اخبار آلتکوین

باگ اساسی در قرارداد رای دهی میکر (Maker) یافت شد!

نقص اخیر در قرارداد رای گیری نظارت میکر (MakerDAO Governance Voting Contract) توسط بنیاد آن شناسایی شده است که مکان توکن ها در نگهداری یا استیک (stake) را به خطر می اندازد و نیاز به یک آپدیت حیاتی دارد. این اطلاعات توسط تیم میکر در ردیت آنها منتشر شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق یافته های جدید، از طریق همکاری بنیاد میکر با کوین بیس و شرکت امنیت سایبری زپلین (Zeppelin) این باگ یا ایراد کشف شده است.

پست منتشر شده توسط میکر (Maker) جزییاتی در مورد اینکه چه نوع باگی می باشد و یا عواقب آن چه می باشد بیان نشده است، با این حال، این تیم از افرادی که میکر (Maker) را در قرارداد نگه می دارند و یا به اصطلاح استیک می کنند در خواست کرد که توکن های خود را برداشت کنند و به کیف پول های خود انتقال دهند و یا به قرارداد جدیدی که آپدیت شده است انتقال دهند.

تیم میکر تاکید کردند که آنها هیچ اطلاعاتی را مخفی نمی کنند و قول دادند که به زودی جزییات کاملی را در این خصوص ارایه خواهند کرد.

طبق این پست، این مشکل یافت شده تنها به قرارداد رای دهی تاثیر می گذارد و تاثیری بر روی خود توکن ندارد، پس افرادی که در پرتال رای دهی فعالیت نمی کنند نگران نباشند و نیاز به انجام کاری ندارند.

این تیم همچنین بیان کرد افرادی که توکن های خود را بر روی قرارداد جدید نگه می دارند نیز نگران نباشند. مشکل تنها برای افرادی است که هنوز به قرارداد جدید نقل مکان نکرده اند.

تیم میکر بیان کرد:

اگر توکن خود را در یکی از ۱۹۰ آدرس قرارداد رای دهی نظارت میکر دارید در معرض خطر از دست دادن میکر خود نیستید، اما به شما توصیه می کنیم که توکن خود را از قرارداد قدیمی به کیف پول خود انتقال دهید.

نمودار میکر

بنیاد میکر همچنین مسئول توسعه توکن دای می باشد، دای استیبل کوینی است که به ارزش ۱ دلار است. به منظور ثبات قیمت دای این بنیاد یا میکر ایجاد و یا مقداری از آن را از بین می برد. ظاهرا این بیانیه تاثیری بر ارزش توکن آن نمی گذارد.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا