اخبار خارجی

دو رقیب جدید برای OpenAI؛ ایلان ماسک و متا به دنبال ساخت نسخه دیگری از ChatGPT هستند

همزمان خبر می‌رسد که ایلان ماسک میلیاردر آمریکایی و مدیرعامل توییتر و شرکت متا به مدیریت مارک زاکربرگ به صورت جداگانه در حال تشکیل تیم تخصصی برای خلق محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) هستند. هنوز خبر مربوط به ورود ایلان ماسک به این پروژه تایید نشده است.

به گزارش بین‌کریپتو، مارک زاکربرگ مدیر عامل شرکت متا دیروز در پستی در فیسبوک اعلام کرد که تیمی را تشکیل داده تا بر روی پروژه محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی متمرکز شوند تا در آینده بتوانند شخصیت‌هایی بر پایه هوش مصنوعی خلق کنند که به کاربران در امور روزانه خود کمک کند.

این در حالی است که دنیای هوش مصنوعی با عرضه چت بات ChatGPT به موضوع اول دنیای تکنولوژی تبدیل شده است. محصولی که توسط شرکت Open AI توسعه پیدا کرد و سپس با سرمایه‌گذاری مجدد مایکروسافت روی آن در حال ارتقا است. پس از آن نیز شرکت رقیب مایکروسافت و مالک گوگل، آلفابت، در شرکت رقیب OpenAI در حوزه هوش مصنوعی، یعنی شرکت آنتروپیک (Anthropic)، حدود ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرد تا از این عرصه عقب نماند.

ورود ایلان ماسک به دنیای هوش مصنوعی

شایعه‌ای در فضای مجازی به راه افتاده که ایلان ماسک در حال استخدام تیمی از افراد متخصص در حوزه هوش مصنوعی است که در راس آن‌ها فردی به نام ایگور بابوشکین (Igor Babuschkin) قرار دارد. بابوشکین اخیرا از تیم تحقیقات AI شرکت آلفابت (شرکت مادر گوگل) جدا شده است.

هنوز قراردادی بین ماسک و بابوشکین امضا نشده است و مشخص نیست که آیا ایلان ماسک به دنبال ساخت رقیبی برای ChatGPT است یا خیر.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا