تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت نیر پروتکل (NEAR) و کاسپا (KAS)؛ ۱۸ تیر ۱۴۰۳

در اصلاح اخیر بیت کوین، بازار آلت‌کوین‌ها فشار فروش شدیدی تجربه کرد و نوسان آنها در محدوده چند ماهه در نهایت به نفع خرس‌ها پایان یافت. با این وجود تعدادی از آلت‌کوین‌ها با دفاع خریداران توانستند این حمایت‌ها را حفظ کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، نیر پروتکل و کاسپا از دسته آلت‌کوین‌هایی هستند که حمایت‌های قوی را تجربه کردند. در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت نیر پروتکل و قیمت کاسپا پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت نیر پروتکل (NEAR)

نیرو پروتکل در چند روز گذشته بین ۴.۲۸ دلار و ۸.۵۸ دلار در حال معامله بوده است. خرس‌ها در ۵ جولای (۱۵ تیر) قیمت را به زیر حمایت این محدوده رساندند، اما توانایی حفظ آن در سطوح پایین را نداشتند.

نمودار روزانه قیمت نیر پروتکل - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت نیر پروتکل – منبع: تریدینگ ویو

با این وجود، شیب کاهشی میانگین‌های متحرک نشان‌دهنده برتری خرس‌ها است، واگرایی مثبت نیز نشان از کاهش احتمالی فشار فروش دارد. اولین نشانه بازگشت احتمالی، شکسته شدن و بسته شدن کندل روزانه بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۱۷ دلار، موج آبی رنگ) خواهد بود.

قیمت نیر در این سناریو می‌تواند تا ۵.۶۳ دلار افزایش پیدا کند. این سطح احتمالا به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر شکسته شود، یک الگوی کف دوقلوی کوتاه‌مدت تشکیل می‌شود که هدف آن ۶.۱۱ دلار خواهد بود.

اما اگر قیمت به پایین بازگردد و سطح ۴ دلار شکسته شود، نشان‌دهنده شروع احتمالی حرکت نزولی جدیدی خواهد بود. در این سناریو، قیمت نیر می‌تواند تا ۳.۵۰ دلار و سپس ۳ دلار کاهش پیدا کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت نیر پروتکل - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت نیر پروتکل – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در نمودار ۴ ساعته در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی در خط میانه قرار دارد که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه‌وتقاضا است. اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند، قیمت نیر می‌تواند تا ۵.۶۳ دلار افزایش پیدا کند. این سطح می‌تواند به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما اگر شکسته شود، افزایش قیمت می‌تواند تا سطح ۶.۷۱ دلار ادامه پیدا کند.

در صورتی که قیمت با شیب تندی از سطح فعلی به پایین بازگردد و به ۴ دلار برسد، خرس‌ها کنترل را به‌دست خواهند گرفت. در چنین حالتی، روند نزولی می‌تواند تا ۳.۵۰ دلار ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاسپا (KAS)

قیمت کاسپا در ۲۹ ژوئن (۹ تیر) بالای مقاومت بالاسری ۰.۱۹ دلار بسته شد، اما گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از این سطح ببرند.

نمودار روزانه قیمت کسپا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کسپا – منبع: تریدینگ ویو

قیمت کاسپا در ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) به پایین بازگشت، اما زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۵ دلار، موج قرمز رنگ) حمایت پیدا کرد. این امر نشان می‌دهد گاوها در این سطح حمایت قوی ایجاد کرده‌اند. خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۷ دلار، موج آبی رنگ) رسانده و حفظ کنند. اگر موفق به این کار شوند، نشان از پایان احتمالی عقب‌نشینی خواهد داشت. در چنین حالتی قیمت کاسپا می‌تواند دوباره به ۰.۱۹ دلار برسد.

در صورتی که قیمت به پایین بازگردد و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه شکسته شود، این سناریوی صعودی برای کوتاه‌مدت باطل خواهد شد. در چنین حالتی، قیمت کاسپا می‌تواند تا ۰.۱۳ دلار و در نهایت ۰.۱۰ دلار کاهش پیدا کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت کسپا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت کسپا – منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته کاسپا نشان می‌دهد خرس‌ها در حال تلاشند تا از بازیابی در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه جلوگیری کنند. اکنون که قیمت به بالا بازگشته است، گاوها در تلاش هستند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه را بشکنند. در صورت موفقیت، قیمت کاسپا می‌تواند تا ۰.۱۹ دلار افزایش پیدا کند.

اما اگر حمایت ۰.۱۶ دلاری شکسته شود، نشان‌دهنده این خواهد بود که خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و در رالی‌ها دست به فروش می‌زنند. این می‌تواند باعث کاهش قیمت تا ۰.۱۴ دلار شود. انتظار می‌رود گاوها با قدرت از این سطح دفاع کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا