اخبار اتریوماخبار بیت کوین

خداحافظی نهنگ ها با اتر؛ انتقال بسیاری از نهنگ های اتر به بیت کوین

اگرچه که قیمت اتر در سال جاری تقریبا ۵۰ درصد افزایش یافته است، اما تعداد آدرس هایی که مقدار بسیار زیادی از این ارز دیجیتال را در اختیار دارند که به آنها نهنگ می‌گویند کاهش چشمگیری داشته است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

طبق اطلاعات ارائه شده توسط شرکت تحلیل بلاک‌چین گلس نود (Glassnode) میانگین ۷ روزه تعداد آدرس های منحصربه‌فردی که ۱۰,۰۰۰ اتر یا بیشتر در اختیار دارند به ۱۰۵۰ آدرس کاهش یافته است. این تعداد، کمترین میزان از ماه ژانویه ۲۰۱۹ است.

آدرس نهنگ ها از ماه دسامبر که ۱۱۱۵ آدرس بود تقریبا ۶ درصد کاهش یافته است. این تعداد بیانگر حساب هایی است که توسط کلیدهای خصوصی کنترل می‌شود و شامل حساب های قراردادهایی نیست که کد مختص به خود را دارند و توسط کدها کنترل می‌شوند.

کاهش آدرس نهنگ های اتر برخلاف افزایش اخیر تعداد آدرس نهنگ های بیت کوین است. میانگین ۷ روزه تعداد آدرس هایی که ۱۰,۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر در اختیار دارند در اواخر ماه آوریل به ۱۱۱ آدرس رسیده است که بالاترین مقدار از ماه آگوست ۲۰۱۹ می‌باشد.

کانر ابندشاین (Connor Abendschein) تحلیلگر ارز دیجیتال Digital Assets Data در این خصوص گفت:

ممکن است بعضی از نهنگ های اتر با پیش بینی از افزایش قیمت بیت کوین به دلیل هاوینگ، به این ارز دیجیتال انتقال یافته باشند.

1

سروصدا و انتظارات ایجاد شده پیرامون هاوینگ سوم بیت کوین که در تاریخ ۱۱ می رخ داد، بسیار قوی و شدید بود و این رویداد طی چند ماه گذشته مرتبا توسط تحلیلگران مورد بحث قرار گرفته شد. انتظارات خوش بینانه با بازیابی سریع بیت کوین همراه شد که طی آن، قیمت بیت کوین از ۳۸۶۷ دلار در تاریخ ۱۲ مارس طی پنج روز به ۷۰۰۰ دلار رسید.

این موضوع ممکن است باعث شده باشد که بعضی از نهنگ های اتر به بیت کوین انتقال یافته باشند. افزایش ۵ درصدی تعداد آدرس های نهنگ های بیت کوین در ماه مارس و روند نزولی نهنگ های اتر می‌تواند شاهدی بر این موضوع باشد.

طبق گفته های جیسون وو (Jason Wu) موسس و مدیرعامل پلتفرم وام دهی DeFiner.org، این اختلاف می‌تواند افزایش یابد زیرا بیت کوین اساسا به عنوان یک واسطه ذخیره ارزش استفاده و در نظر گرفته می‌شود. در نتیجه، نهنگ ها تمایل بیشتری به نگهداری بیت کوین نسبت به اتری دارند که کاربرد اصلی آن، تسهیل و سپس کسب درآمد از بلاک‌چین اتریوم است.

جیسون وو در این خصوص گفت:

اتریوم دارای اکوسیستمی با کاربرد و برنامه های بسیار زیاد است و تراکنش های بسیار زیادی برای برطرف کردن تقاضای روزانه کاربران برای راهکارهایی نظیر دیفای، بازی های رایانه ای، پاداش ها و غیره انجام می‌شود. آدرس های جدید بیشتری برای اتر به وجود خواهد آمد.

دلیل احتمالی دیگر برای کاهش آدرس نهنگ های اتر می‌تواند افزایش علاقه سرمایه گذاران به عرصه دیفای باشد.

اشیش سینگال (Ashish Singhal) موسس و مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال CoinSwitch.co در این خصوص گفت:

ممکن است دارندگان این آدرس ها، حجم قابل توجهی از دارایی های خود را به قراردادهای هوشمند پروتکل های مختلف دیفای منتقل کرده باشند که شامل پلتفرم های وام دهی یا سایر موارد هستند، تا از این راه سود کسب کنند.

طبق اطلاعات defipulse.com تعداد اترهایی که در دیفای مسدود شده است به رکورد ۳.۲۳ میلیون توکن در ماه فوریه رسید و در حال حاضر نیز این مقدار به ۲.۶۵ میلیون توکن رسیده است که نسبت به سال گذشته افزایش ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد. عرصه روبه‌رشد دیفای تحت تسلط اتریوم است و طبق اطلاعات defiprime.com، در حال حاضر ۲۱۳ پروژه دیفای فهرست شده اند که ۱۹۹ مورد از این پروژه ها بر بستر اتریوم می‌باشند.

رشد سریع آدرس هایی با تعداد اتر کم

کاهش آدرس نهنگ ها در مقابل افزایش چشمگیر تعداد آدرس هایی قرار دارد که ۳۲ اتر یا بیشتر در اختیار دارند.

نهنگ 2

میانگین ۷ روزه مجموع آدرس هایی که ۳۲ اتر یا بیشتر در اختیار دارند، در روز چهارشنبه با افزایش ۴ درصدی از ابتدای سال به رکورد ۱۱۴,۶۲۵ آدرس رسیده است. سینگال در این خصوص گفت:

این افزایش می‌تواند به احساس مثبت و‌ خوش بینانه پیرامون عرضه اتریوم ۲.۰ مربوط باشد.

این موضوع بدان دلیل است که در انتقال از مکانیزم گواه اثبات کار به مکانیزم گواه اثبات سهام، یک آدرس باید حداقل ۳۲ اتر موجودی داشته باشد تا به تاییدکننده تبدیل شود.

در مکانیزم گواه اثبات کار (پروتکل کنونی اتریوم)، ماینر به حل معادله های دشوار رمزنگاری می‌پردازد تا تراکنش های موجود در شبکه را تایید کرده و پاداش دریافت کند.

در گواه اثبات سهام، به جای ماینرها، تاییدکنندگان حضور دارند که مقداری از اتر خود را به عنوان استیک در این اکوسیستم مسدود می‌کنند. به عبارت دیگر، استیکینگ مشابه با کسب بود در سرمایه گذاری های درآمد ثابت نظیر اوراق قرضه است. به روزرسانی این پروتکل که ممکن است تا سه ماهه سوم به تعویق بیافتد، به دارندگان امکان خواهد داد تا از طریق استیکینگ، سود کسب کنند.

این نکته قابل ذکر است که افزایش تعداد آدرس های منحصربه‌فردی که بیش از ۳۲ اتر در اختیار دارند لزوما به معنای ورود سرمایه گذاران جدید نیست. یک‌ کاربر می‌تواند چندین آدرس در اختیار داشته باشد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا