اخبار خارجی

تحلیلگر کریپتو: افزایش ارتباط بین بیت کوین و دارایی های سنتی با پیدایش ویروس کرونا

موسس کوانتوم اکونومیکز (Quantum Economics) به دلیل شیوع ویروس کرونا، رابطه بین بیت کوین و S&P 500 را نزدیک تر از هر زمان دیگری می‌داند.

متی گرینسپن (Mati Greenspan) تحلیلگر ارزهای دیجیتال توضیح داد که با پیدایش ویروس کرونا، بیت کوین و دارایی های سنتی بیش از آنچه که فکر کنیم ارتباط نزدیکی با یکدیگر پیدا کرده اند.

متی گرینسپن موسس شرکت کوانتوم اکونومیکز نمودار زیر که “نشان می‌دهد در عرصه ارزهای دیجیتال چه خبر است” را نشان داد. این نمودار، ارتباط بیت‌کوین با S&P 500 در محدوده ۱ (ارتباط کامل) تا منفی ۱ (ارتباط معکوس) را بیان می‌کند. گرینسپن برای مشتاقان ارز دیجیتال که به چشم انداز مثبت بیت‌کوین امیدوار هستند گفت:

اکثر شما از چیزی که میخواهم بگویم خوشتان نمی‌آید.

ارتباط بین بیت کوین با SP500
ارتباط بین بیت‌کوین با SP500

طبق اطلاعاتی که گرینسپن از کوین متریکس جمع آوری کرده است، ارتباط بیت کوین و S&P 500 در حال حاضر تقریبا بر روی ۰.۶ قرار دارد. این مقدار، بیشترین ارتباط از ماه ژانویه ۲۰۱۱ است که در آن زمان به اندکی بالاتر از ۰.۳ رسیده بود. گرینسپن گفت که این عدد تقریبا بیانگر وجود هیچ ارتباط معناداری است.

وی اذعان داشت:

هیچ نکته ای وجود ندارد که بگوید ارز دیجیتال ناجی ما است. بیت کوین هم چنان به عنوان یک دارایی پرریسک در نظر گرفته می‌شود و وضعیت دارایی امن مشابه با طلا که صدها سال است در اختیار دارد را کسب نکرده است.

ادامه بهبود و ارتقای بیت کوین در سال ۲۰۲۰

گرینسپن با تمرکز بیشتر بر عملکرد بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰، در خصوص این موضوع صحبت کرد که پس از کنترل ویروس کرونا چگونه باید سرمایه گذاری کرد.

2
زرد=طلا
سبز=USD
آبی=S&P500
سفید=نقره
بنفش=نفت خام
نارنجی=بیت کوین

بیت کوین یکی از بهترین عملکردها را در بین دارایی های داشته است، زیرا تاثیر اقتصادی ویروس کرونا در واقع در ماه آوریل اعمال شده است. هرچند گرینسپن خاطرنشان کرد که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ تقریبا ۷ درصد افزایش یافته است، دقیقا برخلاف قیمت نفت که هفته گذشته به مقدار منفی رسید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا