اخبار آلتکوین

رشد ۵۰٪ قیمت توکن مالتی‌چین با وجود پا بر جا بودن مشکلات این پروتکل

در هفته گذشته پروتکل مالتی‌چین (Multichain) با مشکلات فنی زیادی مواجه شد که از نهایی شدن تراکنش‌ها جلوگیری می‌کرد. علاوه بر این، شایعاتی منتشر شد که ادعا می‌کرد تیم توسعه‌دهنده این پروتکل در کشور چین دستگیر شده‌اند. هرچند که هیچ یک از این مشکلات هنوز حل نشده، قیمت توکن مالتی‌چین‌ در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵٪ رشد کرده و سوالات زیادی را پیرامون علت آن ایجاد کرده است.

به گزارش دبلاک، پیش از اخبار مربوط به مشکلات پروتکل مالتی‌چین‌ و شایعات مبنی بر دستگیری تیم آن در کشور چین، قیمت MULTI در محدوده ۸ دلار بود و در عرض چند روز به ۳.۳۰ دلار سقوط کرد. با این حال در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت توکن مالتی‌چین‌ با بیش از ۵۰٪ افزایش تا ۵.۳۴ دلار پیش‌روی کرد. اگرچه در ادامه با اصلاح مواجه شد و اکنون در محدوده ۴.۴۴ دلار به سر می‌برد.

نمودار قیمت مالتی چین منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت مالتی چین منبع: تریدینگ ویو

هنوز مشخص نیست که اعضای تیم توسعه‌دهنده مالتی‌چین‌ در کجا قرار دارند و چه چیزی باعث رشد قیمت این ارز دیجیتال شده است. یکی از همکاران مالتی‌چین که با نام مستعار «Mog» فعالیت می‌کند، در گروه رسمی تلگرام مالتی‌چین اعلام کرده است که هر وقت خبر جدیدی داشته باشد، آن را منتشر خواهد بود.

در کانال‌های تلگرام و دیسکورد پروژه مالتی‌چین‌، کاربران همچنان دنبال جواب هستند. آن‌ها می‌خواهند بدانند که چرا توسعه‌دهندگان مالتی‌چین توییت «فورس ماژور» را منتشر کرده‌اند. مالتی‌چین‌ چند روز پیش با انتشار این توییت نشان داد که قرار است آفلاین شود.

در کانال تلگرام چینی این پروژه، ادمینی به نام منگ (Meng) اعلام کرده است که کاربران باید منتظر بازگشت ژائوجون (Zhaojun) باشند؛ چراکه او توانایی لازم برای امضای تراکنش‌های مربوط به بخش‌های در حال آپدیت پروتکل مالتی‌چین را دارد. ژائوجون یکی از بنیان‌گذاران پروژه مالتی‌چین‌ است که در این مدت زمان سکوت کرده و هیچ حرفی نزده است.

در هفته گذشته، نهادهای فعال در بازار ارزهای دیجیتال سعی کردند از مالتی‌چین، توکن‌ بومی آن و توکن‌های صادرشده از طریق پروتکل آن دوری کنند. از بین این نهادها می‌توان به بنیاد فانتوم (Fantom Foundation)، بایننس، هشکی گروپ (Hashkey Group)، بنیان‌گذار ترون یعنی جاستین سان (Justin Sun) و شبکه کانفلوکس (Conflux network) اشاره کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا