اخبار بیت کوین

استفاده از گرمای حاصل از استخراج بیت کوین برای گرم کردن شهری در فنلاند

شرکت ماینینگ ماراتون دیجیتال (Marathon Digital) به تازگی اعلام کرده که راهی برای استفاده از گرمای حاصل از فعالیت‌های استخراج بیت کوین خود پیدا کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بر اساس آخرین اعلامیه ماراتون دیجیتال، این شرکت یک پروژه آزمایشی را برای گرم کردن یک جامعه ۱۱ هزار نفری در فنلاند با استفاده از گرمای بازیافتی از عملیات استخراج بیت کوین خود آغاز کرده است.

استفاده از گرمای استخراج بیت کوین

این نخستین پروژه گرمایش منطقه‌ای ماراتون دیجیتال در اروپاست. منظور از گرمایش منطقه‌ای، گرم‌کردن ساختمان‌های محلی از طریق توزیع آب گرم‌شده به صورت مرکزی و از طریق لوله‌های زیرزمینی است. در حال حاضر فنلاند عمدتا از زیست توده برای گرمایش منطقه‌ای خود استفاده می‌کند اما ماراتون دیجیتال به دنبال آن است تا با پروژه خود، انتشار کربن و هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهد.

در حال حاضر شرکت‌های دیتاسنتر از آب و هوای سرد اروپا برای کاهش مصرف‌انرژی و هزینه‌های زیرساختی خود استفاده می‌کنند. اگرچه مصرف انرژی فعلی این مراکز چندان بالا نیست اما سهم جمعی آنها حداقل دو برابر متوسط جهانی است، به طوری که ۳٪ از مصرف انرژی کل را به خود اختصاص داده‌اند. این بدان معناست که فعالیت این شرکت‌ها گرمای زیادی تولید می‌کند که می‌تواند با همکاری‌های استراتژیک، برای گرمایش منطقه مورد استفاده قرار بگیرد. بدین ترتیب نیاز به سوخت‌های فسیلی از بین می‌رود.

آدام سویک (Adam Swick)، مدیر ارشد توسعه ماراتون دیجیتال در این رابطه می‌گوید:

پس از موفقیت پروژه آزمایشی ما در یوتا که در آن نشان دادیم می‌توان از گازهای حاصل از دفن زباله به شیوه اقتصادی و مقرون به‌صرفه‌ای برای محاسبات مربوط به دارایی‌های دیجیتال استفاده کرد به آزمایش راه‌های نوآورانه ادامه داده‌ایم.

پیشرفت ماراتون دیجیتال در صنعت استخراج

پروژه جدید ماراتون دیجیتال در حالی کلید خورده که این شرکت در اواخر ماه می یک دیتاسنتر ۲ مگاواتی را برای این پروژه در منطقه ساتاکونتا فنلاند راه‌اندازی کرده است.

فرد تیل (Fred Thiel)، مدیرعامل شرکت مارتون دیجیتال معتقد است این پروژه‌ها می‌توانند پیشرفت صنعت محاسبات دارایی‌های دیجیتال را تسریع و موقعیت این شرکت را در صنعت استخراج بیت کوین تقویت کنند:

این پروژه آزمایشی در فنلاند یک گام مهم به جلو در استراتژی ما برای گسترش جهانی و نوآوری پایدار است. ما فقط دارایی‌های دیجیتال تولید نمی‌کنیم؛ ما خانه‌ها را گرم می‌کنیم و راهکارهای پایدار را در مدل کسب و کار خود ادغام می‌کنیم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا