مبتدی بازی

نات کوین چیست؟ همه چیز درباره بازی تلگرامی Notcoin

بازی نات کوین (Notcoin) ترند این روزهای کامیونیتی تلگرام است. یک بازی درون برنامه‌ای ساده که همه را سرگرم کرده است. کاربران به امید اعلام خبر مینت شدن Notcoin در آینده‌ای نزدیک، مشغول به‌دست آوردن سکه‌های بیشتر هستند. اما سوال این است که آیا قرار است نات کوین یک ارز دیجیتال باشد؟ آیا نات کوین ارزش پولی پیدا می‌کند؟ آیا این مینی اپلیکیشن ارتباطی با توسعه‌دهندگان تلگرام دارد؟ در وایت پیپر نات کوین به چه نکاتی اشاره شده است؟ اصلا نحوه بازی نات کوین چگونه است؟ با میهن بلاکچین و پاسخ به این سوالات همراه باشید. 

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن
نکات کلیدی

✨ نات کوین یک بازی درون برنامه تلگرامی است.
✨ این بازی مبتنی بر Tap To Earn است و کاربر با ضربه زدن به صفحه بازی، Notcoin می‌گیرد.
✨ نات کوین مبتنی بر بلاکچین TON و توسط تیم Open Builders توسعه داده شده است.
✨ نات کوین هنوز یک ارز دیجیتال نیست و ارزش پولی ندارد؛ به‌علاوه هیچ نقشه راهی برای آن مشخص نشده است.
✨ برنامه نات کوین روی نسخه‌های فورک تلگرام مانند Telegram X و Forkgram اجرا نمی‌شود.

نات کوین چیست؟

 نات کوین چیست
منبع: Coinbay.io

نات کوین یک میم کوین مبتنی بر بلاکچین TON است که در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۳ (۲۰ آبان ۱۴۰۲) در کنفرانس TON دبی معرفی و در ژانویه ۲۰۲۴ (دی ۱۴۰۲) متولد شد. این بازی جزء بازی‌های Tap To Earn است و اگر علاقه‌مند به بازی‌های کلیکی باشید، می‌توانید فقط با ضربه زدن روی نماد بازی، نات کوین بگیرید. همچنین با انجام تسک‌های ساده‌ای مانند پیوستن به تیم‌ها یا دعوت از دوستان می‌توانید نات کوین‌های بیشتری به‌دست بیاورید و به لیگ‌های بالاتر صعود کنید. حالا که توسعه‌دهندگان این بازی را به ساده‌ترین شکل ممکن ساخته‌اند، من هم تصمیم دارم با اشاره به مهم‌ترین نکات Notcoin اطلاعات مربوط به آن را مختصر و مفید در اختیار شما بگذارم.

اینترنت یک فضای نامحدود است و ارزهای دیجیتال هم وسوسه‌انگیز هستند. در چنین شرایطی، افراد سودجو در کمین نشسته‌اند تا از دانش ناکافی دیگران سوء‌استفاده کنند. به همین دلیل لازم می‌دانم قبل از پرداختن به اطلاعات و نحوه بازی، تاکید کنم که نات کوین هنوز توکنی منتشر نکرده است. بنابراین اگر در فضای اینترنت مطلبی مبنی بر ارزش‌گذاری نات کوین به چشم‌تان خورد یا در شبکه‌های اجتماعی تبلیغات مشابهی را مشاهده کردید، بدانید که همه این‌ها ترفند کلاهبرداران برای فریب کاربر است.

نکات جالب در مورد نات کوین

بازی نات کوین توانسته است با جذب میلیون‌ها کاربر در مدتی کوتاه از سایر بازی‌های مشابه خود پیشی

بگیرد. اما بد نیست مهم‌ترین و جالب‌ترین نکات را در مورد نات کوین بدانیم:

 • نماد و نام NOT Coin دقیقا برعکس TON Coin است.
Notcoin چیست
منبع: Medium.Com
 • وایت پیپر نات کوین، ۹ صفحه سفید است که به جز تاریخ انتشار، هیچ اطلاعات دیگری در آن وجود ندارد.
 • به محض ورود به ربات نات کوین، این پیام برای کاربر ارسال می‌شود: “What can this bot do? Probably Nothing”
 • به رغم اینکه توسعه‌دهندگان از اصطلاح ماین نات کوین استفاده کرده‌اند، اما تولید Notcoin شبیه به فرایندهای پیچیده ماینینگ نیست.
 • طبق بیانیه بنیاد TON که در سایت Decrypt به آن اشاره شده است، تیم ده‌نفره اوپن بیلدرز (Open Builders) که مسئولیت تامین مالی پروژه‌ها در بلاکچین TON را بر عهده دارند، توسعه‌دهندگان نات کوین هستند.
توسعه دهندگان Notcoin
منبع: Notcoin
 • با توجه با اینکه یکی از اسکوادهای (Squad) این بازی به‌نام پاول دوروف (Pavel Durov) است، برخی نات کوین را به تیم توسعه تلگرام ارتباط می‌دهند؛ اما این موضوع در حد یک ادعا است.
بازی نات کوین
منبع: Notcoin
 • این بازی فقط مخصوص دستگاه‌های موبایلی است و در دسکتاپ قابل انجام نیست.
 • اطلاعات مرتبط با نات کوین را می‌توانید از طریق کانال تلگرام و اکانت پلتفرم X به‌دست آورید.
 • حساب توییتری نات کوین در تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی‌ماه) از کاربران در مورد مینت و لیست شدن توکن NOT نظرسنجی کرده است.
کامیونیتی نات کوین
منبع: Twitter.Com

در مورد نات کوین، اطلاعات چندانی وجود ندارد و شواهد نشان می‌دهد که این پروژه فعلا با هدف بازاریابی پا به این عرصه گذاشته است. به‌علاوه با توجه به اینکه ماین نات کوین هیچ شباهتی به ماینینگ ارزهای دیجیتال ندارد، نمی‌توانیم آن را در زمره میم‌کوین‌ها یا شت‌ کوین‌ها قلمداد کنیم. نات کوین فعلا فقط یک بازی کلیکی مبتنی بر مینی اپ تلگرام است و جنبه سرگرمی دارد. با این اوصاف ادامه ماجرای نات کوین را با همین دید پیش‌می‌برم.

چطور نات کوین بازی کنیم؟

با یک گوشی هوشمند و حساب تلگرامی آماده به‌دست آوردن نات کوین هستید؛ نیازی به انجام مراحل پیچیده و ثبت‌نام هم ندارید. برای این کار در برنامه تلگرام، آیدی Notcoin_bot@ را جستجو کنید و ربات تلگرامی نات کوین را بیابید. حالا روی گزینه “Start” کلیک کنید. نکته جالب توجه در اطلاعات ارسالی بازی این عبارت است: «نات کوین هیچ ارزشی ندارد.» بنابراین بازهم تاکید می‌کنم که فعلا نات کوین یک ارز دیجیتال نیست و هیچ ارزش پولی ندارد؛ اما به‌هر‌حال مشخص نیست که توسعه‌دهندگان چه برنامه‌ای دارند و در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

در صورت تمایل می‌توانید با کلیک روی “Join Notcoin Community” به کامیونتی نات کوین بپیوندید. برای ورود به صفحه بازی روی “Lets Go” کلیک کنید. از آنجایی که بازی بسیار ساده و مبتنی بر Tap 2 Earn است، از بدو ورود به صفحه بازی می‌توانید با ضربه روی نماد، نات کوین به‌دست بیاورید. در بالای صفحه، تعداد نات‌کوین‌ها و سطح شما نمایش داده می‌شود. 

چطور نات کوین بازی کنیم
منبع: Notcoin

 در صفحه اصلی، آیتم‌های بازی به چند بخش مجزا تقسیم‌ شده‌اند که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنم:

⚡ انرژی: با شروع بازی به هر بازیکن انرژی مشخصی تعلق می‌گیرد که با هر بار ضربه روی نماد نات کوین از مقدار آن کاسته می‌شود. شمارشگر سمت چپ انتهای صفحه مقدار انرژی باقی‌مانده شما را نشان می‌دهد. اگر انرژی به پایان رسید، فقط باید مدتی صبر کنید تا دوباره شارژ شود. همچنین می‌توانید از بوستر انرژی استفاده کنید که در ادامه به آن‌ می‌رسیم.

 •  افزایش انرژی و امتیاز (Boost)

در بخش Boosts که با آیکون 🚀 نمایش داده می‌شود، چند گزینه وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید میزان انرژی یا پاداش‌های خود را افزایش دهید. دو گزینه “Turbo” و “Full Energy” رایگان هستند. با کلیک روی موشک توربو می‌توانید پاداش بیشتری بگیرید و فول انرژی هم سرعت انرژی گرفتن را بیشتر می‌کند؛ در هر بازی تا سه بار می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و باید ساعاتی منتظر بمانید تا دوباره شارژ شوند. برای به‌دست آوردن پاداش‌ و انرژی بیشتر می‌توانید از گزینه‌های زیر استفاده کنید؛ اما آن‌ها رایگان نیستند و باید نات‌ کوین‌های خود را خرج کنید.

نحوه بازی نات کوین
منبع: Notcoin

🔋 Energy Limit: ظرفیت انرژی شما را افزایش می‌دهد.

Recharging Speed: سرعت پر شدن انرژی شما را بیشتر می‌کند.

☝ Multitap: با ارتقاء سطح مولتی‌تپ، به ازای هر کلیک به جای ۱ نات کوین، تعداد بیشتری سکه می‌گیرید.

🤖 Tap Bot: این ربات به‌طور خودکار به جای شما کلیک می‌کند؛ البته زمانی که به لیگ نقره‌ای برسید، قفل این بخش باز می‌شود. در حقیقت زمانی‌ هم که شما فرصت بازی ندارید و داخل برنامه نیستید، ربات سکه‌ها را جمع‌آوری می‌کند.

توجه داشته باشید که آیتم‌های پولی هر بار گران‌تر می‌شوند و دفعه بعدی که می‌خواهید از همان آیتم استفاده کنید باید نات‌ کوین‌های بیشتری بپردازید. 

در همین بخش، می‌توانید در ازای پرداخت کوین‌هایی که به دست آورده‌اید یا انجام برخی تسک‌ها، نمایه نات کوین را در صفحه اصلی تغییر دهید:

 • Egg Fight Club: انجام تسک
 • Pizza: خرید با ۱,۰۰۰ امتیاز
 • Cookie: خرید با ۵۰,۰۰۰ امتیاز
 • Galleon Coin: خرید با ۱,۰۰۰,۰۰۰ امتیاز
 • Nuka Cola Coin: خرید با ۲,۰۰۰,۰۰۰ امتیاز
چطور نات کوین به دست بیاوریم
منبع: Notcoin
 • کسب درآمد (Earn)

در بخش Earn هم چند قسمت مجزا وجود دارد که با انجام برخی تسک‌ها یا در ازای پرداخت امتیاز، می‌توانید نات کوین‌های بیشتری را به‌دست بیاورید.

⭐ Onboarding: در ازای پرداخت امتیاز، دعوت از ۵ دوست و پیوستن به اسکواد (تیم‌ها) نات کوین‌های خود را افزایش دهید.

✨ Special: در این بخش، با انجام تسک‌های ویژه‌ای مانند پیوستن به کامیونیتی، ارتقا تلگرام به نسخه پریمیوم یا پیوستن به گروه‌های نات کوین می‌توانید امتیازهای خود را افزایش دهید.

🌐 Web3 world: تسک‌های این بخش برای آشنایی کاربر با چند برنامه وب ۳ طراحی شده است؛ البته باید به لیگ نقره‌ای برسید تا قفل این برنامه‌ها باز شوند.

 • دعوت از دوستان (Frens Zone)

به‌نظر می‌رسد هدف اصلی نات کوین جذب کاربر است؛ چرا که برای دعوت از دوستان بیشترین امتیاز را در نظر گرفته است. با دعوت از هر نفر، کاربر و طرف مقابل هر کدام ۲۵ هزار نات کوین دریافت می‌کنند. اگر حساب شما تلگرام پریمیوم باشد یا در لیگ‌های نقره‌ای، طلایی، پلاتینی و الماسی باشید، نات‌کوین‌های بیشتری به شما تعلق می‌گیرد.

لینک دعوت نات کوین
منبع: Notcoin

اسکواد نات کوین چیست؟

به گروه یا تیم بازیکنان نات کوین اسکواد گفته می‌شود. در واقع اسکوادها، کانال‌ها و گروه‌های عمومی تلگرام هستند که به‌طور خودکار ساخته می‌شوند. با کلیک روی “Join Squad” می‌توانید فهرست تیم‌ها را مشاهده کنید. اگر تیم دیگری مورد نظر شما است، می‌توانید روی “Join another squad” کلیک کنید و آدرس همان کانال را برای ربات ارسال کنید تا در اسکواد دلخواه‌تان عضو شوید.

اسکواد Notcoin
منبع: Notcoin

آیا ارز دیجیتال نات کوین مینت می‌شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که هنوز خبری از مینت نات کوین نیست؛ فعلا Notcoin فقط یک دارایی درون بازی است و ارزش واقعی ندارد. با این حال جامعه نات کوین منتظر استخراج نات کوین در بلاکچین TON هستند و فهرست شدن این میم کوین را در کوین مارکت کپ و کوین گکو یک نشانه مثبت می‌دانند؛ البته هنوز در این صفحات اطلاعاتی وجود ندارد. از طرف دیگر عده‌ای معتقد هستند که نات کوین صرفا جنبه سرگرمی دارد و هدف آن جذب مخاطب و بازاریابی است تا در صورت پیدا شدن سرمایه‌گذار بتواند از آن‌ها استفاده کند. به‌خاطر داشته باشید که در حال حاضر هر مطلبی در مورد ارزشمند بودن نات کوین، طعمه‌ای برای فریب است. این بازی کاملا رایگان است و درخواست پول برای اضافه شدن به کانال یا گروه، هیچ هدفی جز کلاهبرداری ندارد. بنابراین صرفا به‌خاطر سرگرمی نات کوین بازی کنید، لذت ببرید و رویای یک‌شبه پولدار شدن را از سرتان بیرون کنید.

جمع‌بندی

بسیاری از کاربران تلگرام به امید پولدار شدن سرگرم بازی نات کوین هستند؛ یک بازی کلیکی که با ضربه زدن روی صفحه به شما NotCoin می‌دهد. اگرچه کاربران این روش را به ماین نات کوین تعبیر می‌کنند؛ اما با فرایندهای پیچیده ماینینگ ارزهای دیجیتال کاملا متفاوت است و هنوز هیچ توکنی مینت نشده است. در مورد نات کوین همه چیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست توسعه‌دهندگان برای آینده چه تصمیمی دارند. بنابراین فعلا به‌دست آوردن نات کوین فقط جنبه سرگرمی دارد. به نظر شما آیا توکن Notcoin دیر یا زود عرضه خواهد شد؟ شما جزء کدام دسته هستید؟ آن‌هایی که فکر می‌کنند قرار است با نات کوین ثروتمند شوند یا افرادی که نات کوین را صرفا یک بازی و سرگرمی می‌دانند؟ 

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
نات کوین چیست؟

نات کوین یک بازی Tap to Earn است و بازیکن با ضربه زدن روی صفحه بازی، نات کوین به دست می‌آورد.

آیا نات کوین یک ارز دیجیتال است؟

خیر، بازی Notcoin مبتنی بر بلاکچین TON است و هنوز توکنی مینت نکرده است.

آیا Notcoin ارزش پولی دارد؟

نات کوین فعلا فاقد ارزش پولی است و در حال حاضر فقط به عنوان یک دارایی درون بازی استفاده می‌شود.

چطور نات کوین به‌دست بیاوریم؟

در حساب تلگرامی خود آیدی Notcoin_bot@ را بیابید، بلافاصله بعد از شروع بازی با ضربه زدن روی صفحه می‌توانید نات کوین به‌دست بیاورید.

منبع
میهن بلاکچین

الهام اسماعیلی

مترجمی زبان خوندم و به همین دلیل توی رشته‌های زیادی سرک کشیدم. خیلی اتفاقی گذرم افتاد به بلاکچین و ارز دیجیتال، یه دنیای نامتناهی که هر چی بخونی و بدونی بازم جذابه. این طوری شد که اینجا موندگار شدم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا