرحله یک این کار را تکرار کنید.

این استراتژی ساده به شما امکان می‌دهد تا یک هودلر بیت‌کوین شوید. شما یک مزیت اساسی نسبت به تریدرهای بیت‌کوین خواهید داشت: شما وقت خواهید داشت تا درباره بیت کوین، پول و اقتصاد بیشتر بدانید. بحران اقتصادی سال ۲۰۲۰ این واقعیت اساسی را به معرض نمایش گذاشته است.

بعضی‌ها هودل کردن بیت کوین را خسته‌کننده می‌دانند

هودل سرمایه گذاری استراتژی کسب درآمد بیت کوین

پس از کشف این استراتژی که یکی از بهترین راه‌ها در مورد بیت کوین است، بعضی از افراد به خصوص در بازه زمانی ژوئن تا جولای ۲۰۲۰ که قیمت بیت کوین بین ۹ تا ۱۰ هزار دلار مانده و تغییر زیادی نداشت، هودل کردن بیت کوین را کاری بسیار خسته کننده نامیدند.

بسیاری به دنیای بیت کوین تنها با چشم انداز سودهای مالی بزرگ می‌آیند. این مورد غیر عادی نیست اگر شما در نظر بگیرید که بیت‌کوین در طی یک دهه گذشته بازده بیش از ۹ میلیون درصد داشته است. معمولا افراد جدید بزرگ‌ترین اشتباه خود را بعد از خرید اولین بیت‌کوین انجام می‌دهند. آنها به جای ادامه کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیت‌کوین و پول، بیت کوین‌های خود را کنار می‌گذارند. آنها فکر می‌کنند بیت‌کوین فقط دارایی دیگری در سبد آنها است. اگر این کار را کردید، انقلاب بیت‌کوین را از دست می‌دهید؛ زیرا تفکرات شما محدود به آموزش‌هایی است که از سنین کم در مورد پول به شما گفته شده است.

پس با مطالعه بیشتر در مورد آن خواهید فهمید که بیت کوین یک انقلاب پولی است که دنیای آینده را تغییر خواهد داد. بیت کوین یک فناوری مانند سایر فناوری‌ها نیست که می‌تواند به عنوان یک جایگزین از آن استفاده شود. بیت کوین اولین و مهمترین پول است. بیت کوین پول افرادی است که توسط مردم پشتیبانی می‌شود.

نوسان قیمت بیت کوین یک نوع سرگرمی نیست

نوسانات بیت‌کوین یک ویژگی است، نه یک اشکال! این نوسانات می‌تواند به بزرگترین متحد یا بدترین دشمن شما تبدیل شود. البته تصمیم با شماست. برای این که نوسانات بیت کوین متحد شما باشد، نباید آن را به عنوان یک سرگرمی در نظر بگیرید.

این اتفاق در دوره‌های نسبتاً کوتاه اتفاق می‌افتد، در حالی که در بقیه زمان‌ها ممکن است قیمت بیت‌کوین کسل‌کننده به نظر برسد. این بی‌حوصلگی در زمانی که قیمت بیت‌کوین برای مدت طولانی رکود می‌کند، یک چیز عالی است. در این مدت، اگر تصمیم به اتخاذ استراتژی که در ابتدای این متن گفته شد دارید، می‌توانید در مورد بیت کوین اطلاعات بیشتری کسب کنید.

خلاصه این مطلب در در دنیای امور مالی سنتی نیز وجود دارد جایی که میلیاردر معروف جورج سوروس (George Soros) می‌گوید:

اگر سرمایه گذاری شما سرگرم‌کننده است، اگر از آن لذت می برید، احتمالاً پولی کسب نخواهید کرد. سرمایه‌گذاری خوب کسل‌کننده است.

سرمایه‌گذاری خوب همیشه کسل‌کننده است

یک سرمایه‌گذاری خوب معمولاً کسل کننده است. دلیل این امر این است که یک سرمایه‌گذاری برنده در واقع یک فرایند دو مرحله‌ای است:

  • انتخاب سرمایه‌گذاری : این کار می‌تواند هیجان انگیز باشد؛ اما در انتخاب آن صبور باشید.
  • سرمایه‌گذاری موفقیت آمیز باشد : وقتی در مورد یک سرمایه گذاری برنده صحبت می‌کنیم ، حداقل ۱۰ سال باید صبر داشته باشید.

با انتخاب خرید بیت‌کوین، شما قبلاً انتخاب صحیحی را انجام داده‌اید. بخش مهیج خرید بیت‌کوین مهم نیست، بلکه از این به بعد باید صبور باشید. در قسمت بعدی تست صبر و شکیبایی شما خواهد بود تا ببینید آیا قادر خواهید بود از این بخش کسل کننده عبور کنید و تحت هر شرایطی به هودل بیت کوین خود بپردازید.

بیت کوین به شما کمک می‌کند صبر و شکیبایی لازم را برای کسب یک سرمایه‌گذاری برنده ایجاد کنید. روزی که این موضوع را درک کنید، دیگر وقتی که قیمت آن راکد است، کسل کننده بودن بیت‌کوین در نظر نخواهید گرفت. در عوض، یاد خواهید گرفت که سیگنال را ببینید نه این که با نویزهای محیط حواس پرت شوید.

نتیجه‌گیری

دفعه دیگر که احساس کردید که هودل کردن بیت‌کوین یک استراتژی خسته‌کننده است، به یاد داشته باشید که به همین دلیل اینقدر خوب عمل می‌کند. این استراتژی به شما امکان می‌دهد هنگام سرمایه‌گذاری، از بزرگترین مزیت طبیعی خود نهایت استفاده را ببرید.

هر چه بیشتر وقت خود را در بازار بیت کوین صرف کنید، بیشتر می توانید شاهد افزایش رشد آن باشید. این وظیفه شماست که به کسانی که به دروغ بیت کوین را خسته کننده می‌دانند گوش نکنید و یک استراتژی اتخاذ کنید که به شما امکان دهد از انقلاب آن لذت ببرید.

این مطالب صرفا نظرات نویسنده این مقاله است و مسئولیت هرگونه سود و زیان ناشی از سرمایه گذاری روی توکن‌های نام برده شده، به عهده خود کاربران است.

منبع
wikipediamedium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا