اخبار آلتکوین

چطور توکن نات کوین را بفروشیم؟ روشی برای پیش فروش Notcoin

بازی محبوب تلگرامی نات کوین (Notcoin) روز پنجشنبه سیستمی را معرفی کرد که به بازیکنان اجازه می‌دهد ارز درون بازی خود را با کوپن (Voucher) NFT به صورت پیش‌فروش معامله کنند.

به گزارش میهن بلاکچین، این کوپن‌ها که بر بستر شبکه TON (The Open Network) به‌صورت NFT ساخته شده‌اند، نشان‌دهنده توکن NOT هستند که در آینده راه‌اندازی خواهد شد و می‌توانند قبل از ایردراپ رسمی آن معامله شوند.

نگاهی دقیق‌تر به سیستم ووچر پیش فروش

این حرکت نوآورانه برای پاداش دادن به بازیکنان اختصاصی این بازی طراحی شده است و حداقل میزان Notcoin استخراج شده برای تبدیل به یک کوپن (ووچر) NFT به اندازه ۱۰ میلیون نات کوین تعیین شده است.

یک مرحله بالاتر که گیمرهای سطح بالا را هدف قرار می‌دهد، به ۱۰۰ میلیون نات کوین نیاز دارد. این مکانیسم نه تنها تاییدی بر تلاش‌های فعال‌ترین بازیکنان است، بلکه این کوپن‌ها معامله توکن‌های NOT را قبل از عرضه رسمی آن‌ها امکان‌پذیر می‌کند.

برای تبدیل نات کوین به کوپن کافی است وارد ربات Notcoin شده و با استفاده از گزینه ترید (Trade) نات کوین خود را به کوپن (ووچر) تبدیل کنید. توجه داشته باشید برای این کار لازم است حداقل ۰.۱ تون کوین (TON) در کیف پول تلگرام خود داشته باشید. فروش این کوپن‌ها نیز از طریق مارکت پلیس Getgems NFT در شبکه TON انجام می‌شود. تاکنون بالاترین فروش برای ۱۰۰ میلیون نات کوین حدود ۱۰۰TON ( به ارزش ۲٬۷۶۰ دلار) بوده است. کافی است کیف پول خود را به این وب سایت متصل کرده و کوپن‌ها را برای پیش فروش قرار دهید. لازم به ذکر است، این کوپن‌های NFT دارای ۲۰٪ کارمزد حق امتیاز (Royalty fee) هستند.

البته کاربرد این کوپن‌ها فراتر از سفته‌بازی است. زمانی که توکن NOT عرضه شود، صاحبان این کوپن‌ها می‌توانند NFTهای خود را به توکن‌های NOT تبدیل کنند.

با این حال، تبدیل نات کوین به این کوپن‌ها اختیاری است و ممکن است برخی بازیکنان ترجیح دهند تا منتظر مانده و موجودی Notcoin خود را مستقیما به توکن‌های NOT در هنگام راه‌اندازی تبدیل کنند.

Notcoin مخاطبان زیادی را در تلگرام مجذوب خود کرده و پایگاه کاربری آن اخیرا به ۲۶ میلیون نفر افزایش یافته است.
عملیات ساده و در عین حال اعتیاد‌آور این بازی برای کسب درآمد که در آن کاربران روی تصویر یک سکه ضربه می‌زنند تا ارز درون بازی را جمع کنند، منجر به انباشت میلیاردها Notcoin شده است.

همچنین، تیم این پروژه در این اطلاعیه تاکید کرد هیچ کس نمی‌داند که قیمت توکن NOT چقدر خواهد بود. حتی ممکن است صفر باشد، بنابراین هنگام معامله این کوپن‌ها، این موضوع را در نظر بگیرید.

توییت نات کوین
منبع: X

گفتنی است، تیم پشتیبانی نات کوین اخیرا تایید کرده که ایردراپ آتی این کوین برای اواخر مارس یا اوایل آوریل برنامه‌ریزی شده است.

لازم به ذکر است، Notcoin به تدریج موجودی توکن‌های بازیکنانی را که برای ۳۰ روز یا بیشتر غیر فعال بوده‌اند، می‌سوزاند. توسعه‌دهندگان روز پنجشنبه اعلام کردند بیش از ۵ میلیارد کوین درون بازی در طول دو روز سوزانده شده است و موجودی کاربران غیرفعال تا زمانی که دوباره بازی کنند با نرخ ۵٪ در روز سوزانده می‌شود.

منبع: X

همچنین، این تیم اشاره کرد بیشترین تخصیص NOT به یک کاربر ۰.۰۳٪ از کل عرضه این توکن است. آنها اظهار داشتند کاربرانی که بسیاری از بازیکنان دیگر را برای پیوستن به Notcoin دعوت کرده‌اند، احتمال بیشتری دارد که توکن‌های بیشتری دریافت کنند.

نات کوین پس از راه‌اندازی، قرار است توسط یک DAO (سازمان مستقل غیرمتمرکز) که در حال حاضر ۱۵۸٬۰۰۰ عضو دارد اداره شود. در حالی که تیم این پروژه اعلام نکرده است که این DAO دقیقا چه مسئولیتی را بر عهده خواهد داشت یا اینکه چه نوع پیشنهاداتی برای رای دادن به آنها ارائه می‌شود، توسعه‌دهندگان با اشاره به یک بازی متا (Meta game) در بازی Notcoin، یک کلیپ صوتی حاوی کد مورس منتشر کردند.

سپس، برخی کاربران این کد مورس را با ضربه زدن در اپلیکیشن Notcoin وارد کردند. برای این دسته از کاربران، یک پیام تلگرامی مرموز توسط ربات Notcoin ارسال شد که از آنها پرسیده بود: «قرص قرمز یا آبی؟» کاربرانی که قرص قرمز را انتخاب کردند به NOT DAO هدایت شدند تا بتوانند مانیفست این DAO را بخوانند.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا