میهن پادکست

میهن پادکست – کامپیوتر کوانتومی چیست و چطور کار می‌کند؟

مفهوم کامپیوتر کوانتومی و نحوه عملکرد آن اخیرا بسیار مورد توجه افراد فعال در حوزه تکنولوژی قرار گرفته و در این میان، برای افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال نگرانی‌هایی درباره تاثیر این نسل از کامپیوترها بر روی تکنولوژی بلاک چین به وجود آمده است. به دلیل اهمیت موضوع کامپیوتر کوانتومی در حوزه تکنولوژی و به خصوص تکنولوژی بلاک چین، تصمیم گرفتیم این قسمت میهن پادکست را به موضوع کامپیوترهای کوانتومی اختصاص بدهیم و تاثیر آن بر روی حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال را نیز بررسی کنیم.

اگر به مبحث کامپیوتر کوانتومی و تاثیر آن بر بلاک چین علاقه دارید، به این میهن پادکست گوش بدهید:

همانطور که شنیدید و طبق نظرات کارشناسان تکنولوژی و حوزه رمزنگاری، حتی اگر کامپیوترهای کوانتومی هدف تسلط پیدا کردن بر تکنولوژی بلاکچین را داشته باشند، رسیدن به این هدف سالها طول می‌کشد و تا آن زمان، تکنولوژی بلاک چین هم پیشرفت‌های زیادی خواهد کرد و امکان این چیرگی را به کامپیوترهای کوانتومی نخواهد داد.

با وجود تمام این حرفها، باید این نکته را هم در نظر گرفت که تمام اینها تنها پیش‌بینی هستند و نمی‌توان با اطمینان کامل درباره آینده تکنولوژی نظر داد. اگر به یاد داشته باشید، زمانی که گوگل گلس (Google Glass) یا همان عینک‌ هوشمند گوگل برای اولین بار در سال ۲۰۱۳  معرفی شد، عده زیادی معتقد بودند با گذر زمان کوتاهی بخش زیادی از مردم جهان مجبور به استفاده از این عینک خواهند شد. اما حالا با گذشت حدود هفت سال از آن زمان، می‌بینیم که چنین اتفاقی نیفتاده و تنها عده محدودی در حال استفاده از این نوع عینک‌ها هستند. پس بهتر است زیاد به پیش‌بینی وضعیت تکنولوژی در آینده نپردازیم و سعی کنیم از تکونولوژی‌هایی که در حال حاضر در اختیار داریم به بهترین شکل استفاده کنیم.


امیدواریم مطالب ارائه شده در این میهن پادکست برای شما مفید واقع شده باشد. فراموش نکنید که نظرات و پیشنهادات خود درباره این قسمت را با ما درمیان بگذارید.

شما می‌توانید میهن پادکست را در پلتفرم‌های صوتی شنوتو، کست باکس، اسپاتیفای، پادبین، ساندکلاد و همینطور در کانال تلگرامی میهن بلاکچین بشنوید.

برای گوش دادن به بقیه قسمت‌های میهن پادکست از طریق سایت، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

میهن پادکست

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا