اخبار خارجی

۱۱ میلیون دلار بیت کوین متعلق به سال ۲۰۱۰ انتقال یافت

فردی ۱۱ میلیون دلار بیت کوین که از زمان استخراج خود در سال ۲۰۱۰ تاکنون خرج نشده بود را انتقال داد.

۱۰۰۰ بیت کوین به ارزش کنونی ۱۱,۴۲۵,۰۰۰ دلار به یک آدرس دیگر انتقال یافت. این انتقال توسط یکی از معامله‌کنندگان حرفه‌ای ارز دیجیتال به اسم Kirill K شناسایی شد.

این بیت کوین‌ها در سپتامبر ۲۰۱۰ استخراج شده بود که کمتر از دو سال از پیدایش این ارز دیجیتال می‌گذشت و قیمت آن کمتر از ۱۰ سنت بود. در آن زمان، تقریبا هیچکس از وجود این ارز دیجیتال خبر نداشت و استخراج آن نیز بسیار ارزان بود، به طوری که کل بیت کوین های انتقال یافته کنونی در سال ۲۰۱۰ کمتر از ۱۰۰ دلار ارزش داشتند.

بیت کوین

این دارنده مرموز بیت کوین از “عصر ساتوشی” با فروش کوین‌های خود به سود بسیار چشمگیری دست خواهد یافت.

بیت کوین‌های عصر ساتوشی به کوین‌هایی گفته می‌شود که هنگامی استخراج شده‌اند که خالق ناشناس بیت کو‌ین یعنی ساتوشی ناکاموتو هنوز با دنیای ارز دیجیتال در ارتباط بود. از سال ۲۰۱۰ تاکنون هیچ خبری از ناکاموتو نشده است و هویت او هم‌چنان در هاله‌ای از ابهام است. بعضی از افراد معتقدند که هرکسی که کوین‌های اخیر را انتقال داده است بخشی از تیم یا نزدیکان ساتوشی است.

اما چرا این کوین‌ها اکنون انتقال یافته‌اند؟ هانس هاگ (Hans Hauge) سرپرست استراتژی‌های شرکت ارز دیجیتال Ikigai Asset Management در لینکدین نوشت ماینرهای قدیمی باید در خصوص انتقال کوین‌های خود بسیار مراقب باشند تا باعث وحشت بازار نشوند.

اما وی افزود که این ۱۱ میلیون دلار باعث نوسان قیمت نخواهد شد، در حالی که هر روز میلیاردها دلار بیت کوین در حال انتقال است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا