اخبار خارجی

درخواست بانک بزرگ وال استریت؛ مورگان استنلی به دنبال ارائه صندوق‌ بیت کوین است

بانک سرمایه‌گذاری مورگان استنلی طی درخواست قانونی خود در روز پنج‌شنبه اعلام کرد که تعدادی از صندوق‌های سازمانی ممکن است به صورت قراردادهای آتی نقدی یا صندوق امانی بیت کوین گری‌اسکیل در عرصه بیت کوین حضور داشته باشند.

در این درخواست اسم ۱۲ صندوق نظیر Counterpoint Global بیان شده است که به گزارش بلومبرگ، این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری در بیت کوین یا استراتژی‌های حضور در این عرصه را مدنظر داشتند.

سرمایه‌گذاری در بیت کوین

در این درخواست خاطرنشان شده است:

صندوق‌های خاصی ممکن است به صورت غیرمستقیم و از طریق قراردادهای آتی نقدی یا صندوق امانی گری‌اسکیل (GBTC) در عرصه بیت کوین حضور داشته باشند. می‌توان گفت سرمایه‌گذاری صندوق‌ها در قراردادهای آتی بیت کوین یا GBTC از طریق دفتر یا شعبه دیگری انجام می‌شود که کاملا متعلق به مورگان استنلی است و تحت قوانین جزایر کیمن (Cayman Islands) است. در عین حال خود صندوق تعاملی با بیت کوین ندارد.

در این درخواست هم‌چنین به میزان حضور هر صندوق نیز اشاره و بیان شده است که تا ۲۵ درصد دارایی‌های این صندوق‌ها به محصولات بیت کوین اختصاص یافته است. در این درخواست گفته شده است:

هرکدام از پورتفولیوها که شامل پورتفولیو صندوق‌های Asia Opportunity, Counterpoint Global, Developing Opportunity, Global Advantage, Global Permanence, Global Opportunity, Growth, Inception, International Advantage, International Opportunity و Permanence هستند مطابق با استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود تا ۲۵ درصد از کل سرمایه خود را به محصولات بیت کوین اختصاص داده‌اند.

ماه گذشته، مورگان استنلی بیان کرد که به مشتریان سازمانی خود، دسترسی به صندوق‌های مرتبط با بیت کوین را ارائه می‌دهد. همزمان، واحد مدیریت سرمایه این بانک نیز دستورالعمل سرمایه‌گذاری ایجاد کرد که طی آن، بیت کوین به عنوان یک دارایی قابل سرمایه‌گذاری ذکر شد.

ارزیابی ریسک سرمایه‌گذاری در بیت کوین

مورگان استنلی هم‌چنین به نوسان شدید قیمت بیت کوین اشاره کرده و اذعان داشته است که حضور در عرصه بیت کوین ممکن است با ریسک‌های بزرگی همراه باشد.

مورگان استنلی در درخواست خود عنوان کرده است:

ارزش سرمایه‌گذاری‌های صندوق‌ها در ارز دیجیتال تابع نوسان قیمت بیت کوین است. قیمت بیت کوین به دلایل مختلف ممکن است کاهش شدیدی داشته باشد.

مورگان استنلی در ادامه بیان کرده است این احتمال وجود دارد که صندوق‌های حاضر در عرصه بیت کوین ممکن است با ضررهای هنگفتی مواجه شوند. بنابراین، فقط مشتریان و شرکت‌هایی که درآمد قابل توجهی دارند می‌توانند به محصول جدید این بانک دسترسی داشته باشند.

در نتیجه، فقط مشتریانی که حداقل ۲ میلیون دلار در بانک مورگان استنلی دارند می‌توانند به محصولات بیت کوین این بانک دسترسی داشته باشند. برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری، این رقم معادل با ۵ میلیون دلار است.

اخیرا گزارشاتی مبنی بر این موضوع منتشر شده است که مورگان استنلی در صدد خرید بخشی از سهام صرافی ارز دیجیتال بیت‌هامب است. این بانک در نظر دارد تا ۳۰۰ الی ۵۰۰ میلیارد وون کره جنوبی (معادل با ۲۵۴ الی ۴۴۱ میلیون دلار) در صرافی بیت‌هامب سرمایه‌گذاری کند.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا