رمزارز در ایران

رییس بانک مرکزی: استخراج کنندگان قانونی می‌توانند رمزارز خود را برای واردات ارائه کنند

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد کسانی که مجوز قانونی استخراج رمز ارز دارند، می‌توانند رمزارز استخراجی خود را برای واردات ارایه کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ایسنا، علی صالح آبادی رییس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست هیات دولت در روز چهارشنبه به خبرنگاران درباره ثبت سفارش خارجی و تجارت خارجی با استفاده از رمز ارزها گفت:

موضوع ثبت سفارش با استفاده از رمز ارزها اواخر سال گذشته بین بانک مرکزی و وزارت صمت تفاهم شد و دارندگان رمز ارز که استخراج را قانونی انجام دهند، می‌توانند رمز ارز استخراجی خود را برای واردات ارایه کنند. رویه‌ این کار بین بانک مرکزی و وزارت صمت تفاهم شده است و الان در مرحله اجرا قرار دارد.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، علیرضا پیمان پاک معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت در توئیتی از نخستین ثبت سفارش رسمی و موفق واردات با رمزارز به ارزشی معادل ۱۰ میلیون دلار خبر داد. براساس گفته‌های وی، این هفته اولین ثبت سفارش رسمی واردات با رمزارز به ارزشی معادل ۱۰ میلیون دلار با موفقیت صورت پذیرفت. تا پایان شهریور‌ماه استفاده از رمز ارز‌ها و قرارداد‌های هوشمند به صورت گسترده در تجارت خارجی با کشور‌های هدف عمومیت خواهد یافت.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا