اخبار خارجی

کاهش سلطه بیت کوین؛ انتقال ۶۰ میلیون دلار بیت کوین به اتریوم!

طبق اطلاعات شرکت تحلیلی Dune Analytics در ماه ژوئن تقریبا ۶۰ میلیون دلار بیت کوین به اتریوم انتقال یافت.

پس از آنکه بیش از ۴۸۰۰ بیت کوین به اتریوم انتقال یافت، Wrapped Bitcoin که قدیمی ترین پروتکل بیت کوین توکنی شده در اتریو‌م است تقریبا ۷۵ درصد انتقال سرمایه مورد نظر را شامل می‌شود.

تقاضای استفاده از بیت کو‌ین در سرویس های امور مالی غیرمتمرکز افزایش یافته است، به طوری که اتریوم محبوب ترین مقصد برون زنجیره ای برای بیت کو‌ین است.

مدیو دیمارکو (Medio Demarco) موسس شرکت تحقیقاتی ارز دیجیتال Delphi Digital گفته است افزودن بیت کو‌ین توکنی شده توسط MakerDAO به عنوان وثیقه، محرک اصلی این رشد بوده است.

وی افزود:

روند اخیر نباید جای تعجبی داشته باشد و احتمالا ادامه خواهد یافت.

بیت کوین به اتریوم

افزایش محبوبیت بیت کو‌ین توکنی شده بن چان مدیر ارشد فناوری پردازنده پرداخت های ارز دیجیتال بیت‌گو (BitGo) را متعجب نکرده است. وی افزود:

هدف WBTC ارائه بیت کوین به جهان دیفای است. فرصت های کسب سود برای وام دهی و ارائه WBTC به برنامه های مبتنی بر اتریوم مسبب رشد اخیر بوده است.

طبق گزارش OnChainFX در حال حاضر ۱۳۲ میلیون دلار بیت کوین در شبکه اتریوم قرار دارد که تقریبا ۰.۰۸ درصد کل ارزش بازار بیت کوین می‌شود.

2

آیا افزایش تقاضا برای استفاده از بیت کو‌ین در اتریوم، سیگنال مثبتی برای وام دهی ارز دیجیتال است؟ طبق گفته دیمارکو، این روند تاثیر متقابلی برای هر دو بلاک چین دارد.

چان در این خصوص گفت افزایش ارزش دارایی ها در برنامه های دیفای برای اتریوم یک قدم به سمت بلوغ و تکامل خدمات مالی بدون نیاز به اعتماد و شفاف است. برای بیت کو‌ین این مزیت وجود دارد که کسب سود افزایش یابد و بیت کو‌ین به عنوان وثیقه استفاده شود. این موضوع مشوق هایی را برای سرمایه گذاری کاربران در ارز دیجیتال به همراه دارد.

چان گفت:

استفاده از بیت کوین در اتریوم برای هر دو شبکه نکته مثبتی است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا