اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

برتری پلتفرم کامپوند بر MakerDao؛ بیشترین ارزش دارایی استیک شده در کامپوند!

پروتکل کامپوند (Compound) در روز شنبه از لحاظ بیشترین ارزش دارایی استیک شده در یک پروتکل دیفای، از MakerDAO پیشی گرفت.
طبق گزارش DeFi Pulse، تا تاریخ ۲۰ ژوئن کامپوند ۴۸۴ میلیون دلار ارز دیجیتال مسدود شده در اختیار داشته است؛ در حالی که این رقم برای MakerDAO تقریبا ۴۸۱ میلیون دلار بود. در حال حاضر قیمت توکن COMP تقریبا ۲۲۰ دلار و رکورد قیمت این توکن ۲۳۱ دلار است.

در تاریخ ۱۵ ژوئن، کاربران کامپوند به ازای تمام ارز دیجیتال های وام داده به سایر کاربران و هم چنین وام گرفته شده از آنها، شروع به دریافت توکن نظارتی جدید COMP کردند. کاربران به سمت دریافت اولین توزیع توکن COMP هجوم بردند زیرا موجودی آن بسیار محدود بود.
این موضوع باعث شد کاربران بسیار زیادی به تزریق سرمایه های چشمگیر به کامپوند جذب شوند و در اکثر موارد، کاربران به گردش این سرمایه پرداختند تا به ازای وام دادن و وام گرفتن، توکن COMP کسب کنند.
از ابتدای فعالیت DeFi Pulse تاکنون، MakerDAO پلتفرم برتر دیفای بوده است و درصد عمده ای از سرمایه مسدود شده در دیفای در اختیار MakerDAO بود. اکنون این برتری در اختیار کامپوند قرار گرفته است و تسلط آن به ۳۴.۳۹ درصد سرمایه های مسدود شده رسیده است.
یک شنبه هفته گذشته و قبل از توزیع توکن COMP، سرمایه مسدود شده در کامپوند و MakerDAO به ترتیب ۹۷.۷ و ۴۸۰.۵ میلیون دلار بود.
اتمام توزیع موجودی توکن اختصاص داده شده به کاربران، چهار سال طول خواهد کشید. اکثر توکن ها در اختیار موسسان، تیم توسعه دهنده و سرمایه گذاران است. آخرین جذب سرمایه کامپوند از جانب Andreessen Horowitz و به ارزش ۲۵ میلیون دلار بوده است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا