اخبار آلتکوین

ماجرای اکسپلویت نورمی، میم کوین شبکه بِیس؛ مارکت کپ NORMIE نزدیک ۹۹٪ کاهش یافت

در حالی که اغلب میم کوین‌ها در این ماه شاهد رشد عظیمی بوده‌اند، یک حمله اکسپلویت (Exploit) در میم کوین نورمی (NORMIE) رخ داده که باعث شده این توکن بیش از ۹۹٪ از ارزش بازار خود را در عرض یک روز از دست بدهد. مارکت کپ نورمی از حدود ۴۱ میلیون دلار به حدود ۱.۳ میلیون دلار رسیده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

یکی از تریدرهای نورمی بیش از ۱ میلیون دلار ضرر کرد

به گزارش میهن بلاکچین، به گفته ارائه‌دهنده داده‌های آنچین لوک‌آنچین (Lookonchain)، سرمایه‌گذاری یک تریدر در نورمی به شدت با ضرر همراه شده است. این تریدر بین ۲۵ مارس (۶ فروردین) تا ۹ آوریل (۲۱ فروردین) ۱.۱۶ میلیون دلار را برای خرید ۱۱.۲۳ میلیون توکن نورمی با قیمت ۰.۱۰۳۵ دلار به ازای هر واحد هزینه کرده بود. با این حال، پس از اکسپلویت نورمی، ارزش دارایی‌های او اکنون کمتر از ۱۵۰ دلار است. این تریدر از زمان خرید، توکن‌های خود را هولد کرده بود.

صرافی کریپتوی ال‌بنک (LBank) هجوم واریزی‌های توکن نورمی را گزارش کرده که احتمالاً به خاطر این اکسپلویت بوده است:

ما متوجه حجم زیادی واریزی غیرمعمول برای توکن NORMIE شده‌ایم که احتمالاً به یک اکسپلویت مرتبط است. ما از تیم پروژه می‌خواهیم تا با جزئیات مربوط به آدرس‌های درگیر و راه‌حل‌های بالقوه خود با ما تماس بگیرند.

مارکت کپ نورمی - منبع: کوین‌گکو
مارکت کپ نورمی – منبع: کوین‌گکو

تیم نورمی در حال مذاکره با هکر

تیم میم کوین نورمی در حال مذاکره با هکر برای بازیابی ۹۰٪ از وجوه دزدیده شده است. این اتفاق به دلیل آسیب‌پذیری قرارداد هوشمند نورمی رخ داده است

طبق گزارشات، تیم نورمی در حال مذاکره با هکر برای بازیابی ۹۰٪ از وجوه دزدیده شده است. علیرغم ۹۶٪ کاهش قیمت این توکن از زمان اکسپلویت، نورمی قرار است از وجوه بازگشتی و ۲.۳ میلیون دلار از کیف پول تیم توسعه جهت راه‌اندازی یک توکن جدید برای جبران خسارات وارد شده به هولدرهای این میم کوین استفاده کند. کیف پول توسعه‌ نورمی در حال حاضر حدود ۷۳۶ اتر دارد که ارزش آن تقریباً به ۱۱.۷ میلیون دلار می‌رسد.

تیم نورمی گفت:

ما باید این توکن را دوباره راه‌اندازی کنیم. این امر پس از بازگرداندن حساب اصلی توییتر نورمی و پس از دریافت وجوه از هکر صورت می‌گیرد.

هکر شرط و شروط سخت‌گیرانه خود را مجددا تأیید کرد و اصرار داشت که قبل از بازگرداندن وجوه باید راه‌اندازی مجدد توکن انجام شود.

میم کوین نورمی در اوایل سال جاری طی ماه مارس ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۲) و در شبکه بیس (Base) به وجود آمد. خالقان ابزار تشخیص کلاهبرداری بلاک‌چینی کوییک اینتل (Quick Intel) اظهار داشتند که تقریباً ۷۲,۰۰۰ هولدر نورمی تحت تأثیر آسیب‌پذیری قرارداد هوشمند آن قرار گرفتند. این آسیب‌پذیری اولین بار در ماه مارس شناسایی شد.

منبع
کوین‌گیپبی‌این‌کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا