مبتدی کریپتو پدیا

ردیت چیست؟ همه چیز درباره Reddit و کاربردهای متعدد آن

اگر از دنبال کننده‌های دنیای تکنولوژی و هر روز به دنبال مطالب و فناوری‌های جدید هستید، احتمالا نام انجمن ردیت (Reddit) برایتان آشناست یا حداقل یک بار به گوشتان خورده است. این سایت خود را “صفحه اول اینترنت” می‌نامد. اگرچه شاید در ابتدا ارتباط گرفتن با ردیت کمی سخت باشد، اما این پلتفرم کاربران و بازدیدکنندگان زیادی دارد و به محل مناسبی برای بحث و تبادل در مورد ارز دیجیتال تبدیل شده است. در این مقاله پس از صحبت در مورد این‌که ردیت چیست، ساختار و ارتباط آن با تکنولوژی بلاکچین، همکاری با اتریوم و نحوه ثبت‌نام در آن را بررسی می‌کنیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند
این مقاله در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ بروزرسانی شده است.

ردیت چیست؟

ردیت چیست

انجمن ردیت از جمله بزرگ‌ترین جوامع اینترنتی است که بدون هیچ محدودیتی می‌توان در آن به اشتراک اطلاعات، بحث و تبادل نظر پرداخت. ردیت از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و کاربران روزانه آن را می‌توان بالغ بر یک میلیون نفر برآورد کرد که هر کدام در رابطه با علاقمندی‌های خود به تعامل با دیگران می‌پردازند. البته این پلتفرم محدود به تکنولوژی نمی‌شود، بلکه متخصصان و کاربران بسیاری در زمینه بازی‌های کامپیوتری و ورزشی نیز در آن فعال هستند. البته اینفلوئنسرهای ارزهای دیجیتال و بلاک چین نیز در آن فعالیت می‌کنند و یکی از اصلی‌ترین منابع برای دنبال‌کردن این تکنولوژی است.

در کنار مزایا و کاربردهای بسیار زیادی که ردیت دارد، این انتقاد بر آن وارد است که صفحه خوش‌آمد گویی یا همان صفحه Welcome مناسبی ندارد. همچنین ممکن است در ابتدای کار با این وبسایت با مشکل مواجه شوید و در روزهای آغازین ردیت را سایتی کاربرپسند و راحت نیابید. ممکن است با اصطلاحاتی مواجه شوید که معنای آنها را نفهمید که این اتفاقات شاید باعث دلسردی‌تان شود، اما کمی صبور باشید!

به تمام افرادی که در این وبسایت فعالیت می‌کنند اصطلاحا ردیتور می‌گویند، بنابراین شما هم می‌توانید یک ردیتور شوید. اما برای ردیتور شدن لازم است با قوانین و ساختار ردیت بیشتر آشنا شوید.

ساختار ردیت، دلیل موفقیت آن

دلیل زنده ماندن و ادامه حیات ردیت را می‌توان اشتراک‌گذاری اطلاعات در آن دانست؛ بنابراین اگر اطلاعاتی توسط کاربران به اشتراک گذاشته نمی‌شد، اکنون این پلتفرم وجود نداشت.

توضیح در رابطه با ردیت شاید بتواند کمک شایانی به شما بکند؛ اما تجربه کار با ردیت در ورطه عمل قطعا متفاوت خواهد بود و می‌تواند شما را بیشتر با آن آشنا کند. بنابراین پس از ثبت نام در ردیت، چرخی بزنید، علاقمندی‌های خود را جستجو کنید، پست‌ها و نظرات کاربران را مطالعه کنید و حتی می‌توانید در بحث‌ها شرکت کنید و نظرات و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.

Reddit این امکان را برای کاربران خود ایجاد کرده است که بتوانند به مطالب مورد علاقه و سودمند رای مثبت و به مطالبی که نمی‌پسندند رای منفی دهند. این رای‌ها در پلتفرم بسیار تاثیر گذارند؛ به این طریق که اگر پستی از رای‌های مثبت زیادی برخوردار باشد، در طبقه‌بندی ردیت بالا می‌آید و شانس دیده شدنش توسط سایر کاربران افزایش می‌یابد و اگر رای منفی داشته باشد، به پایین سقوط می‌کند و ممکن است اصلا دیده نشود. به هر حال این سیاستی است که ردیت از آن استفاده می‌کند و سیاست موفقی نیز محسوب می‌شود.

همچنین کاربران می‌توانند به دیگران پاداش دهند تا پست‌هایی که واقعا پسندیده‌اند را هایلایت کنند، به این ترتیب بقیه نیز می‌توانند آنها را ببینند. این پاداش‌ها توسط کوین ردیت (Reddit Coin) پرداخت می‌شود که شما می‌توانید آنها را بخرید.

آشنایی با برخی از اصطلاحات Reddit

آشنایی با ردیت

ردیت نیز مانند بسیاری دیگر از انجمن‌های آنلاین، اصطلاحات مختص به خود را دارد که کاربران و طرفداران آن علاقه زیادی به استفاده از این اصطلاحات دارند؛ بنابراین در صورتی که معنی آنها را ندانید، شاید کمی گیج شوید. هر چند که با صرف زمان در ردیت خودتان با اکثر این اصطلاحات آشنا خواهید شد، اما به هر حال ما اصطلاحات معروف آن را در این مقاله بیان می‌کنیم.

ممکن است در متن‌ها به اصطلاحاتی همچون AMA، OP، IAmA، و TIL بر بخورید. اصطلاح AMA و IAmA برگرفته از حروف اول Ask Me Anything (هر چی میخوای ازم بپرس) است؛ در این اصطلاح فردی معروف و شناخته شده برای مردم مثل ترامپ و جان مک آفی یا اصلا هر شخصی که زندگی‌اش چالش‌های جذاب و تجربیات مختلفی را شامل بوده است، داستان زندگی‌اش را به اشتراک می‌گذارد. پیشنهاد می‌کنیم حتما چند نمونه از این نوشته‌ها را مطالعه کنید. احتمالا از آنها بسیار لذت می‌برید.

منظور از اصطلاح OP پوستر اصلی هر پست است و معنی اصطلاح TIL که بسیار نیز استفاده می‌شود به معنی Today I Learned (امروز آموختم) است. همچنین اصطلاح TL;DR به معنای “خیلی طولانی بود،‌نخواندم” است و برای انتقاد به طولانی‌بودن متن‌ها و کامنت‌ها به کار می‌رود. در ادامه تعدادی دیگر از مهم‌ترین اصطلاحات دیگر این انجمن را معرفی می‌کنیم.

ساب ردیت

ردیت در موضوعات کلی خلاصه نمی‌شود؛ بلکه شامل زیرمجموعه‌های بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف است. بنابراین برای تبادل نظر و کسب هدفمندتر اطلاعات، می‌توانید به زیر مجموعه‌های ردیت و یا ساب‌ردیت‌ها بپیوندید. از آنجایی که ساب‌ردیت‌ها روی موضوعات خاصی تمرکز دارند، می‌توانید دقیقا در انجمن مربوط به علاقه خود فعالیت کنید. برای این امر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید به راحتی تمامی اطلاعات را در اختیار داشته باشید.

فرض کنید هر چه می‌گردید، ساب‌ ردیت مورد نظر خود را پیدا نمی‎‌کنید. شما می‌توانید به راحتی ساب‌ردیت مورد نظر خود را بسازید و خودتان مدیر اصلی آن شوید.

کارما

اگر فعالیت قابل قبولی در ردیت داشته باشید، در صفحه پروفایل خود، بالا سمت راست، عددی مشاهده می‌کنید که کارما نام دارد. اگر مطالبتان برای ردیتورهایی که شما را دنبال می‌کنند، جذاب و مورد پسند واقع شود و به آنها رای مثبت دهند، رای‌های مثبتتان به واحدی به نام کارما تبدیل می‌شود.

کارما به نوعی میزان اعتبار شما و مطالبتان را مشخص می‌کند و زیاد شدن آن یک سری قابلیت‌هایی را برای فعالیتتان در ردیت فراهم می‌کند. کارما ترفندی است که توسط ردیت به کار گرفته شده و خارج از آن ارزشی ندارد.

ردیت گلد

در ردیت می‌توان از اکانت پریمیوم استفاده کرد که به ردیت‌گلد نیز معروف است. افرادی که اکانت پریمیوم دارند، به امکاناتی دسترسی دارند که کاربران عادی از آن برخوردار نیستند. نکته جالب دیگر زمانی است که ویژگی جدید و یا یک امکان جدید برای Reddit قرار است ایجاد شود؛ پیش از ایجاد، برای مدت محدودی در اختیار و مورد آزمایش کاربران گلد قرار می‌گیرد.

ردیت، بلاک چین، ارزهای دیجیتال و اتریوم

دنیای ارزهای دیجیتال و بلاک چین به عنوان علمی نوین شناخته می‌شود و به دلیل این که ردیت از پیش‌ترها به عنوان یکی از بزرگ‌ترین انجمن‌ها و مراجع آنلاین تبادل نظر و اطلاعات است، محل بسیار مناسبی برای کاربران کریپتوکارنسی و تکنولوژی بلاک چین است. به کمک Reddit فضایی فراهم شده است که کاربران در آن مطالب علمی خود را به اشتراک می‌گذارند و به تبادل نظر می‌پردازند.

بسیاری از افراد تاثیرگذار در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین یا اصطلاحا اینفلوئنسرهای کریپتو، تغییرات مورد نظر، یافته‌های علمی، پیشنهادات و ایده‌های خود را در این پلتفرم به اشتراک می‌گذارند و از علاقمندان می‌خواهند نظر خود را اعلام کنند. بنابراین اگر این افراد را در ردیت دنبال کنید، ممکن است سریع‌تر از همه از اخبار تازه این تکنولوژی و البته شایعاتی که همیشه وجود دارند باخبر شوید.

در ردیت به ارزهای دیجیتال اعتقاد وجود دارد و آن‌ها تصمیم گرفتند تا از یک سیستم امتیازدهی جدید بر بستر اتریوم استفاده کنند. سال ۲۰۲۰ ردیت یک پروژه به نام Community Points روی اتریوم و برای دو زیرشاخه دو زیرشاخه r/Cryptocurrency و r/FortNiteBR راه‌اندازی کرد. در این برنامه کاربران برای مشارکت در ایجاد محتوا در این پلتفرم، توکن‌های ERC20 پاداش می‌ گیرند.

با ظهور راهکارهای لایه دوم برای حل مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم، شاهد به ‌روز‌رسانی سیستم کسب درآمد ردیت بودیم و این پلتفرم از آربیتروم (Arbitrum) استفاده می‌کند.

نحوه ثبت‌نام در Reddit

اگر با تمام این تفاسیر ردیت را برای فعالیت خود مناسب می‌بینید، می‌توانید به سایت آن مراجعه کرده و در بخش Sign Up ثبت نام کنید. این پلتفرم شما را به ساخت تنها یک اکانت محدود نمی‌کند. می‌توانید چندین یوزرنیم داشته باشید و با هر کدام که خواستید، وارد شوید. مثلا شما می‌توانید با یک حساب در ساب‌ردیت ورزشی و با یک حساب دیگر در ساب‌ردیت تکنولوژی فعالیت کنید.

زمانی که ثبت نام کردید، ردیف به شما پیشنهادهایی می‌دهد که بتوانید بوردهای مورد علاقه خود را پیدا کنید. اگر می‌دانید به دنبال چه بوردی می‌گردید، آن را در قسمت جستجو وارد کنید. زمانی که بورد مورد خود را پیدا کردید، می‌توانید در آن Subscribe کنید. Homepage شما مطالب این ساب‌ردیت‌ها را نمایش خواهد داد.

همچنین بخش نویگیشن، لیست تمام بوردهای شما را نمایش می‌دهد که به راحتی می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. هیچ محدودیتی در عضو شدن در ساب‌ردیت‌ها و مطالب مختلف وجود ندارد. یکی از جذابیت‌های ردیت این است که می‌توانید به صورت ناشناس در آن فعالیت کنید. برای دنبال کردن ردیت رسمی میهن بلاکچین می‌توانید از این لینک اقدام کنید.

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ (FAQ)
 • ردیت (Reddit) چیست؟
  ردیت یک انجمن و به نوعی یک شبکه اجتماعی است که کاربران در آن حول مباحث مختلفی از ورزش گرفته تا تکنولوژی، به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.
 • ردیتور به چه کسی گفته می‌شود؟
  به هر کاربری که در ردیت فعالیت می‌کند، اصطلاحا ردیتور گفته می‌شود.
 • ساب ردیت (Subreddit)‌ چیست؟
  ردیت دارای زیرمجموعه‌های زیادی در زمینه‌های مختلف است که به هر کدام از آن‌‌ها ساب ردیت گفته می‌شود. به نوعی می‌توان گفت ساب ردیت‌ها، انجمن‌های تخصصی هستند.
 • قوانین خاصی در ردیت وجود دارد؟
  در Reddit یک قانون کلی وجود دارد که می‌گوید هر کاربر باید یک انسان متمدن باشد و بداند که در پشت هر صفحه‌ای، یک انسان قرار گرفته است. اسپم و تبلیغ کردن خود نیز در ردیت قانونی نیست. همچنین هر ساب ردیت می‌تواند برای خود دارای قوانین مجزایی باشد.
 • آیا برنامه ردیت برای موبایل نیز وجود دارد؟
  اپلیکیشن ردیت روی هر دو نسخه اندروید و Ios قابل نصب است و اتفاقا تجربه کاربری بهتری به نسبت دسکتاپ دارد.
 • کارما (Karma) چگونه افزایش یا کاهش می‌یابد؟
  هر چقدر مطالب شما رای‌های مثبت بیشتری بگیرند،‌ کارمای شما افزایش پیدا خواهد کرد. در مقابل نظرات منفی باعث کم‌شدن کارمای شما خواهند شد.

جمع‌بندی

Reddit گروه بسیار بزرگی از انجمن‌های گفتگو در موضوعات مختلف از ورزش تا تکنولوژی و فضایی برای اطلاع‌رسانی،‌ بحث و تبادل نظر، سرگرمی و یادگیری است. هر شخص می‌تواند اکانتی با یوزرنیم دلخواهش بسازد، صفحات مختلف را بررسی کند،‌ در بحث‌ها مشارکت کرده و نظر دهد و یا خودش یک زیرمجموعه تخصصی در مورد یک موضوع خاص ایجاد کند. فعالان دنیای ارز دیجیتال نیز به این پلتفرم علاقه خاصی دارند و بسیاری از اخبار و اطلاعات،‌ در ردیت برای نخستین بار منتشر می‌شود. در این مقاله در رابطه با این که ردیت جیست، ساختارش، نحوه ثبت‌نام و ارتباط آن با بلاکچین و کریپتوکارنسی صحبت کردیم. آیا شما در ردیت فعال هستید؟ تجربه خود از کار با این پلتفرم را با کاربران میهن بلاکچین به اشتراک بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا