اخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

صرافی Mt. Gox امروز ۱۳۷,۰۰۰ بیت کوین طلبکاران را آزاد می‌کند؛ شایعه یا واقعیت؟

فضای بیت کوین شب گذشته با سیلی از شایعات مواجه شد که ۱۳۷٬۰۰۰ بیت کوین طلبکاران صرافی مونت گاکس (Mt. Gox) امروز ۲۸ آگوست (۶ شهریور) به آن‌ها بازپرداخت می‌شود. این شایعات بازار بیت کوین را که پس از اظهارات جروم پاول از فشار فروش شدید آسیب دیده بود با ترس شدیدتری مواجه کرد. ترس از فروش ناگهانی حجم زیادی بیت کوین و سقوط قیمت تا سطوحی که بسیاری آن را ممکن نمی‌دانند. اما حقیقت ماجرا چیست؟ این شایعات تا چه حد صحت دارند و در صورت صحیح بودن چه اثری بر قیمت بیت کوین می‌گذارند؟

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، شب گذشته شایعات مختلفی در مورد آزادسازی بیت کوین‌ طلبکاران Mt. Gox منتشر شد. عده‌ای می‌گفتند تمام ۱۳۷٬۰۰۰ بیت کوین فردا در یک پرداخت با طلبکارن تسویه می‌شود و بسیاری هم این ادعا را رد می‌کردند. اما یک نقطه توافق میان همه مطلعان این است که قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود ۴۰ برابر قیمت ۵۰۰ دلاری آن در زمان فروپاشی مونت گاکس است و این رشد ۴۰ برابری میان طلبکارانی که بیت کوین خود را دریافت می‌کنند انگیزه زیادی برای فروش ایجاد می‌کند.

صرافی ژاپنی Mt. Gox تقریبا ده سال پیش صدها هزار بیت کوین کاربران خود را از دست داد. پس از یک روند قانونی طولانی در مورد وجوهی که بعدها بازیابی شد، نوبواکی کوبایاشی (Nobuaki Kobayashi)، متولی بازپرداخت بدهی‌ها، در تاریخ ۶ جولای اعلام کرد که آماده پرداخت بدهی به طلبکاران است. در آن زمان کوبایاشی اعلام کرد از «پایان ماه آگوست» ممکن است برخی پرداخت‌های اولیه آغاز شود.

با وجود اینکه هیچ اطلاعات رسمی جدیدی در وب سایت اختصاص یافته به پرداخت بدهی طلبکاران منتشر نشده است، مشخص نیست که چرا شایعات فروش به این سرعت در توییتر پراکنده شدند. اما سوای افرادی که این شایعات را منتشر کردند، عده از جمله برخی از طلبکاران مونت گاکس به ادعاهای مطرح شده پاسخ دادند.

اطلاعات نادرست زیادی در توییتر در حال پخش شدن است، بنابراین اجازه دهید یک چیز را روشن کنیم.

Mt.Gox فردا تمام ۱۳۷۰۰۰ بیت کوین را آزاد نمی‌کند بلکه فرآیند بازپرداخت از فردا آغاز می‌شود تا طلبکاران شروع به دریافت بیت کوین خود کنند. کل فرآیند ماه‌ها طول خواهد کشید!

مونت گاکس Mt. Gox
منیع: توییتر

او همچنین ادامه داد که این اتفاق طبعا بر قیمت بیت کوین اثر منفی دارد اما شدت این اثر منفی به هیچ وجه آن‌طور که عموم کاربران کم‌تجربه تلقی می‌کنند، نیست. یکی از معامله‌گران بیت کوین با نام کاربری Rager در توییتر گفت:

آزادسازی بیت کوین Mt. Gox احتمالا بیش از حد باعث ترس شده است.

۱۴۰ هزار بیت کوین = ۲.۸ میلیارد دلار.

حجم معاملات روزانه بیت کوین ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار است.

در ضمن قرار نیست تمام این بیت کوین‌ها یکجا فروخته شوند.

Mt. Gox
منبع: توییتر

همچنین یکی از توسعه‌دهندگان و تحلیل‌گران معروف فضای کریپتو به نام اریک وال (Eric Wall) که خود از طلبکاران مونت گاکس است در این مورد گفت:

شنودگان گرامی، مونت گاکس این هفته یا هفته بعد یا هفته بعدتر هیچ بیت کوینی آزاد نمیکنه.

منبع: خودم! من یکی از طلبکارای مونت گاکسم. سیستم بازپرداخت رو هنوز بالا نیاوردن!

قدم بعد: برین TheAltcoinHub رو بخاطر انتشار شایعات بلاک کنین.

مونت گاکس
منبع: توییتر

ظاهرا این شایعات از صفحه توییتر TheAltcoinHub آغاز شده است.

شایعه مونت گاکس
منبع: توییتر
منبع
cointelegraph

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا