اخبار کوتاه

بانک بزرگ مورگان استنلی، در مورد آینده اقتصاد السالوادور ابراز خوش‌بینی کرد

مورگان استنلی، غول بانکداری آمریکا، در مورد وضعیت اوراق قرضه مبتنی بر بیت کوین صادر شده توسط دولت السالوادور، ابراز امیدواری کرده است و معتقد است نایب بوکله رییس جمهور این کشور مشکلات اقتصادی را پشت سر خواهد گذاشت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، مورگان استنلی، اوراق قرضه «یوروباند (Eurobond)» صادر شده در السالوادور را در سطح قیمت فعلی خود فرصتی مناسبی برای خرید دانست و در مورد آینده آن ابراز امیدواری کرد. این در حالی است که به دلیل سقوط اخیر بازار کریپتو است که ارزش ذخایر بیت کوین این کشور را تحت تاثیر قرار داده است، قیمت این اوراق قرضه کاهش چشمگیری یافته است. با وجود این مورگان استنلی معتقد است علی‌رغم بدهی‌های شدید، دولت السالوادور حداقل تا یکسال آینده برای پرداخت سود اوراق قرضه خود با مشکلی مواجه نخواهد بود. بدهی فوری پیش روی السالوادور پرداخت ۸۰۰ میلیون دلار سود اوراق قرضه در ژانویه ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۱) است.

قیمت اوراق قرضه صادر شده توسط السالوادور، با توجه به اینکه این اوراق در معرض بیت کوین قرار دارند، همراه با کاهش قیمت بیت کوین کاهش یافته است. برای مثال قیمت اوراق قرضه سال ۲۰۲۷ با ۳۲٪ کاهش به ۲۸ سنت در سال جاری رسید و در جمعه گذشته قیمت حداقلی ۲۶.۳ سنت را ثبت کرد. با وجود این سیمون ویور (Simon Waever)، رییس جهانی استراتژی بازارهای نوظهور مورگان استنلی، دیدگاه نسبتا خوش‌بینانه‌ای نسبت به چشم انداز اقتصادی السالوادور دارد و می‌گوید که این کشور با وجود کاهش نقدینگی جهانی به احتمال زیاد با مشکل پرداخت تعهدات مواجه نمی‌شود. بر اساس برآوردهای او، قیمت این اوراق قرضه تا سال ۲۰۲۷ به ۴۳.۷ سنت خواهد رسید.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا