اخبار بیت کوین

کاهش قیمت‌ بیت کوین پس از فروش بیش از ۹۰۰ میلیون دلار BTC توسط دولت آلمان؛ فروش ادامه دارد؟

بر اساس داده‌های آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence)، کیف پول‌های دولت آلمان، هنوز حدود ۲۳,۷۸۸ بیت کوین را در خود جای داده‌اند. این بدان معنی است که دولت این کشور تاکنون بیش از نیمی از دارایی‌های توقیفی خود را فروخته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، داده‌های بلاکچین نشان می‌دهد قیمت بیت کوین بعد از ظهر دوشنبه و در زمان معاملات بازار اروپا سقوط کرد، زیرا دولت آلمان بیش از ۹۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های بیت کوین خود را منتقل کرد.

میزان فروش بیت کوین توسط دولت آلمان

بر اساس پلتفرم تحلیل داده بلاکچین Arkham Intelligence، کیف پول‌هایی که به عنوان کیف پول‌های متعلق به دولت آلمان شناخته می‌شوند، در مجموع حدود ۱۶,۳۰۹ بیت کوین را در چند تراکنش، به آدرس‌های خارجی منتقل کردند. از جمله، به صرافی‌های Bitstamp ،Kraken و Coinbase به علاوه، دو بازارساز از جمله Flow Traders و Cumberland DRW.

انتقالات بیت کوین توسط دولت آلمان به صرافی‌ها و بازار سازها - منبع: Arkham Intelligence
انتقالات بیت کوین توسط دولت آلمان به صرافی‌ها و بازار سازها – منبع: Arkham Intelligence

مدت کوتاهی پس از آخرین گروه از تراکنش‌های بلاکچین که مجموعا ۸,۷۰۰ بیت کوین بود، قیمت این ارز دیجیتال ۳٪ کاهش یافت و به ۵۵,۰۰۰ دلار رسید. مدتی بعد به کمی بالاتر از ۵۶,۰۰۰ دلار بازگشت. در زمان نگارش این مطلب، در ۲۴ ساعت گذشته قیمت در حدود ۵۷,۴۰۰ معامله می‌شود.

نکته جالب این است که، آدرس‌های مرتبط با دولت آلمان در مجموع ۳٬۶۷۳ بیت کوین (به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون دلار) را پس گرفته‌اند که از این تعداد ۳٬۶۲۳ بیت کوین از Coinbase ،Kraken و Bitstamp و ۵۰ بیت کوین از آدرس‌هایی که با bc1qxw شروع می‌شوند، دریافت شده‌اند.

استیون ژنگ (Steven Zheng)، رییس بخش تحقیقات The Block، این مساله را این طور تحلیل کرد که دولت آلمان ممکن است قراردادهای فروش را با برخی صرافی‌ها امضا کرده باشد و این تراکنش‌های برگشتی احتمالا به این دلیل بوده است که این صرافی‌ها قادر به تکمیل فروش در محدوده قیمت هدف نبوده‌اند، بنابراین بیت کوین‌ها را پس داده‌اند.

کی یانگ جو، بنیانگذار و مدیر عامل کریتوکوانت (CryptoQuant) نیز نظرات خود را در مورد فشار فروش بر بازار به اشتراک گذاشت. او اظهار داشت که بازار بیت کوین به شدت تحت تأثیر «عملیات‌های روانی» قرار دارد. او در صفحه شبکه اجتماعی خود در X نوشت:

فروش بیت کوین توسط دولت‌ها در مقایسه با نقدینگی کلی ناچیز است و بیشتر دارایی‌های بیت کوین Mt. Gox هنوز به طلبکاران منتقل نشده است. جامعه کریپتو در توییتر، هنوز هم این افت قیمت را ناشی از فروش دولتی می‌داند. پول هوشمند جایگزین پول احمقانه می‌شود. ما هنوز در اوایل راه هستیم.

طبق داده‌های آرکهام، دولت آلمان که در ابتدا ۵۰,۰۰۰ بیت کوین داشته، با آخرین انتقالات بیت کوین، بیش از نیمی از دارایی‌های خود را فروخته و دارایی‌های فعلی آن به ۲۳,۷۸۸ بیت کوین، به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.

چرا بازار به شدت واکنش نشان می‌دهد؟

به طور کلی، سه دلیل اصلی وجود دارد.

اول اینکه، دولت آلمان از کانال‌های خارج از بورس (OTC) که معمولا برای تراکنش‌های بزرگ استفاده می‌شود، استفاده نکرد، بلکه مستقیما آن را به صرافی واریز کرد. افزایش فشار فروش کوتاه مدت می‌تواند به راحتی نقدینگی خریدار را در صرافی‌های اصلی بشکند و در نتیجه باعث افت سریع بازار در کوتاه مدت شود.

به طور معمول، شرکت‌های بزرگ معاملات فرابورس را برای جلوگیری از اختلالات بازار ترجیح می‌دهند، اما رویکرد آلمان منجر به اضطراب گسترده‌ای شد. برخی حدس میزنند که این ;hv یا تلاشی عمدی برای ایجاد وحشت در بازار بود یا نتیجه بینظمی داخلی در ادارات دولتی این کشور است که فروش را مدیریت می‌کنند.

دوم اینکه، ادامه فروش دولت آلمان می‌تواند به راحتی بر احساسات بازار تأثیر بگذارد؛ به‌ویژه در شرایط بدبینانه فعلی. با هر حال، علیرغم حجم معاملات روزانه بیت کوین در حدود ۳۶ میلیارد دلار، تراکنش‌های دولت آلمان تاثیر روانی آشکاری داشته است.

سوم اینکه، حالت عملیاتی کاملا شفاف دولت آلمان همچنین به برخی از فروشندگان کوتاه مدت این فرصت را داد تا از این موقعیت استفاده کرده و نوسانات بازار را تشدید کنند.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا