تحقیق جدید: قیمت ۵۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین در صورت سرمایه گذاری یک درصدی سازمان ها

شرکت تحقیقاتی ارز دیجیتال مساری (Messari) تخمین زده است اگر سازمان ها درصد کمی از پورتفولیوی سرمایه گذاری خود را به بیت کوین اختصاص دهند، قیمت بیت کوین می‌تواند به ۵۰,۰۰۰ دلار برسد.

رایان واتکینز (Ryan Watkins) از شرکت مساری پیش بینی کرده است ذکر سازمان ها فقط یک درصد از پورتفولیوی خود را به بیت کوین اختصاص دهند، ارزش بازار بیت کوین می‌تواند به بیش از یک تریلیون دلار برسد.

تحقیقات واتکینز با هدف محاسبه تاثیر سرمایه گذاری درصد اندکی از پورتفولیوی پاول تودور جونز بر روی قیمت بیت کوین انجام شده بود.

ارزش بازار یک تریلیون دلاری بیت کوین

واتکینز پیش بینی کرد که درصد اندکی از سرمایه گذاری بنیادها و موسسات، شرکت های خانوادگی، صندوق های ثروت غالب، صندوق های بازنشستگی و شرکت های تعاونی سرمایه گذاری بر روی بیت کوین منجر به ورود تقریبا ۴۸۰ میلیارد دلار به بازار بیت کوین خواهد شد.

با اشاره به تحقیقات کریس برنیسک (Chris Burniske) که طی تحقیقات خود دریافته بود ورود ارز سنتی به عرصه ارزهای دیجیتال منجر به افزایش قیمت بین ۲ الی ۲۵ برابری روند صعودی سال ۲۰۱۷ شده است، واتکینز پیش بینی کرد که مجموعا اختصاص یک درصد سرمایه های سازمانی به بیت کوین می‌تواند ارزش بازار این ارز دیجیتال را به راحتی به بیشتر از یک تریلیون دلار برساند که در این صورت قیمت بیت کوین ۵۰,۰۰۰ دلار خواهد شد.

کدام سازمان برای ورود به عرصه ارز دیجیتال پیش قدم خواهد شد؟

اگرچه واتکینز معتقد است که ممکن است بیت کوین برای موفقیت به سازمان ها نیازی نداشته باشد، اما خاطرنشان کرد که اگر بیت کوین در صدد تبدیل شدن به ذخیره ارزش غیر وابسته و پذیرفته شده جهانی است باید سرمایه گذاران سازمانی را متقاعد کند تا ثروت خود را به این عرصه وارد کنند.

واتکینز پیش بینی کرده است که صندوق های پوشش ریسک از پیشگامان سازمانی ورود به عرصه بیت کوین خواهند بود، هرچند رایان ردلاف (Ryan Radloff) مدیرعامل شرکت تصدی چندین میلیارد دلاری Kingdom Trust پیش بینی کرده است که بخش بازنشستگی آمریکا با ۲۸ تریلیون دلار سرمایه اولین سازمانی خواهد بود که ارزهای دیجیتال را وارد پورتفولیوی خود می‌کند.

سایر تحلیلگران معتقدند که سازمان ها با نوآوری های قانونمند و پیشرفته تری به صنعت ارزهای دیجیتال وارد خواهند شد. جی فریزر (Jay Fraser) از شرکت BOX Digital Markets حضور چشمگیر سازمان ها را با ظهور بخش توکن های اوراق بهادار پیش بینی کرده است.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
ایران دوستت دارم

به همان دلایل که قبلا نوشتم بیت کوین و سایر رمز ارز ها دیگر قابل اعتماد و غیر متمرکز نیستند و در این بازار چیزی شفاف نمانده و قیمت بخاطر افزایش ساختگی که بخاطر خبر پی پال به 9700 رسید حال دوباره پنچر شد و به قسمت 9350 رسید. متاسفانه مردم در بازی بازیگردانها گیر کرده اند و سرمایه خرد آنها بشدت تحت خطر است. این در بازار های خاورمیانه که مردمی فقر دارد بیشتر شده و نباید پول مردم این کشورها سخت اینچنین سرمایه های قابل دستکاری شود. سودآوری در این بازار صرفا برپایه زیان های سایرین است یعنی… بیشتر بخوانید »