اخبار آلتکویناطلاعیه صرافی

درآمدهای نجومی با وجود افت بازار؛ ۱.۳ میلیارد سهم صرافی کوین بیس!

صرافی کوین بیس، یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتالی، با توجه به وضعیت کنونی بازار خبر از درآمد ۱.۳ میلیارد دلاری داد.

براساس گزارش بلومبرگ، کوین بیس در حدود ۷ میلیارد دلار در ارزهای دیجیتالی جذب سرمایه داشته است و این حجم سرمایه کوین بیس را به یکی از پر ارزش ترین شرکت های استارتاپ جهان تبدیل کرده است. این جذب سرمایه، کوین بیس را به میزان قابل توجهی بالاتر از سال ارزش داده است.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۶، کوین بیس از کل درآمد ۱۷ میلیون دلاری خود ۱۶ میلیون دلار را از دست داد. با این حال سال بعد، این شرکت موفق به کسب سود ۳۸۰ میلیون دلاری شد. اگر این روند ادامه یابد، کوین بیس در سال جاری به ۴۵۶ میلیون دلار سود خالص خواهد رسید.

عاصف هیرجی مدیر بخش اجرایی کوین بیس اظهار داشت که:

شرکت های علاقه مند به سرمایه گذاری می دانند که این موج بعدی نوآوری های تکنولوژیک است. این یک دوره پر فرصت بود و کوین بیس احتیاجی به فعالیت های خارج از شبکه برای جذب سرمایه نداشت. 

اگرچه عاصف هیرجی هیچگونه آمار دقیقی از درآمد این صرافی ارائه نداد اما اظهار داشت که معتقد است که این شرکت بخش جدایی ناپذیر از آینده ارزهای دیجیتالی است و نوسانات قیمت بیت کوین باعث تغییر میزان گرایش و یا عدم گرایش دیگر ارزهای دیجیتالی نخواهد شد. با توجه به کاهش قیمت در بازار، این پلتفرم روی تنوع طلبی تاکید دارد. همانگونه که گزارش شده است، این شرکت در حال مذاکره  با تایگر گلوبال (Tiger Global) بر سر معامله ای است که می تواند ۵۰۰ میلیون دلار درآمد را در پی داشته باشد.

اگر چه این شرکت دلایل دیگری برای امیدواری به سرمایه گذاران ارائه می دهد، کوین بیس در درجه اول یک شرکت متمرکز بر ارزهای دیجیتالی است. اگر سرمايه گذاران در آينده گزینه دیگری را به جای ارزهای دیجیتالی برای سرمایه گذاری انتخاب کنند این صرافی احتمالا با مشکل روبرو خواهد شد.  عاصف هیرجی در مورد این موضوع و در پی آن دور بعدی جذب سرمایه اظهار داشت که :

برای این دوره، ما در پی جذب سرمایه از سوی شرکت هایی که دیدگاه سازنده ای در عرصه کریپتو نداشتند، نبودیم. این دوره و به طور کلی آینده کریپتو باید درگیر مسائل دیگری به جای نوسانات قیمتی باشد.

منبع
coininsider

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا