رمزارز در ایران

وزیر ارتباطات: همستر بازی جدیدی است، مردم به آن دل نبندند!

در حالی که در روزهای اخیر همه ایرانی‌ها مشغول تپ کردن صفحه موبایل خود و سکه گرفتن در بازی همستر کامبت هستند، به نظر می‌رسد مسئولان کشورمان نسبت به این بازی پرطرفدار تردید زیادی دارند. عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات به تازگی مدعی شده که هیچ چیزی پشت بازی تلگرامی همستر نیست.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، اظهارات زارع‌پور در حالی مطرح می‌شود که تعداد کاربران جهانی بازی همستر به تازگی به حوالی ۱۲۰ میلیون نفر رسیده و از ۲۵ میلیون کاربر نات کوین، فاصله زیادی گرفته است.

وزیر ارتباطات در واکنش به سوال خبرنگاری در رابطه با بازی همستر گفت:

به هرحال این یک بازی جدید است، بازی جدیدی است که پشت آن چیزی نیست. مردم به آن دل نبندند.

پلیس فتا در مورد همستر چه می‌گوید؟

همانطور که امروز گزارش دادیم، پلیس فتا مدعی شده که در حال حاضر ۱۸ پرونده برای فروش کد مورس بازی همسر تشکیل شده است. به گفته سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پبیس فتا فراجا، این اولین بار است که یک بازی به این شکل در دنیا فراگیر می‌شود و با توجه به نامشخص بودن منبع آن، هیچ کارشناس داخلی و خارجی نسبت به آن خوش‌بینی ندارند.

در همین حال، سرهنگ تورج کاظمی، رییس پیشین پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ نیز در گفتگویی با تابناک از شک و تردید خود نسبت به بازی همستر خبر داد و گفت:

کارشناسان و خبره‌های حوزه فضای مجازی مشغول بررسی دقیق «بازی همستر کامبت» هستند و بعد از پایان بررسی‌ها مشخص خواهد شد که این بازی چه آسیب‌ها و تهدیداتی برای کاربران خواهد داشت.

به گفته سرهنگ کاظمی، اگرچه سازندگان این بازی مدعی شده‌اند از ارز دیجیتالی در آینده رونمایی می‌کنند که ممکن است ارزشمند شود اما این رمزارز هنوز وجود خارجی ندارد و معلوم نیست در آینده واقعا ارزشی داشته باشد.

وی افزود:

نکته مهمتر اینکه اگر رمزارزی هم در بعد‌ها رونمایی شود و به فرض مثال ارزشمند شود معلوم نیست به کاربران این بازی تعلق گیرد؛ سوال اینجاست که با این همه ابهام چرا مردم وقت و هزینه خود را صرف این بازی می‌کنند؟

وی ضمن هشدار به کاربران همستر گفت:

باید به صورت دقیق بررسی شود که این بازی دقیقا چه اطلاعاتی را از کاربران می‌گیرد و چه آسیب‌هایی می‌تواند به شهروندان بزند، اما تا زمانی که این بررسی به پایان برسد پیشنهاد می‌شود که کاربران زمان خود را در این بازی صرف نکنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا