اخبار عمومی

صرافی OKEx به تاییدکنندگان شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 پیوست!

در حالی که شرکت های مختلف در حال رقابت برای توسعه کلاینت فاز صفر اتریوم ۲.۰ قبل تر پایان سال ۲۰۲۰ هستند، صرافی OKEx به عنوان تاییدکننده به شبکه آزمایشی توپاز اتریوم ۲.۰ پیوست.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

استخر OKEX، بخش استیکینگ شرکت OKEx اعلام کرد که به عنوان تاییدکننده گواه اثبات سهام به شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ پیوسته است.

استخر OKEx طی پست بلاگ ۲۹ آوریل بیان کرد که اکنون در حال تایید بلاک ها در شبکه آزمایشی توپاز است که توسط پریزمتیک لبز (Prysmatic Labs) عرضه شده است. آلیسا ژو (Alysa Xu) مدیر ارشد استراتژی OKEx گفت که این صرافی به پتانسیل های موجود در اتریوم و نقش آن در صنعت ارز دیجیتال باور دارد.

وی در ادامه اذعان داشت که صرافی OKEx پس از همکاری با پریزمتیک لبز، در حال برنامه ریزی برای تبلیغ و ارتقای توسعه اتریوم است.

پریزمتیک لبز یکی از چندین شرکتی است که بر روی کلاینت اتریوم ۲.۰ کار می‌کند.

شبکه های آزمایشی مستقل

بنیاد اتر‌یوم برای اتر‌یوم ۲.۰ به بسیاری از پروژه های مستقل اجازه داده است که بر روی کلاینت های خود کار کنند. کلاینت، نرم افزاری است که نحوه کار و فعالیت بلاک چین را مشخص می‌کند و این نکته بسیار مهم است که تمام نسخه های کلاینت ها از یکدیگر پشتیبانی کنند.

شبکه آزمایشی توپاز، نسخه جدیدی از محیط آزمایشی پریزمتیک لبز می‌باشد که در تاریخ ۱۶ آوریل عرضه شده است. توپاز جایگزین نسخه قبلی به اسم سفایر (Sapphire) شده است که در سال ۲۰۱۹ عرضه شده بود. یکی از تاثیرگذارترین تغییرات بین این دو نسخه، حداقل الزامات و موارد مورد نیاز برای استیکینگ است که از ۳.۲ اتر در سفایر به ۳۲ اتر در توپاز افزایش یافته است.

برای دسترسی به شبکه آزمایشی توپاز، باید اتر خود را در شبکه آزمایشی گوئرلی (Goerli) واریز کنیم که بر اساس نسخه استاندارد اتر‌یوم ۱.۰ اجرا می‌شود. این ارتباط برای آزمایش یکی از مهم ترین مولفه های اتر‌یوم ۲.۰، یعنی همان قرارداد واریز نیاز است. این قرارداد هوشمند تمام فعالیت های استیکینگ را مدیریت می‌کند و بخش مهم و کلیدی به روزرسانی برنامه ریزی شده فاز صفر اتر‌یوم ۲.۰ است.

طبق گزارش کوین تلگراف در ماه ژانویه، بنیاد اتر‌یوم به توسعه دهندگان نیمبس (Nimbus) اجازه داده است تا کلاینت دیگری توسعه دهند.

هنوز تاریخ عرضه رسمی اتر‌یوم ۲.۰ مشخص نشده است. توسعه دهندگان به جامعه اطمینان خاطر داده اند که فاز اول قبل از پایان سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

صرافی های تاییدکننده

سیستم های گواه اثبات سهام اغلب شاهد تسلط صرافی ها در فرایند تولید بلاک هستند زیرا این صرافی ها کنترل زیادی بر سهام کاربران دارند.

اگرچه این موضوع در رسوایی استیم (Steem) برای اهداف سیاسی به کار گرفته شد، اما به نظر می‌رسد سایر بلاک چین ها رابطه جداناپذیری با صرافی ها دارند.

طبق گزارش کوین تلگراف، تمام صرافی ها به کاربران خود امکان نمی‌دهند تا رای خود را بیان کنند یا از استیکینگ بهره مند گردند، هرچند صرافی OKEx از این قاعده مستثنی است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا