اخبار بیت کوین

کسی دیگر بیت کوین را در گوگل جستجو نمی‌کند!

در روز گذشته، ETFهای اسپات بیت کوین در مجموع ۴۴۸.۱ میلیون دلار ورودی ثبت کردند. این در حالی است که داده‌های گوگل نشان می‌دهد نسبت به بولران سال ۲۰۲۱، آمار بسیار کمی برای جستجوی آن ثبت شده است که نشانه‌ای از ورود احتمالی و قریب الوقوع سرمایه‌گذاران خرد است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

داده‌های فارساید اینوستور (Farside Investors) نشان‌می‌دهد که ETFهای بیت‌کوین یکی از بهترین ورودی‌های خود را در روز سه شنبه، ۴ ژوئن (۱۵ خرداد) تجربه کردند و در روز چهارشنبه نیز حدودا این آمار نصف شد. ETF اسپات بیت کوین مربوط به فیدلیتی بیشترین سهم از ورودی، یعنی ۲۲۰.۶ میلیون دلار را از آن خود کرد.

بازدید کاهشی بیت کوین

صندوق IBIT بلک‌راک نیز با ورودی ۱۵۵.۴ میلیون دلاری، جایگاه دوم را از آن خود کرد. حتی گری‌اسکیل که مدت‌ها خروجی تجربه می‌کرد، ورودی خالص ۱۴.۶ میلیون دلاری ثبت کرد.

منبع: گوگل ترندز
منبع: گوگل ترندز

با وجود ورودی قوی و رالی بیت کوین تا بالای ۷۱٬۰۰۰ دلار، داده‌های گوگل ترند نشان می‌دهد که در مقایسه با بولران سال ۲۰۲۱، تعداد جستجوی آمریکایی‌ها برای بیت کوین، ETFهای بیت کوین و قیمت آن یا حتی کریپتو، بسیار پایین بوده است.

در ۵ ژوئن (۱۶ خرداد)، گوگل ترندز نشان داد که جستجوهای بیت کوین در ایالات متحده امتیاز ۳۱ از ۱۰۰ را ثبت کرده است که نشان‌دهنده علاقه متوسط ​​است. در مقایسه، جستجوهای «ETF بیت کوین» تنها امتیاز ۱ را ثبت کردند که علاقه بسیار کمی را نشان می‌دهد.

علاقه جستجو برای «بیت‌کوین» در می ۲۰۲۱ به اوج خود رسید. چند هفته قبل از آن، برای اولین بار از ۵۰٬۰۰۰ دلار فراتر رفت و بعداً در نوامبر ۲۰۲۱ به سقف تاریخی خود یعنی نزدیک به ۶۹٬۰۰۰ دلار رسید.

مایلز دویچر (Miles Deutscher)، تحلیلگر کریپتو، در پستی در تاریخ ۶ ژوئن (۱۷ خرداد)، نیز داده‌هایی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد بینندگان کانال‌های یوتیوب مرتبط با ارز دیجیتال نسبت به سال ۲۰۲۱ به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است، علی‌رغم اینکه بیت‌کوین از سقف قبلی پیشی گرفته بود.

در سال ۲۰۲۱، زمانی که بیت کوین به اوج خود رسید، بینندگان کریپتو یوتیوب حدود ۴ میلیون بازدید روزانه ثبت کردند. با وجود اینکه بیت کوین به سقف تاریخی رسیده است، این آمار به حدود ۸۰۰٬۰۰۰ بازدید در روز کاهش یافته است.

دویچر ادعا کرد:

سرمایه‌گذاران خرد هنوز برنگشته‌اند. هیچ شاخصی در جهان وجود ندارد که وضعیت فعلی بازار را بهتر از بازدیدهای کریپتو [یوتیوب] خلاصه کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا