اخبار خارجی

تصمیم گوگل تغییر کرد؛ متامسک دوباره به گوگل پلی بازگشت!

متامسک پلتفرم برنامه غیرمتمرکز و کیف پول ارز دیجیتال اتریوم، پس از پایان سال ۲۰۱۹ با اخبار بد درباره ممنوع شدن در گوگل پلی، توانست در تاریخ ۱ ژانویه به فروشگاه برنامه های گوگل برگردد.

تغییر تصمیم گوگل

اکوسیستم اتریوم شاهد عقب نشینی جزیی در هفته آخر ۲۰۱۹ از جانب گوگل بود. گوگل تصمیم به ممنوعیت عرضه کلاینت اندروید متامسک در فروشگاه نرم افزاری خود گرفته بود. این پلتفرم برنامه غیرمتمرکز و کیف پول اتریوم این خبر را هفته گذشته در توییتر بیان کرد.

طبق گزارش سایت بیت کوینیست، گوگل معتقد بود متامسک سیاست های خدمات مالی این غول فناوری را نقض کرده است و متامسک نیز این موضوع را نمی‌پذیرفت. هرچند گویا کل ماجرا صرفا یک سوء برداشت بود و متامسک بازگشت خود در تاریخ ۱ ژانویه را اعلام کرد.

متامسک در بیانیه اخیر خود اذعان کرد که گوگل اجازه برگشت برنامه موبایلی متامسک به گوگل پلی را صادر کرده است. متامسک هم چنین از جامعه خود برای حمایت های انجام شده تشکر و بیان کرد که این برنامه غیرمتمرکز به گوگل پلی برگشته است.

هرچند به لطف پیشنهادهای کاربران برای روش های توزیع جایگزین، متامسک اکنون انعطاف پذیرتر شده است. به عبارت دیگر، جامعه پس از عبور از رویداد اخیر، قوی تر شده است.

سرکوبی بی سروصدای ارز دیجیتال در راه است

این اتفاق از همان ابتدا برای بسیاری از کاربران سردرگم کننده بود. همانطور که اشاره شد، گوگل این برنامه را ممنوع کرد زیرا معتقد بود که این برنامه غیرمتمرکز به کاربران امکان می‌داد تا از طریق موبایل خود به استخراج ارز دیجیتال بپردازند که البته حقیقت نداشت.

از طرف دیگر، به نظر می‌رسید که گوگل سریعا این نکته اشتباه را باور کرد و بدون بررسی های لازم و به عنوان بخشی از سرکوبی های اخیر خود در خصوص ارزهای دیجیتال، متامسک را ممنوع کرد. همانطور که بسیاری از افراد می‌دانند، گوگل مدت ها قبل تبلیغات ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است و اثرات این اقدام در حال گسترش است.

چند هفته پایانی سال ۲۰۱۹ شاهد این بودیم که یوتیوب نیز سرکوبی ارزهای دیجیتال را شروع کرد که طی آن، بزرگترین پلتفرم ویدئویی جهان بدون هشدار قبلی شروع به حذف محتوای ارز دیجیتال کرد. ویدئوهای مرتبط با ارز دیجیتال ناگهان حذف شدند و دسترسی چندین تولید کننده محتوا نیز به این پلتفرم ممنوع شد.

یوتیوب بعدا مدعی شد که تمام این اتفاق، صرفا یک خطا بوده است، اما با در نظر گرفتن اینکه تمام این “خطاها” به صورت همزمان رخ می‌دهند، بسیاری از افراد به این فکر افتادند که آیا گوگل با ارزهای دیجیتال مشکلی دارد یا خیر. اتفاق یوتیوب چند روز بعد اصلاح شد. اما به محض آنکه جامعه ارز دیجیتال در حال لذت بردن از پیروزی کوچک خود بود، ممنوعیت متامسک اعلام شد.

هم چنین این نکته قابل ذکر است که ظاهرا گوگل در حال حذف وبسایت های مرتبط با ارز دیجیتال از بخش اخبار گوگل به اسم Google News است. این موضوع به ضرر صنعت ارز دیجیتال است زیرا اطلاعات کمتر در دسترس جامعه قرار خواهد گرفت. نکته بدتر آن است که گویا اقدامات ضد ارز دیجیتال گوگل به سایر غول های فناوری نظیر اپل نیز گسترش یافته است.

طبق بیانیه برنامه کیف پول کوین بیس، این کیف پول نیز مجبور شده است که عملکرد مرورگر برنامه غیرمتمرکز خود را حذف کند تا مطابق با قوانین فروشگاه نرم افزاری App store باشد. جنگ ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد یافت، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد شرکت های فناوری در حال پشت کردن به صنعت بلاک چین و ارز دیجیتال هستند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا