ردیت (Reddit) چیست؟ بزرگترین مرجع آنلاین گفتگو و اشتراک اطلاعات در تکنولوژی

اگر از دنبال کننده‌های دنیای تکنولوژی هستید و هر روز به دنبال مطالب و فناوری‌های جدید هستید، احتمالا نام انجمن ردیت (Reddit) برایتان آشناست یا حداقل یک بار به گوشتان خورده است. این سایت خود را “صفحه اول اینترنت” می‌نامد.

انجمن ردیت از جمله بزرگ‌ترین جوامع اینترنتی است که بدون هیچ محدودیتی می‌توان در آن به اشتراک اطلاعات، بحث و تبادل نظر پرداخت. ردیت از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و کاربران روزانه آن را می‌توان بالغ بر یک میلیون کاربر برآورد کرد که هر کدام در رابطه با علاقمندی‌های خود به تعامل با دیگران می‌پردازند. البته این پلتفرم محدود به تکنولوژی نمی‌شود، بلکه متخصصان و کاربران بسیاری در زمینه بازی‌های کامپیوتری و ورزشی نیز در آن فعال هستند. البته اینفلوئنسرهای ارزهای دیجیتال و بلاک چین نیز در آن فعالیت می‌کنند و یکی از اصلی‌ترین منابع برای دنبال کردن این تکنولوژی است.

در کنار مزایا و کاربردهای بسیار زیادی که ردیت دارد این انتقاد بر آن وارد است که صفحه خوش آمد گویی یا همان صفحه Welcome مناسبی ندارد و همچنین ممکن است در ابتدای کار با این وبسایت با مشکل مواجه شوید و در روزهای آغازین ردیت را سایتی کاربرپسند و راحت نیابید و همچنین ممکن است با اصطلاحاتی مواجه شوید که معنای آنها را نفهمید که این اتفاقات شاید باعث دلسردی‌تان شود، اما کمی صبور باشید!

به تمام افرادی که در این وبسایت فعالیت می‌کنند اصطلاحا ردیتور می‌گویند، بنابراین شما هم می‌توانید یک ردیتور شوید. اما برای ردیتور شدن لازم است با قوانین و ساختار ردیت بیشتر آشنا شوید.

ساختار؛ دلیل موفقیت ردیت

ردیت شبکه اجتماعی ارز دیجیتال رمز ارز بلاک چین

دلیل زنده ماندن و ادامه حیات ردیت را می‌توان اشتراک گذاری اطلاعات در آن دانست؛ بنابراین اگر اطلاعاتی توسط کاربران به اشتراک گذاشته نمی‌شد، اکنون این پلتفرم وجود نداشت.

توضیح در رابطه با ردیت شاید بتواند کمک شایانی به شما بکند؛ اما تجربه کار با ردیت در ورطه عمل قطعا متفاوت خواهد بود و می‌تواند شما را بیشتر با آن آشنا کند. بنابراین پس از ثبت نام در ردیت، چرخی بزنید، علاقمندی‌های خود را جستجو کنید، پست‌ها و نطرات کاربران را مطالعه کنید و حتی می‌توانید در بحث‌ها شرکت کنید و نظرات و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.

ردیت این امکان را برای کاربران خود ایجاد کرده است که بتوانند به مطالب مورد علاقه و سودمند رای مثبت و به مطالبی که نمی‌پسندند رای منفی دهند. این رای‌ها در پلتفرم بسیار تاثیرگذارند؛ به این طریق که اگر پستی از رای‌های مثبت زیادی برخوردار باشد، در طبقه بندی ردیت بالا می‌آید و شانس دیده شدنش توسط سایر کاربران افزایش می‌یابد و اگر رای منفی داشته باشد، به پایین سقوط می‌کند و ممکن است اصلا دیده نشود. به هر حال این سیاستی است که ردیت از آن استفاده می‌کند و سیاست موفقی نیز محسوب می‌شود.

همچنین کاربران می‌توانند به دیگران پاداش دهند تا پست‌هایی که واقعا پسندیده‌اند را هایلایت کنند تا بقیه نیز بتوانند آنها را ببینند. این پاداش‌ها توسط کوین ردیت (Reddit Coin) پرداخت می‌شود که شما می‌توانید آنها را بخرید.

ساب‌ردیت

ردیت در موضوعات کلی خلاصه نمی‌شود؛ بلکه شامل زیرمجموعه‌های بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف است. بنابراین برای تبادل نظر و کسب هدفمندتر اطلاعات می‌توانید به زیر مجموعه‌های ردیت و یا ساب‌ردیت‌ها بپیوندید، از آنجایی که ساب‌ردیت‌ها روی موضوعات خاصی تمرکز دارند، می‌توانید دقیقا در انجمن مربوط به علاقه خود فعالیت کنید و برای این امر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید به راحتی تمامی اطلاعات را در اختیار داشته باشید.

فرض کنید هر چه می‌گردید ساب‌ردیت مورد نظر خود را پیدا نمی‎‌کنید. شما می‌توانید به راحتی ساب‌ردیت مورد نظر خود را بسازید و خودتان مدیر اصلی آن شوید.

اصطلاحات ردیت

ردیت نیز مانند بسیاری دیگر از انجمن‌های آنلاین، اصطلاحات مختص به خود را دارد که کاربران و طرفداران ردیت علاقه زیادی به استفاده از این اصطلاحات دارند؛ بنابراین در صورتی که معنی آنها را ندانید، شاید کمی گیج شوید. هر چند که با صرف زمان در ردیت خودتان با اکثر این اصطلاحات آشنا خواهید شد، اما به هر حال ما اصطلاحات معروف آن را در این مقاله بیان می‌کنیم.

ممکن است در متن‌ها به اصطلاحاتی همچون AMA، OP، IAmA، و TIL بر بخورید. اصطلاح AMA و IAmA برگرفته از حروف اول Ask Me Anything (هر چی میخوای ازم بپرس) است؛ در این اصطلاح فردی معروف و شناخته شده برای مردم مثل ترامپ و جان مک آفی یا اصلا هر شخصی که زندگی‌اش چالش‌های جذاب و تجربیات مختلفی را شامل بوده است، داستان زندگی‌اش را به اشتراک می‌گذارد. پیشنهاد می‌کنیم حتما چند نمونه از این نوشته‌ها را مطالعه کنید. احتمالا از آنها بسیار لذت می‌برید.

منظور از اصطلاح OP پوستر اصلی هر پست است و معنی اصطلاح TIL که بسیار نیز استفاده می‌شود به معنی Today I Learned (امروز آموختم) است.

و برخی اصطلاحات دیگر که سعی کردیم مهم‌ترین آنها را پوشش دهیم.

کارما

ردیت شبکه اجتماعی ارز دیجیتال رمز ارز بلاک چین

اگر فعالیت قابل قبولی در ردیت داشته باشید، در صفحه پروفایل خود، بالا سمت راست، عددی مشاهده می‌کنید که کارما نام دارد. اگر مطالبتان برای ردیتورهایی که شما را دنبال می‌کنند، جذاب و مورد پسند واقع شود و به آنها رای مثبت دهند، رای‌های مثبتتان به واحدی به نام کارما تبدیل می‌شود.

کارما به نوعی میزان اعتبار شما و مطالبتان را مشخص می‌کند و زیاد شدن آن یک سری قابلیت‌هایی را برای فعالیتتان در ردیت فراهم می‌کند. کارما ترفندی است که توسط ردیت به کار گرفته شده و خارج از ردیت ارزشی ندارد.

ردیت‌گلد

در ردیت می‌توان از اکانت پریمیوم استفاده کرد که به ردیت‌گلد نیز معروف است. افرادی که اکانت پریمیوم دارند، به امکاناتی دسترسی دارند که کابران عادی از آن برخوردار نیستند.

نکته جالب دیگر اینجاست که زمانی که قرار است ویژگی جدید و یا یه امکان جدید برای ردیت ایجاد شود، پیش از ایجاد، برای مدت محدودی در اختیار و مورد آزمایش کاربران گلد قرار می‌گیرد.

ردیت، بلاک چین و ارزهای دیجیتالی

ردیت شبکه اجتماعی ارز دیجیتال رمز ارز بلاک چین

از آنجا که دنیای ارزهای دیجیتالی و بلاک چین به عنوان علمی نوین شناخته می‌شود و همچنین به دلیل این که ردیت از پیش‌ترها به عنوان یکی از بزرگ‌ترین انجمن‌ها و مراجع آنلاین تبادل نظر و اطلاعات است، محل بسیار مناسبی برای کاربران کریپتوکارنسی و تکنولوژی بلاک چین است و فضایی فراهم شده است که کاربران در آن مطالب علمی خود را به اشتراک می‌گذارند و به تبادل نظر می‌پردازند.

بسیاری از افراد تاثیرگذار در زمینه ارزهای دیجیتالی و بلاک چین یا اصطلاحا اینفلوئنسرهای کریپتو، تغییرات مورد نظر، یافته‌های علمی، پیشنهادات و ایده‌های خود را در این پلتفرم به اشتراک می‌گذارند و از علاقمندان می‌خواهند نظر خود را اعلام کنند و به بحث و تبادل نظر بپردازند.

بنابراین اگر دنیای ارزهای دیجیتالی را در ردیت دنبال کنید، ممکن است سریع‌تر از همه از اخبار تازه این تکنولوژی باخبر شوید و حتی ممکن است از اخبار و شایعات مربوط به این حوزه زودتر مطلع شوید.

چگونه ثبت نام کنیم؟

اگر با تمام این تفاسیر ردیت را برای فعالیت خود مناسب می‌بینید، می‌توانید به سایت آن با آدرس www.reddit.com مراجعه کنید و در بخش sign up ثبت نام کنید. این پلتفرم شما را به ساخت تنها یک اکانت محدود نمی‌کند. می‌توانید چندین یوزرنیم داشته باشید و با هر کدام که خواستید، وارد شوید. مثلا شما می‌خواهید با یک حساب در ساب‌ردیت ورزشی فعالیت کنید و با یک حساب دیگر در ساب‌ردیت تکنولوژی.

زمانی که ثبت نام کردید، ردیف به شما آفرهایی می‌دهد که بتوانید بوردهای مورد علاقه خود را پیدا کنید. اگر می‌دانید به دنبال چه بوردی می‌گردید، آن را در قسمت جستجو وارد کنید. همچنین می‌توانید بوردهای مرتبط با بورد مورد نظر خود را نیز پیدا کنید.

زمانی که بورد مورد خود را پیدا کردید، می‌توانید در آن Subscribe کنید. Homepage شما مطالب این ساب‌ردیت‌ها را نمایش خواهد داد. همچنین بخش نویگیشن، لیست تمام بوردهای شما را نمایش می‌دهد، که به راحتی می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

هیچ محدودیتی در عضو شدن در ساب‌ردیت‌ها و مطالب مختلف وجود ندارد. یکی از جذابیت‌های ردیت این است که می‌توانید به صورت ناشناس در آن فعالیت کنید.

به طور کلی ردیت فضایی است جهت اشتراک اطلاعات، بحث و تبادل نظر که علی الخصوص برای کاربران کریپتو و تکنولوژی بلاک چین فضای مناسب و جذابی است.


54321
امتیاز 4.3 از 9 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر