اخبار خارجی

سری گوشی جدید هواوی از کیف پول سخت افزاری یوان دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

سری میت ۴۰ (Mate40) تلفن هوشمند همراه شرکت هواوی از کیف پول سخت‌افزاری یوان دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد. یوان دیجیتال رمز ارز بانک مرکزی کشور چین بوده که امکان ذخیره و نقل و انتقال آن از طریق محصول جدید شرکت Huawei فراهم شده است.

شرکت هواوی در اطلاعیه خود اعلام کرد که در محصولات سری میت ۴۰ تلفن همراه هوشمند خود امکان دستیابی به کیف پول سخت افزاری برای ذخیره ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، یوان دیجیتال ، را فراهم خواهد کرد. مطابق با اطلاعیه رسمی  شرکت Huawei، این شرکت محصول جدید خود را اولین گوشی هوشمند معرفی کرده که از چنین کیف پولی برخوردار است.

شرکت هواوی از یوان دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد

شرکت هواوی در این اطلاعیه تضمین کرده است که هویت کاربران در این کیف پول سخت افزاری ناشناس باقی می‌ماند و همچنین کاربران می‌توانند در فضایی آفلاین تراکنش‌های خود را انجام دهند. این ویژگی کاربران این تلفن همراه را قادر می‌سازد تا به راحتی و فقط با لمس کردن دستگاهشان، حتی در حالت آفلاین، دارایی دیجیتال خود را انتقال دهند.

سری میت ۴۰ گوشی تلفن همراه هواوی اولین گوشی همراه هوشمند در دنیا خواهد بود که از کیف پول سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد؛ این محصول دارای ویژگی‌های:  امنیت در سطح سخت‌افزاری، حفاظت از هویت و اطلاعات هویتی افراد، معاملات آفلاین و ارائه تجربه جدیدی از پرداخت امن و راحت خواهد بود.

میت ۴۰ اولین گوشی هوشمند شرکت Huawei است که از فناوری تراشه ۵ نانومتری بهره می‌برد؛ این فناوری اخیرا در آخرین نسخه آیفون، به کار گرفته شده است. این فناوری اجازه می‌دهد تا میلیاردها ترانزیستور روی یک تراشه قرار گیرند که به طور قابل توجهی قدرت پردازش را افزایش خواهد داد.

به دلیل ادامه جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین، شرکت هواوی پس از اتمام ذخیره فعلی، قادر نخواهد بود از پردازنده‌های Kirin۹۰۰۰ خود را خریداری یا تولید کند. یوان دیجیتال چین در حال حاضر در مراحل آزمایش است. این روزها چندین کشور تلاش می‌کنند تا اولین کشوری باشند که CBDC یا رمز ارز بانک مرکزی خود را راه‌اندازی می‌کنند. یکی از مهمترین عوامل شتاب گرفتن پروژه ایجاد یوان دیجیتال ، مقابله و اقدام علیه نفوذ امریکا در تجارت بین الملل است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا