ردیت (Reddit) چیست؟ بزرگترین مرجع آنلاین گفتگو و اشتراک اطلاعات در تکنولوژی

اگر از دنبال کننده های دنیای تکنولوژی هستید و هر روز به دنبال مطالب و فناوری های جدید هستید احتمالا نام انجمن ردیت برایتان آشناست یا حداقل یک بار به گوشتان خورده است.

انجمن ردیت از جمله بزرگترین جوامع اینترنتی است که بدون هیچ محدودیتی می‌توان در آن به اشتراک اطلاعات، بحث و تبادل نظر پرداخت. ردیت از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و کاربران روزانه‌ی آن را می‌توان بالغ بر یک میلیون کاربر برآورد کرد که هرکدام در رابطه با علاقمندی های خود به تعامل با دیگران می‌پردازند. البته ردیت محدود به تکنولوژی نمی‌شود، بلکه متخصصان و کاربران بسیاری در زمینه بازی های کامپیوتری و ورزشی نیز در آن فعال هستند.

در کنار مزایا و کاربردهای بسیار زیادی که ردیت دارد این نقیصه بر آن وارد است که صفحه خوش آمد گویی یا همان صفحه Welcome مناسبی ندارد و همچنین ممکن است در ابتدای کار با این وبسایت با مشکل مواجه شوید و در روزهای آغازین ردیت را سایتی کاربرپسند و راحت نیابید و همچنین ممکن است با اصطلاحاتی مواجه شوید که معنای آن ها را نفهمید که این اتفاقات شاید باعث دلسردی‌تان شود، اما کمی صبور باشید!

به تمام افرادی که در این وبسایت فعالیت می‌کنند اصطلاحا ردیتور می‌گویند، بنابراین شما هم می‌توانید یک ردیتور شوید. اما برای ردیتور شدن لازم است با قوانین و ساختار ردیت بیشتر آشنا شوید.

ساختار؛ دلیل موفقیت ردیت

دلیل زنده ماندن و ادامه‌ی حیات ردیت را می‌توان اشتراک گذاری اطلاعات در آن دانست، بنابراین اگر اطلاعاتی توسط کاربران به اشتراک گذاشته نمی‌شد، اکنون ردیت وجود نداشت. توضیح دادن در رابطه با ردیت شاید بتواند کمک شایانی به شما بکند اما تجربه‌ی کار با ردیت در ورطه‌ی عمل قطعا متفاوت خواهد بود و می‌تواند شما را بیشتر با ردیت آشنا کند، بنابراین پس از ثبت نام در ردیت، چرخی بزنید، علاقمندی های خود را جستجو کنید، پست ها و نطرات کاربران را مطالعه کنید و حتی می‌توانید در بحث ها شرکت کنید و نظرات و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید. ردیت این امکان را برای کاربران خود ایجاد کرده است که بتوانند به مطالب مورد علاقه و سودمند رای مثبت و به مطالبی که نمی‌پسندند رای منفی دهند. این رای ها در ردیت بسیار تاثیرگذارند، به این طریق که اگر پستی از رای های مثبت زیادی برخوردار باشد در طبقه بندی ردیت بالا می‌آید و شانس دیده شدنش توسط سایر کاربران افزایش می‌یابد و اگر رای منفی داشته باشد، به پایین سقوط می‌کند و ممکن است اصلا دیده نشود. به هر حال این یک سیاستی است که ردیت از آن استفاده می‌کند و سیاست موفقی نیز محسوب می‌شود.

ساب ردیت

ردیت در موضوعات کلی خلاصه نمی‌شود بلکه شامل زیرمجموعه های بسیار زیادی در زمینه های مختلف است، بنابراین برای تبادل نظر و کسب هدفمندتر اطلاعات می‌توانید به زیر مجموعه های ردیت و یا ساب ردیت ها بپیوندید، از آنجایی که ساب ردیت ها روی موضوع های خاصی تمرکز دارند، می‌توانید دقیقا در انجمن مربوط به علاقه‌ی خود فعالیت کنید و برای این امر هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید به راحتی تمامی اطلاعات را در اختیار داشته باشید.

فرض کنید هر چه می‌گردید ساب ردیت مورد نظر خود را پیدا نمی‎‌کنید، شما می‌توانید به راحتی ساب ردیت مورد نظر خود را بسازید و خودتان مدیر اصلی آن شوید.

اصطلاحات ردیت

ردیت نیز مانند بسیاری دیگر از انجمن های آنلاین اصطلاحات مختص به خود را دارد که کاربران و طرفداران ردیت علاقه‌ی زیادی به استفاده از این اصطلاحات دارند بنابراین در صورتیکه معنی آنها را ندانید شاید کمی گیج شوید، هرچند که با صرف زمان در ردیت خودتان با اکثر این اصطلاحات آشنا خواهید شد، به هرحال ما اصطلاحات معروف آن را در این مقاله بیان می‌کنیم.

ممکن است در متن ها به اصطلاحاتی همچون AMA، OP، IAmA، و TIL بر بخورید. اصطلاح AMA و IAmA برگرفته از حروف اول Ask Me Anything(هرچی میخوای ازم بپرس) می‌باشد، در این اصطلاح فردی معروف و شناخته شده برای مردم مثل ترامپ و جان مک آفی یا اصلا هر شخصی که زندگی اش چالش های جذاب و تجربیات مختلفی را شامل بوده است، داستان زندگی‌اش را به اشتراک می‌گذارد، پیشنهاد می‌کنیم حتما چند نمونه از این نوشته ها را مطالعه کنید، احتمالا از آنها بسیار لذت می‌برید. منظور از اصطلاح OP پوستر اصلی هر پست می‌باشد و معنی اصطلاح TIL که بسیار نیز استفاده می‌شود به معنی Today I Learned (امروز آموختم) می‌باشد.

و برخی اصطلاحات دیگر که سعی کردیم مهم ترین آنها را پوشش دهیم.

کارما در ردیت

اگر فعالیت قابل قبولی در ردیت داشته باشید در صفحه پروفایل خود، بالا سمت راست، عددی مشاهده می‌کنید که کارما نام دارد. اگر مطالبتان برای ردیتورهایی که شما را دنبال می‌کنند، جذاب و مورد پسند واقع شود و به آن ها رای مثبت دهند، رای های مثبتتان به واحدی به نام کارما تبدیل می‌شود. کارما به نوعی میزان اعتبار شما و مطالبتان را مشخص می‌کند و زیاد شدن آن یک سری قابلیت هایی را برای فعالیتتان در ردیت فراهم می‌کند. کارما ترفندی است که توسط ردیت به کار گرفته شده و خارج از ردیت ارزشی ندارد.

ردیت گلد

در ردیت می‌توان از اکانت پریمیوم استفاده کرد که به ردیت گلد نیز معروف می‌باشد. افرادی که اکانت پریمیوم دارند به امکاناتی دسترسی دارند که کابران عادی از آن برخوردار نیستند. نکته جالب دیگر اینجاست که زمانی که قرار است ویژگی جدید و یا یه امکان جدید برای ردیت ایجاد شود، پیش از ایجاد برای مدت محدودی در اختیار و مورد آزمایش کاربران گلد قرار می‌گیرد.

ردیت، بلاک چین و ارزهای دیجیتالی

از آنجا که دنیای ارزهای دیجیتالی و بلاک چین به عنوان علمی نوین می‌باشد و همچنین به دلیل اینکه ردیت از پیش تر ها به عنوان یکی از بزرگترین انجمن ها و مراجع آنلاین تبادل نظر و اطلاعات است، از همین رو ردیت محل بسیار مناسبی برای کاربران کریپتوکارنسی و تکنولوژی بلاک چین می‌باشد و فضایی فراهم شده است که کاربران در آن مطالب علمی خود را به اشتراک  می‌گذارند و به تبادل نظر می‌پردازند.

بسیاری از افراد تاثیر گذار در زمینه ارزهای دیجیتالی و بلاک چین یا اصطلاحا influencer های کریپتو، تغییرات مورد نظر، یافته های علمی، پیشنهادات و ایده های خود را در ردیت به اشتراک می‌گذارند و از علاقمندان می‌خواهند نظر خود را اعلام کنند و به بحث و تبادل نظر بپردازند. بنابراین اگر دنیای ارزهای دیجیتالی را در ردیت دنبال کنید ممکن است سریعتر از همه از تازه های این تکنولوژی با خبر شوید و حتی ممکن است از اخبار و شایعات مربوط به این حوزه زودتر مطلع شوید.

چگونه ثبت نام کنیم؟

اگر با تمام این تفاسیر ردیت را برای فعالیت خود مناسب می‌بینید می‌توانید به سایت آن با آدرس www.reddit.com مراجعه کنید و در بخش sign up ثبت نام کنید. به طور کلی ردیت فضایی است جهت اشتراک اطلاعات، بحث و تبادل نظر که علی الخصوص برای کاربران کریپتو و تکنولوژی بلاک چین فضای مناسب و جذابی است.


54321
امتیاز 4.3 از 9 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین