اخبار خارجی

بروز رسانی جدید مونرو؛ الگوریتم گواه اثبات کار RandomX عرضه شد!

جامعه مونرو در حال آماده شدن برای هاردفورک آتی این شبکه در تاریخ ۳۰ نوامبر بود و این هارد فورک را عرضه کرد. الگوریتم جدید گواه اثبات کار به اسم RandomX نتیجه این هاردفورک می باشد. این الگوریتم اسیک (ASIC) و FPGA ها را از ماینینگ این ارز دیجیتال حذف می کند. عرضه کد جدیدی در تاریخ ۲۴ اکتبر و پس از آن، عرضه نسخه ۰.۱۵.۰.۰ در تاریخ ۳۱ اکتبر برنامه ریزی شده بود. اکنون مشخص شده است که CLI v0.15.0.0 کربن کملیون (Carbon Chamaeleon) در تاریخ برنامه ریزی شده، عرضه شده است. در این پست آمده است:

کربن کملیون CLI v0.15.0.0 عرضه شد. لطفاً به خاطر داشته باشید که کاربران، سرویس ها، فروشندگان، اپراتور استخرها و صرافی ها باید این نسخه را اجرا کنند تا آماده به روزرسانی پروتکل برنامه ریزی شده برای ۳۰ نوامبر شوند.

این پست در ادامه دستورالعمل دانلود کدهای باینری جدید را ارائه داده است که بیان می‌کند به محض دانلود آخرین نسخه، دیگر همسان سازی مجدد (resync) بلاک چین ضرورت ندارد. پس از آنکه کاربر آخرین نسخه (v0.15.0.0) را اجرا کند، می‌تواند به ادامه فعالیت خود بپردازد.

در خصوص هش های امضا شده GPG، کاربران از جانب شبکه موظف شده اند تا یکپارچگی و صحت کدهای باینری را بررسی کنند، به طوری که بررسی کنند آیا این کدها در فلافی‌پونی (Fluffypony) یا همان کلید GPG ریکاردو اسپاینی (Ricardo Spagni) امضا شده اند یا خیر.

هم چنین، شبکه مشخص کرده است که رابط کاربری گرافیکی (GUI) نسخه v0.15.0.0 تا هفته آینده عرضه شود. کاربران هم چنین می‌توانند از ابزار اصلاح بلاک چین استفاده کنند. هرچند تمام فرآیندها و پردازش های مبتنی بر مونرو باید قبل از استفاده از این ابزار بسته شوند. به علاوه، اگر فایل بلاک چین کاربران در دایرکتوری غیر پیش فرض ذخیره شده باشد، باید از نشانه گذاری data-dir استفاده شود.

چندین صرافی نظیر کوکوین (KuCoin) پشتیبانی خود از مونرو را گسترش داده و بیان کرده اند که تا زمانی که شبکه مجددا به ثبات خود دست یابد، خدمات واریز XMR را به طور موقت متوقف خواهند کرد. هرچند صرافی های برتر نظیر هیوبی، بیترکس و بسیاری از صرافی های دیگر هنوز پاسخ و واکنش رسمی بیان نکرده اند. گروه ویژه اقدامات مالی (FATF) اخیرا صرافی ها را به ثبت و بیان اطلاعات مربوط به تراکنش ها موظف کرده است. به این دلیل، چندین صرافی اقدام به حذف کوین های مبتنی بر حریم خصوصی از فهرست خود کرده اند.

اگرچه جامعه منتظر این هاردفورک است اما قیمت این آلتکوین با افزایش ۲.۲۷ در روز گذشته به ۶۳.۵۷ دلار رسیده است. قیمت مونرو امروز با کاهش ۴ درصدی ۵۲.۹۹ دلار است.

منبع
daycryptocurrency

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا