اخبار بلاکچیناخبار خارجی

مسترکارت در سیستم جدید صورتحساب خود از تنگل آیوتا استفاده می کند

مسترکارت آسیا اقیانوسیه درخواست حق اختراعی را برای سیستم صورتحساب (Billing) مبتنی بر تنگل آیوتا ثبت کرده است. جزییات این پتنت در درخواستی با عنوان “روش و سیستم تجمع ریزپرداخت مبتنی بر شبکه تنگل” بیان شده است.

سیستم صورتحساب شفاف مسترکارت

در درخواست پتنت مسترکارت، رویکردی برای استفاده از دستگاه‌های صورتحساب از طریق سیستم ذخیره‌سازی شفاف بیان شده است. برای مثال، از این روش می‌توان برای صورتحساب‌های کتابخانه یا دستگاه‌هایی نظیر پرینترهای سه بعدی، پرینترهای رایانه و دستگاه‌های فتوکپی استفاده کرد.

مسترکارت-آیوتا

در پتنت مسترکارت بیان شده است که در حال حاضر، بسیاری از سیستم‌ها متکی به حساب‌های اعتباری یا مبتنی بر کوین هستند. این سیستم‌ها اغلب کاربران را مجبور به پرداخت بیشتر از نیاز خود می‌کنند.

در مقابل، درخواست مسترکارت به مدیریت و ذخیره‌سازی تمام اطلاعات مرتبط با کاربردهای کاربران (از هویت کاربران تا زمان استفاده) بر بستر تنگل می‌پردازد. این موضوع به کاربران امکان می‌دهد تا دقیقا همان مقداری را که نیاز دارند با استفاده از کارت اعتباری خود یا سایر سرویس‌ها پرداخت کنند.

شفاف بودن این رویکرد تضمین می‌کند که هیچ کاربری بر کاربر دیگری برتری نداشته باشد. در این سیستم، کاربران می‌توانند نحوه استفاده خود را نظارت کنند و اشخاص ثالث نیز می‌توانند سوابق پرداختی را حسابرسی کنند.

بر بستر تنگل، نه آیوتا

درخواست پتنت مسترکارت لزوما بدان معنا نیست که این ارائه‌دهنده سرویس پرداخت در حال برنامه‌ریزی برای توسعه برنامه‌ای بر بستر آیوتا است. هم‌چنین بدان معنا نیست که از ارز دیجیتال آیوتا به اسم MIOTA استفاده خواهد کرد.

این درخواست صرفا به معنای آن است که مسترکارت، تنگل آیوتا را به عنوان یک چارچوب عملی شناخته است و مسترکارت می‌تواند شبکه‌ای مشابه با تنگل طراحی کند.

در این درخواست اشاره شده است که از سایر بلاک چین‌ها نیز می‌توان استفاده کرد.

به علاوه، درخواست پتنت از جانب مسترکارت لزوما به معنای آن نیست که برنامه‌های مَسترکارت به ایجاد یک محصول منتهی خواهد شد. مَسترکارت حداقل ۸۰ پتنت مرتبط با بلاک چین ثبت کرده است که اکثر آنها تاکنون ثمره‌ای نداشته است.

با این حال، اشاره صریح مسترکارت به آیوتا، نشانه خوبی از پذیرش گسترده این صنعت است. با در نظر گرفتن اینکه آیوتا به جای هزینه کردن مشتریان به دنبال “اقتصاد ماشینی” است، چنین پذیرشی بسیار مهم و حیاتی خواهد بود.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا