اخبار آلتکویناخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

آغاز بازپرداخت بیت کوین‌های Mt. Gox تا ۲۴ شهریور به تعویق افتاد؛ ماجرا چیست؟

تاریخ بازپرداخت صرافی مونت گاکس (Mt. Gox) که ابتدا برای اواخر ماه آگوست برنامه‌ریزی شده و شامل پرداخت بیش از ۱۳۷,۰۰۰ بیت کوین به مشتریان این پلتفرم معاملاتی هک‌شده بود، بار دیگر به تعویق افتاد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از فینبولد، در سند عمومی اخیری که در وبسایت صرافی مونت گاکس (Mt. Gox) در تاریخ ۳۱ آگوست (۹ شهریور) منتشر شده، آمده است که «مدت زمان قانونی انجام تعهدات» که به تایید دادگاه رسیده، از تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) آغاز می‌شود و تا زمان نامعلومی ادامه می‌یابد. البته باید توجه داشت که این موضوع مذکور به معنای آن نیست که پرداخت‌ها از همان تاریخ ۱۵ سپتامبر آغاز خواهد شد.

 مونت گاکس تغییر تاریخ صرافی Mt. Gox
تغییر تاریخ صرافی Mt. Gox. منبع: Mt. Gox

طبق گفته Django Bits اپراتور کانال طلبکاران صرافی مونت گاکس، فرایند بازپرداخت ممکن است ماه‌ها به طول بیانجامد. Django Bits در این خصوص گفته است:

همانطور که قبلاً گفته شد، متولی بازپرداخت بدهی مونت گاکس هنوز آماده پرداخت به مشتریان نیست. در این بین فرایند احراز هویت مشتریان وجود دارد و متولی مربوطه باید نحوه انجام بازپرداخت‌ها را توضیح دهد و اطلاعات حساب بانکی را جمع‌آوری کند. این موارد ممکن است ماه‌ها طول بکشد. متولی عجله‌ای برای انجام این موارد ندارد.

توجه سرمایه‌گذاران به موجودی حساب متولی بازپرداخت بدهی مونت گاکس

با توجه به مسائل مرتبط با فرایند بازپرداخت به طلبکاران صرافی مونت گاکس، سرمایه‌گذاران موجودی حساب متولی بازپرداخت بدهی مونت گاکس را با دقت زیادی دنبال می‌کنند. بررسی و رصد موجودی حسبا متولی بازپرداخت بدهی، نشان می‌دهد که ۱۳۷,۸۹۰ بیت کوین در ذخیره مونت گاکس (Mt. Gox) وجود دارد.

موجودی حساب متولی بازپرداخت بدهی بیت کوین مونت گاکس
موجودی حساب متولی بازپرداخت بدهی بیت کوین مونت گاکس منبع: Glassnode

هم‌چنین صحبت‌ها و بحث‌های بسیار زیادی درباره تاثیری که این بازپرداخت می‌تواند بر بازار رمزارز بگذارد ایجاد شده است. از آنجایی که در حال حاضر بیت کوین با تنش‌های زیادی مواجه است، این نگرانی وجود دارد که مشتریان صرافی مونت گاکس پس از دریافت بیت کوین خود به فروش آن اقدام کنند و باعث کاهش شدیدتر قیمت BTC شوند.

هرچند، ممکن است این شرایط رخ ندهد، اولا تمام این بحث‌ها به آغاز روند بازپرداخت برمی‌گردد و «آغاز» این روند به معنای توزیع ناگهانی ۱۳۷۰۰۰ بیت کوین بین طلبکاران نیست. همچنین هنگام ثبت‌نام اولیه از طلبکاران، آن‌ها دو گزینه پیش رو داشتند. گزینه اول به آن‌ها پیشنهاد می‌کرد که بیشتر طلب خود را در پیش از اعلام نتیجه دادگاه دریافت کنند که در این صورت بیت کوین کمتری را سریع‌تر دریافت می‌کردند و یا تا زمان اعلام نتیجه دادگاه صبر کنند که با انتخاب این گزینه بیت کوین بیشتری پس می‌گرفتند اما باید مدت بیشتری انتظار می‌کشیدند. بازپرداخت برای کسانی که هر یک از این دو گزینه را انتخاب کرده باشند نیز همچنان تدریجی است.

منبع
finbold

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا