اخبار بلاکچیناخبار بیت کویناخبار عمومی

هویت غیرمتمرکز مایکروسافت؛ عرضه نسخه آزمایشی این شبکه بر بستر بلاک چین بیت کوین

شبکه هویت غیرمتمرکز معرفی شده در ماه می توسط غول فناوری، اکنون نسخه آزمایشی بتای خود را بر بستر بلاک چین بیت کوین عرضه کرد. شبکه هویت غیرمتمرکز مایکروسافت به اسم ION که ابتدا در ماه می معرفی شده بود در آستانه ورود به نسخه آزمایشی بتای خود بر بستر شبکه بیت کوین است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

دنیل بوشنر (Daniel Buchner) مدیر برنامه تیم هویت مایکروسافت در پست بلاگ خود در تاریخ ۱۰ ژوئن گفت شبکه متن باز و لایه دوم ION عرضه شده است.

هدف از این عرضه، ارائه شناساگر غیرمتمرکز (DID) است که می‌تواند جایگزین اسم کاربری شود.

شبکه ION که با همکاری بنیاد هویت غیرمتمرکز توسعه یافته است به عنوان شبکه غیرمتمرکز برای فعالیت مستقل توسعه یافته است و به توکن های چند منظوره ویژه، نودهای تاییدکننده مورد اعتماد یا مکانیزم های اجماع اضافی نیاز ندارد.

بوشنر در این خصوص گفت:

وعده اصلی فناوری DID، ارائه مالکیت و کنترل هویت به تمام افراد و نهادها است. به منظور تحقق این وعده، ما مسیر متفاوتی نسبت به رویکردهای متمرکزتر برای فناوری های DID اتخاذ کرده ایم و معتقدیم که ION گویای تصمیم ما است.

مایکروسافت هنوز تاریخ عرضه دقیقی برای نسخه نهایی تعیین نکرده است، اما بیان کرده است که بر روی منسجم کردن این پروتکل و بهبود نسخه مرجع ION طی ماه های آتی کار می‌کند.

ادامه فعالیت مایکروسافت در عرصه بلاک چین

کوین تلگراف در ماه می گزارش داد که مایکروسافت سرویس بلاک چین جدید خود به اسم Azure را همراه با کیت توسعه بلاک چین Azure برای بلاک چین اتریوم معرفی کرده است.

مایکروسافت تنها شرکتی نیست که پتانسیل های فناوری DID را مشاهده کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا