اخبار خارجی

تصمیم دو استخر ماینینگ اتریوم: کارمزد تراکنش میلیون دلاری را میان ماینرها تقسیم می کنیم

دو استخر ماینینگ اعلام کردند دیگر برای نهنگ اتر که پس از دو تراکنش با کارمزد چندین میلیون دلاری با آنها ارتباط برقرار نکرده است منتظر نمی‌مانند.

بیت فلای (Bitfly) شرکت مسئول استخر اترماین (Ethermine) روز دوشنبه اعلام کرد تصمیم گرفته است که مجموع ۱۰,۶۶۸ اتر (به ارزش ۲.۴ میلیون دلار) را به صورت کارمزد تراکنش به ماینرهایی توزیع کند که در زمان انجام تراکنش در روز پنج شنبه هفته گذشته فعال بودند.

بیت فلای در این خصوص توییت کرد: از آنجایی که ارسال کننده این تراکنش پس از ۴ روز با ما ارتباط برقرار نکرده است، تصمیم گرفته ایم تا کارمزد تراکنش را به ماینرهای استخر خود توزیع کنیم. با در نظر گرفتن مقدار کارمزد موجود، معتقدیم که ۴ روز زمان مناسبی برای این است که ارسال کننده با ما تماس بگیرد.

استخر ماینینگ اسپارک پول (Spark Pool) نیز گفته است که ۲.۶ میلیون دلار کارمزد درآمدش را به اعضای خود توزیع خواهد کرد. این استخر بیان کرد: ارسال کننده تراکنش با ما ارتباط برقرار نکرده است تا امضای معتبری ارائه دهد که هویت او را تایید کند. در نتیجه تصمیم گرفتیم تا کارمزد تراکنش مورد نظر را بین ماینرهای اتریوم فعال در آن روز توزیع کنیم.

در روز چهارشنبه، اسپارک پول تراکنشی از یک آدرس با موجودی اتر بسیار زیاد پردازش کرد. در این تراکنش ۰.۵۵ اتر به ارزش ۱۳۳ دلار با کارمزد تراکنش ۲.۶ میلیون دلار ارسال شده بود. تقریبا یک روز بعد، همان آدرس ۳۵۰ اتر یا کارمزد ۲.۶ میلیون دلار دیگر ارسال کرد.

هنگامی که شبکه به طور روان در حال اجرا است، میانگین کارمزد تراکنش اتر تقریبا ۰.۵۰ دلار است. در نتیجه این دو تراکنش تقریبا یک دلار هزینه داشتند. اما در مجموع، این دارنده کیف پول که هویت او نیز مشخص نشده است ۵.۲ میلیون دلار کارمزد برای این دو تراکنش پرداخت کرد.

اسپارک پول کن قبلا نیز با چنین شرایطی مواجه شده بود، تراکنش را مسدود کرد تا به ارسال کننده زمان بدهد تا با آنها تماس بگیرد و مقداری از کارمزد تراکنش را پس بگیرد. پس از تکرار تراکنش مورد نظر در کمتر از یک روز بعد، اترماین نیز این رویه را پیش گرفت و به ارسال کننده زمان داد تا با آنها تماس بگیرد.

اما از ارسال کننده خبری نشد. در عوض بیت فلای درخواست هایی را دریافت کرد که چندین نفر مدعی بودند که ارسال کننده این تراکنش هستند، اما هیچکدام نتوانستند امضای معتبری از حساب ارسال کننده ارائه دهند.

شاید به دلیل حجم درخواست های بی اساس، این شرکت دیگر کارمزد تراکنش ها را فارغ از مقداری که دارند مسدود نکند.

بیت فلای در این خصوص توییت کرد:

در آینده، دیگر در پرداخت کارمزد بسیار زیاد تراکنش ها مداخله نخواهیم کرد. سیاست تجاری پرداخت های ما همواره توزیع پاداش کامل بلاک ها بوده است و فارغ از مقدار دلاری کارمزدها، به این رویه ادامه خواهیم داد.

اسپارک پول نیز بیان کرد که کارمزد تراکنش ها را به ماینرهایی توزیع خواهد کرد که در آن روز فعالیت داشتند. این توزیع بر اساس هش ریت ماینرها خواهد بود و در روز چهارشنبه و دقیقا هفت روز پس از انجام تراکنش مرموز انجام خواهد شد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا