اخبار عمومی

انجمن NASSA از شکایت SEC علیه صرافی کوین‌بیس حمایت کرد

انجمن مدیران اوراق بهادار آمریکای شمالی (NASAA) سندی را در حمایت از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در دادگاه منطقه نیویورک ارائه کرده است. در این سند استدلال شده است با دارایی‌های دیجیتال نباید به‌عنوان دارایی خاص رفتار شود و اقدام SEC علیه کوین‌بیس غیرمعمول نیست.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کریپتوبریفینگ، ناسا (NASAA) یک سازمان غیرانتقاعی است که نماینده قانون‌گذاران اوراق بهادار ایالتی و استانی در آمریکا، کانادا و مکزیک محسوب می‌شود. این سازمان در این سند خاطرنشان کرده است «علاقه زیادی» به نتیجه این پرونده حقوقی دارد.

در این خلاصه دعوی، انجمن ناسا معتقد است موضع کمیسیون بورس مبنی بر اینکه برخی از دارایی‌های رمزارزی ارائه شده در صرافی کوین بیس اوراق بهادار بوده و مشمول قوانین SEC هستند، با قوانین قدیمی اوراق بهادار سازگاری دارد.

همچنین، اشاره شده است:

تئوری SEC در این پرونده با مواضع دیرینه آژانس، سیاست‌های قانون‌گذاران اوراق بهادار دولتی و حتی درک صادرکنندگان دارایی‌های دیجیتال سازگار است.

ناسا مدعی است تلاش صرافی کوین بیس برای محدود کردن تعریف اوراق بهادار بیهوده است و باید تست هاوی که چند دهه است برای تعیین اوراق بهادار بودن یک دارایی استفاده می‌شود برای ارزهای دیجیتال نیز اعمال شود.

NASAA در این رابطه می‌گوید:

دادگاه باید از دستور مبنی بر بازنویسی تست هاوی خودداری کند تا شرکت‌های ارز دیجیتال نتوانند از نظارت‌های قانونی فرار کنند.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در ماه ژوئن از صرافی کوین بیس و برنامه استیکینگ آن شکایت کرد. بر اساس این شکایت، SEC مدعی شد کوین بیس بدون اینکه به عنوان یک صرافی اوراق بهادار در آمریکا ثبت شود، امکان معاملات دارایی‌های دیجیتالی را که واجد شرایط اوراق بهادار هستند ارائه کرده است. در این شکایت کمیسیون بورس حداقل ۹ توکن را به عنوان اوراق بهادار معرفی کرد.

نتیجه پرونده حقوقی کوین بیس و SEC پیامدهای مهمی برای قوانین حاکم بر صنعت رمزارزها خواهد داشت. در صورتی که حکم به نفع کمیسیون بورس صادر شود، احتمالا روند نظارتی این آژانس بر بسیاری از دارایی‌های دیجیتال و محصولات و خدمات کریپتویی تشدید خواهد شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا